0 oy
496 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kimileri fıldır fıldır geziyor hic umursamadan  sizde onlardanmisiniz yoksa tamemen izolemisiniz ben baslayim hiz izoleyiz esim calisiyor mecbur oda dikkat ediyor sukur simdiye kadar ugramadi bize sabrediyoruz disari cikmiyoruz birde hicbirsey umrunda olmayip cocukla bebekle gezenler var cocuklarini dusunmeden. Biz ciksak bile esimle markete gidiyoruz ondadA vicdan azabi cekiyorum cocugumu dusunmedim gittim gezdim virüs kaparsak bebegim virüs olursa benim yuzumden naparim bu cocugu nasil dusunmeden ciktim diye dusunup duruyorum bu gezenler boyle dusunmuyormu nasil kafaya sahipler merak ediyorum onlar gibi gamsiz sorumsuz ve dusuncesiz olmayi isterdim onlar gibi virus yokmus gibi yasamak isterdim bu psikolojiyle yaşamak istemezdim birsey olcak korkusuylaa ama korku iyidir hayatta tutar. Nasilda normale dondunuz sanki hic virus yokmus gibi birde olan dikakt edene oluyor GEZENLER SİZE SESLENİYORUM BELKİ SAGLİKLİSİNİZ VE VİRÜSÜ KAPTİNİZ BELİRTİ VERMİYOSUNUZ TASİYİCİSİNİZ VR GEZİP DURDUGUNUZ İCİN VİRUSU MECBURBCALİSMAK ZORUNDA OLAN İNSANLARA BULASTİRİYOSUNUZ VE O İNSANLARİN BELKİ KRONİK HASTALIKLARI VAR VE SİZİN YUZUNUZDEN ÖLÜYOR AİLELERİ ÖLÜYOR COK BUYUK VEBAL ALTİNA GİRİYOSUNUZ!!!!

14 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Hiç çıkmamakta olmaz. Hadi biz neyse de bebeği eve kapatmanın mantığı yok. Kalbalık yere gitmiyoruz parka gitmiyoruz misafirliğe gitmiyoruz kabul etmiyoruZ avm ye girersem sadece ben giriyorum oda oyalanmadan sadece ihtiyaçlar alınıyor. Ama her gün çıkıyoruz bebek arabasıyla gezdiriyoruz. Çocuk bunalıyor evde.
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Eve tıkalı yaşanamaz hayat devam ediyor ve etmek zorunda 8 aylik hamileyim mecbur doktor ve alışveriş işim oluyor haftaya da evimi taşımak zorundayım. Durduk yere çıkıp disarda yemeğe falan gitmiyoruz ama kendimi eve de kilitlemedim 
0 oy
(1,597 puan) tarafından
kaç aydır eve tıkali yaşıyorum artık bebeğim annemi kaynanamj yabancilams durumda
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Fildir fildir gezenlere selam olsun bir gün sizde elimize düşeceksiniz 

Not; sağlıkçı olarak seslendim 
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Evde bunaldım artık. Ben böyle iken millet fıldır fıldır durum atıyor hakkımı helal etmiyorum 
0 oy
tarafından

Okula ve asiya falan mecbur olan yerlere gidiyorum exra gezmeye cikmiyorum tabi :ermm:

0 oy
tarafından
Virüs bitmeyecek sende bu hayata alışmalısın yoksa psikolojin bozulur 
0 oy
(966 puan) tarafından
Canım benze kalabalığa girmiyorum toplu taşımalarda binmiyorum 6 aylık kızım var dışarıyı çok istiyo evin önüne çıkarıyorum arabasıyla . Fildir fildirr gezemiyoruz virüs kapariz diye. Ama ne kadar dikkat edersem edeyim bizim ev kalabalık birlik duruyoruz . Ve herkes dışarı cikiyo 2 kaynım bı görümcem kaynana kayınpeder var herkes dışarı cikiyo ediyo ise giden ayrı arkadaşıyla bulusani ayrı . Ben şimdi ne kadar edersem ediyim onlardan yine bulaşabilir. Onlar dikkatsiz geçmez bişey olmaz diyolar. Allah'ım korusun .
0 oy
tarafından
Tabiki keyfi çıkmıyorum ama mecbur alışveriş hastane bu tarz yerlere gidiyorum başta kafama daha çok takıyordum ama sanırım virüsle yaşamaya alıştım ama fıldır fıldır orda burda gezmiyorum dediğim gibi zorunlu şeylere mecbur çıkmak zorundayim  kiminin bebeği düşüyor yazıyor bisey olurmu malum virüsten gidemiyoruz ne kadar saçma tedbirini alıp gidecen virüsle yaşamayı ogrenmeliyiz
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Dövseydin.......
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Valla hic takmiyoeum olacagi varsa olur ama virus hafifledi herkes grip gibi atlatiyor ve virusu icat eden kisi bile herkese bulascak diyor neyden ne kdr korunabilirsin firavun bile olumden o kdr kacti ama kapi deliginden sinek girdi sbr kulagindan beynine girdi kafasina vurdukca rahatliyordu ama kafasina vura vura oldu. Yani kacisimiz anlamsiz boss zaten asida cikiyo yilbasi olmadab o yuzden noo panik
tarafından
Allahim ne guzel konuşmuşsun cidden.
tarafından
Ölumden kactigimiz yok zaten. Anlatmaya calistigim tasiyici olabilirsiniz gezenler başkasının vebalini almayin ama sende gezenlerdensin velki vebal fekan dusunmezsiniz siz sadece kendi ölümun anlaminda dusunme burda olay baskalarini dusunup kendini izole etmekte takmiyorum deyip gezip durun olurmu sonrada virus kaptik dua edin yazarsiniz
tarafından
Saçmalama işte bende esimde kaptik dışarı çıkmanın yasak olduğu dönemde evde kaptık evde alışveriş poşetlerinden anladın.  Dar açıdan bakıyorsun herşeye atar gider yapmışsın da boş iş bunlar hala langur lungur gezmekten bahsediyorsun insanlar için.  Valla Allah istediğine bulaştırır isteyen istediği kadar kaçsın.
(1,358 puan) tarafından
Hih iste firavunun azraili nasil anahtar deliginden bulduysa buda boyle iste. Siradanbiri bak sizede bulasmis oldunuzmu sanki artik grip kdr basitlesti bu virus
tarafından
Gezip tozmaniza kilif ariyosunuz bulascaksa her turlu bulasir diye ben diyorumki tasiyicisi olup başkalarının vebaline girebilirsiniz ama anlamiyosunuz benim anlattigim sizin anladiginiz kadar  kaza ve kadere inaniyoruz bulasacakda her turlu bulasir ama bu riski aza indirmekte bizim elimizde baskalarini ve kendimizi korumak icin fedakarlik yapip fildir fıldır gezmeyin diyorum yok yani aman banane ya umrumdada degil zaten artik gezmiyorum millet gibi tasiyici degilim icim rahat kimsenin vebaline girmiyorum siz dusunun
0 oy
(1,037 puan) tarafından
3 gün önce babamı kaybettim bende virüsten evden dışarı çıkmazdı tek tük market ve ekmek almaya giderdi :(
0 oy
(880 puan) tarafından
Markete gidiyoruz demissin canım öncelikle her dediğin çok doğru ben büyük markete alışverişe gitmiştim maalesef orda virüsü kaptım suan karantinadayim son iki günüm kaldi sana yemin ediyorum başıma gelene kadar asla bunun bu kadar öneme ciddiyete sahip bir hastalık olduğunu bilmiyordum ben çok gezen biri değildim hamileyim ondan dolayı çıkmıyordum dışarı evde de temzilik hastalığım vardır benim yani benim başıma bu hastalık nasil geldi neden geldi düşünmekten daha çok kötüleştim birdaha markete asla gitmiyecegim bu yaşadığım 13 izole sürecinde psikolojik olarak çöktüm bide iki yaşında oğlumla geçirdim inanin çok zordu herşey LÜTFEN ARKADAŞLAR YALVARIRIM BUNU HAFİFE ALMAYIN HERKES BU VİRÜSÜ KAPACAK DİYORLAR EVET BELKİ BEN ATLATTIM AMA TEKRAR YAKALANMA DURUMUDA OLUYORMUŞ ÇOCUKLARINIZI DÜŞÜNÜN COK DİKKAT EDİN MECBUR KALMADİKCA DIŞARI CİKMAYİN 
tarafından
Birileride daha bulasacaksa herturlu bulaşır korkmuyoruz deyip gezmelerine devam ediyor burdada var ondan ben vebalden bahsediyorum onlar ölümden kacis yok diyolar ben başkalarının ölümüne sebep olabilirsiniz diyorum langur lungur konusuyosun diyolar anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az
0 oy
(739 puan) tarafından
Evde otur otur sıkıldık artık oğlumda durmuyor çoçuk bunalıyır dışarı çıkarsak güzel bir uyku çekiyor o yüzden mecbur çıkıyorum ta kuralllara uymak kaudıyla

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 175 göst.
5 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sever (1,763 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 440 göst.
9 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mina&19 (283 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 169 göst.
2 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ceylannn (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 350 göst.
26 Mart 2022 Aile kategorisinde Dilekk (1,093 puan) tarafından soruldu

377,322 soru

11,291,716 cevap

34,710 kullanıcı

...