0 oy
1,033 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Kızlar ilk defa aldım sakın gülmeyin :) cacık gibi yogurda koyuluyormus. Baska birsey yapilmazmi acaba internetten baksam adini hatirlamiyorum :/ ne bileyim sarimsakli kavurmasi falan olmazmi ki?

image

36 Cevaplar

+1 oy
(224 puan) tarafından
Semizotu canım buuu salatası cok güzel olurr 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Semizotu canim
0 oy
(2,332 puan) tarafından
Semizotu canım ☺☺
0 oy
(581 puan) tarafından
Semizotu :) yoğurtlu sarımsaklı çok güzel olur.
tarafından
:)) dere otu maydonoz naneden baska bisey bilmem :s cok tskler
(581 puan) tarafından
Ayy bütün yeşillikler harika :) hepsini denemelisin. Maydonoz çok tüketme hamilelikte canım
tarafından
Maydonoz hic tuketmemistim gecen gun dayanamadim limonlu bi avuc kadar yedim ama her zaman yemeyince sorun olmuyormus. Yesillik yapinca evde ziyafet havasi oluyor zaten biktik kkzartmalardan .s bayilirim yesilligin her türlüsüne ama bunu denemedim iste
(581 puan) tarafından
Ahah hamilesin sen güzel beslen:)
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Semizotu canım o :) ister salataya katabilirsin, istersen sarımsaklı yoğurtlu salata yapabilirsin, yemek olarak da aynı ıspanak yemeği gibi pişirebilrisin :) 
tarafından
Yemegi güzel olurmu acabaa yaptınızmı?
(1,390 puan) tarafından
Bu otun hafif ekşiliği oluyor. Yemeği en sevdiğim yemeklerden biridir :) ıspanak tan da daha çok severim öyle diyim :)
Soğan domates salça kavurup üstüne doğradığık semizotunu koyuyorum Bi avuç bulgur atıyorum üstüne azcık da su ilave edip pişiriyorum. Yerken de yoğurtluyoruz sarımsaklı yoğurt yakışıyor.
0 oy
(299 puan) tarafından
Semiz otu canm ayikla guzellce yika sarimskli yogurt yapip icine kat azicikta tuz mis mis
tarafından
Ilk defa yemis olcam :) teşekkürler
(299 puan) tarafından
Rica ederm afyet olsn canim
0 oy
(224 puan) tarafından
Canım sarımsaklı yoğurt yap içine bunları doğraa varsa süt mosırıda koy biraz üstünede hafif zeytinyağı gezdir 
tarafından
Süt misirinida ilk defa duyuyorum bak :D fazla gözüktü de gözüme yemek tarzi olurmu merak ettim :)
(224 puan) tarafından
Yemeğini bilmiyorm ben saltasını yaparm canım süt mısırıda cok yakışıyor ben hep yaparm
0 oy
tarafından
Yemeği de güzel olur ekşice :) 
0 oy
tarafından
Yoğurtlu çok güzel oluyor kuzum bu bir tane soğanı kavur üzerine bir kaşık salça onda kavur bir çay bardağı kadar bulgur koy birazcık kavur üzerini geçecek kadar su ekle buğurlar biraz yumuşayınca da semizotunu at bulurlar iyice pişince o da zaten pişmiş olur altını kapat biraz katı olsun suyu çok koyma üzerine sarımsaklı yoğurt yap enfes oluyor
tarafından
Sulu seylerde bulgur hic sevmem kiii bulgursuz olmazmi? Cookk sagol hicbisey bilmiyordum tesekkur ederim :)
tarafından
Bulgursuzda olur ama daha doyurucu oluyor bence hem sulu olmucak zaten bulgurlarim çekecegi kadar su koysan yeter katı olcak üzerine yoğurt yapacaksın ya
0 oy
tarafından
Bunun cacığı çok güzel oluyor et yemeklerinin yanına çok yakışır sade yıkayıp limonlayip da yiyebilirsinde ben pek severim otçul bir insanımdır da :D
tarafından
Bende otu cok severimde bunu yemedim hicc ama limonlu sadesinide ilk defa duydum etin yaninada :) mutlaka denicem ♡♡
tarafından
Demir eksikliğine çok iyi geliyor bu semizotu gebelikte tüketilmesi gerekenlerden annemlerin bahçede de çıkıyor gezdiğim yerde toplayıp yiyorum :D
0 oy
(78 puan) tarafından
Daha çok soğuk yiyeceğim birşey bu :) yoğurtla karıştırdımı güzel oluyor salata da oluyor ama sarımsaklı yoğurtlu ye enfes
0 oy
(346 puan) tarafından
semizotu canim ama bizde sogukluk denir buna
0 oy
tarafından
Domatesli soğanlı yemegi de guzel olur :)
0 oy
tarafından

Semizotu cnm tuzla ye:)

0 oy
tarafından
Semizotu salatası nı yapabilrisin çok faydalı 
0 oy
tarafından
Tokmakan derler bizim burada :) semiz otu diğer adı caciga koy salataya köy börek de yapılır ben bulsam çok değerlendiririm :) 
0 oy
(834 puan) tarafından

Ayyy <3 terbiyeli çorbasını yapıyorumm Allahım ağzım sulandı şinci

0 oy
(178 puan) tarafından
semizotuuuu. nam nam cig cig otur ye mia gibi toprak kokulu. yogurda kat tek yada salatalikla. yada yag limonla karistir. her turlu mis. yemegi de oluyo ama cig tercihim
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Semizotu cnm yika doğra üstünede sarimsakli yogurt dök cok guzel oluyor
0 oy
(13,648 puan) tarafından
Pirinçle yemeğini yaparız 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 269 göst.
0 oy
11 cevap 316 göst.
12 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Annne (72 puan) tarafından soruldu