0 oy
577 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Öncelikle Merhaba 

Kızlar size bir konu hakkında danışmak istiyorum 

Eşimin erkek kardeşi var askere gitti i. Bir süredir çalışmıyor. Bizimde bebeğimiz oldu 4 aylık şuan kiramız 1700 ve bulunduğumuz yerde hep böyle kiralar çocuğun masrafları derken bayağı bir birikti bizim ödemeler. Neyse dün mesaj attı abi benim paraya ihtiyacım var diye 650 lira faturamı öde demiş. Askerdeyim 2 paket sigara içmeye başladım ödeyemedim demiş. 

Sonra tamam tamam hallettim ama sen yinede biraz at demiş. 

Ya ben kıyıp eve birşey alamazken böyle olunca üzülüyorum eşim zor durumda kalıyor biliyorum çünkü işten çıkmıştı yeni bir iş buldu daha 1 hafta geçti. 

Sonra atmış hesabına bir miktar. 

Gelecek ay yazarım o faturayı ödersin yazmış. 

Bir teşekkür bile etmemiş. Bu durumdan rahatsızım bebeğim için birşeyler kısarken bir sigara için böyle şeyler zoruma gidiyor. 

Bir yandanda kardeşi diyorum karışmayım diyorum.

Kayınvalideme söylemeyi düşünüyorum o anlayışlı söyler oğluna isteme diye ama emin değilim sonuçta abisi filanda diyebilir 

Sizce söylemeli miyim 

Yada bekleyip devamı gelirse mi söyleyeyim

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla ben evde zorluk çekerken aman istemeyim derken kardeşine vermesine izin vermem ha bollukta olurum ozman olur ama bu durumda olmaz 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ama söylediği miktar çok yani bir fatura 650 TL , askerlik yapmaya mi gitmiş , para yemeye mi gitmiş belli değil.

0 oy
tarafından
Anasi babasi ginder miyor mu
tarafından
Baba çalışmıyor anneden alıyor oda yetmiyor sanırım
tarafından
Ozaman cok gondermesin yani abisi olarak sinir koysun agirligini koysun bizin bir kira masrafimiz o yani cok
0 oy
(6,202 puan) tarafından
Eşinle konuş bu durumu.İcmesin gitsin faturasını ödesin kendi babasından istedi.Esinin bakmak zorunda olduğu bir ev var banka üstünde mi oturuyo esin
0 oy
(174 puan) tarafından
Canım askerdekk kardeşi tabiki yollar bunda bir şey yok . Bizimki hem çalışıyor hem bekar yine de her ay abisine şu kadar ay bana param bitti diye yazar eşimde gönderiyor genellikle ben de kızıyorum ama geri verecek diyor vermeyeceğini oda biliyor aslında ama hep boyleler valla
0 oy
(2,492 puan) tarafından
Canım dediği miktar az bir şey değil. Gelirimizden çok giderimiz oluyor bazen. Bir de ben yazarım sen ödersin demiş diğer ay demek ki tek seferlik değil. Askerdir sonuçta herkes yardım eder ama biraz abartmış sanki. Anlayışlıysa güzelce söyle kaynana bence.
0 oy
tarafından
Valla biz eşimle korona yakalandık 14 gün evde kaldık ilaç yazdı aile hekimi bana onu kaynima attı eşim abi alır mısın biz dışarı çıkamıyoruz diye kaynım da alırım demis eşim de tamam ben ise başlayıp maaşımı alınca sana veririm parasını dedi kaynım da gerek yok dedi sonra akşam ilacı bırakınca da bana 20 lira ver dedi o an eşim neye uğradığını şaşırdı ilaç 20 lira tutmuş ve onu istedi düşünebiliyor musun çok zorumuza gitmişti kaynımın evi kira değil fatura ödemez 2500 milyar maaş alır ve evinin tüm ihtiyaçlarını kayınpederim görür ona rağmen 20 lirayı istemişti bence eşine söyle kesinlikle ne kadar verdiyse alsın sonuçta senin durumun kötüymüş 
(14,051 puan) tarafından
İnanamıyorum 20 lirayı mi istedi
tarafından
Evet hemde bizim paraya ihtiyacımız olduğu zaman 20 lirayı istedi
(14,051 puan) tarafından
İnsan bir eve misafirliğe giderken 20 liralık tatli ya da meyve falan alıyor yaaa pes diyorum vallahi birde kardes diye geçiniyor böylesi
tarafından
Kardeş değil bizimkisi abi üstelik
(1,320 puan) tarafından
Öyle yaparlar zaten dusseniz suratiniza bakmazlar o yüzden herkes kendine bakacak bu devirde herkes kendi yuvasını düşünüyor bizde kaynanaya kayina para yetiştirmekten önümüze bakamiyoruz haram olsun
0 oy
tarafından
Bildiğin kadar askerde maaş alıyorlar bazıları biriktirip geliyor 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Askerd3 herkese cuzi bir miktar her ay para veriyorlar ama
0 oy
(14,051 puan) tarafından
Valla ben evde kıt kanaat gecinirken böyle birşeyin olmasına sessiz kalamam. Madem odeyemiyor birseylerden kisacak o zaman 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Önce bence esine sole cnku annesine solersen o da askerdekine solerse o da abim hemn anneme yetistrmis fln der..esin de sana kızabilir..muhtemelen askerdeki abinden aldiği parayı annesine fln solememistr onlardan da aliyodur
0 oy
tarafından
 verdiği miktar az değil yanı eşinde işinden çıkmış dardaymışsınız eşinle konuşup gönderme zaten sıkıştığız vs dediğin halde  hala gönderiyorsa kayınvalıde ile güzel bi dilli konuş. tabı kaynananla ilişkin nasıl oda önemli sonra eşinle problem yaşama da.kardeşidir sanane tarzı bişey dememesi için biraz alttan alttan konuş çok dardayız ödemeler birikti yoksa parasında değilim canı sağolsun vs. diyebilirsin. 
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Anne ve babadan istesin sizden istemeye hakkı yok abisi de yok dememiş hiç bir zaman tabi ki ondan ister.

Olmaz öyle kaynanan zaten ilgilense çocuğuna para gönderir kimseye muhtaç etmez onlarda işini biliyor abisi var aslan gibi ne bakacaklar hep oyun 

Valla bizimkiler öyle de herkesi aynı görüyorum kusura bakma hakkını yedirme zorda kalır elbette yardım edince sürekli olmaz alistirmayin evin ayrı yolun sapa kendi rizkindan kesip harcatma
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Ayy ben 250 lira kirada nasil dayancam gecincem diyom dudagim ucukladi sanirim kirayi duyunca
0 oy
(1,505 puan) tarafından
Bence sen haklısın canm insan eşine kiyipta herşeyden kisiyorsa ve başkaları istiyorsa insanin zoruna gidiyor ama bir seferlik olsun diyelim gene tekrarlarsa annesine soyleyebilirsin insan söyleyemez ama konu acarsin mesela böyle böyle uygun bir dille soylersin en iyisi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 359 göst.
24 Ocak 2024 Aile kategorisinde Dijle (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 566 göst.
21 Ocak 2024 Aile kategorisinde Dijle (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 242 göst.
3 Ocak 2024 Aile kategorisinde Hakakamukoko (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,388 göst.