0 oy
541 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından

Ya insanın kaynanası boyle olunca insanın  siniri bozuluyor ilk cocuguma hamileyim dogumum cok yakın kadın kalkıp bi orgu bile örmedi sabahtan aksama kadar caydanlık ortusu oruyor kızlarına bi patıik bile ormemidi ya ne kadar ayıp

18 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Canim yanlış anlama ama kaynanan bunlari yapmak zorunda degil. Annen bile yapmak zorunda degil cocuk senin cocugun eksiklerini esinle birlikte gidermek zorundasin. He alirlar hediye olarak biseler Allah razi olsun der gecersin ama almiyolarsa bunun stres yapılacak bi yanı yok. Ne kadar az beklenti o kadar cok mutluluk

-Reklam-
+2 oy
tarafından

Ne kadar az sey beklersen o kadar mutlu olursun hayatta en iyisi kimseden hic bisi beklememek o sizin cocugunuz geri kalan kimse bisi yapmak zorunda degil zaten icinden gelse yapar hediye eder ama yok diye de suclayamayiz.. esin yapmasa uzerine duseni dersin tek bsima yapmadim mecbursun diye ama annene yada kaynanana  size torun yaptik mecbursun diyemezsin

+1 oy
(172 puan) tarafından

Neden insanlardan beklenti icindesiniz bende bunu anlamiyorum örse ne olacak örmese ne olacak tamam bende kaynanama bayilmiyorum ama bisey yapmasinida beklemiyorum kadina kafayi takmak isteyipte bahane arar gibisiniz..bisey orse yada yapsa bu sefer begenmeyip cocuguma bunu layik gordu diceksiniz belkide..kotu niyetle yazmoyorum bunu ama insanlardan beklenti icine girdikce siz huzursuz olursunuz..ne siz ne de evladiniz onun alacagi yada orecegi biseye muhtac degilsiniz 

+1 oy
(137 puan) tarafından

Canım her zaman derim sifir beklenti sonsuz mutluluk birinden bı beklenti içine girersen yıpranan tek kişi sen olursun boşver gitsin herkes duruşunu belli eder herkes kendine yakışani yapar...

+1 oy
(31 puan) tarafından

Ay canim o da bir sey mi 6 aylik hamileyim. benim kayinvalidem ne hayirli olsun dedi ne cinsiyetini sordu bebegin b harfi bile gecmiyor konusmalarda. Agzina bile almiyor. 

+1 oy
(208 puan) tarafından

Boşver cnm sen kendin ör sonrada anne nasıl güzel olmuş mu diye git yanına kendi utansin

0 oy
(1,397 puan) tarafından

Boşver cnm demek ki onunda huyu öyle kendi kızına bile ormediyse gerisini düşün artık veya sen söyle anne örebilir misin diye sor bakalım demek ki içinden gelmiyor

0 oy
tarafından

Belki ormustur sana gostermiyodur hediyelik diye

0 oy
(5 puan) tarafından

Benim kaynanam da ormedi annemden allah razi olsun beni kimseye muhtac etmedi bir hurc kazak yelek patik attiki sap ka ordu 3.4tane battaniye gormus bizde ani evde oturuyoduk kaynanamla dusun yani hepsini cesit cesit giydirdim orttum kaynanada kuru kuru kurban ama annem kimseye muhtac etmedi 

(382 puan) tarafından
Aynen bende aynı evde oturuyorum ama hiç bişi ormedi arada eline alıyor 9 aydır bı yelek orucek ama annemden Allah razı olsun yelekleri patikleri battaniye felan ordu hep nevresim takımı felan diktirdi yorganiyla yastigiyla kimseye muhtaç etmedi çok şükür beni
0 oy
(357 puan) tarafından

Ya boşver onun orgusunemi kaldin benimki yelek hırka patik bir sürü şey ördü ama örmeseydide laf yapmazdım onun içinden gelmis örmüş mutlu oldum tabi ama yapmasada umursamazdım cnm

0 oy
tarafından

Bizde de aynı sorun var ördüğü bi tane yelek o da 3 4 yaşında anca giyer ama kızına ördü aldı bize yok 2 hafta kaldı ama yokk yani düşünce 

0 oy
(2,931 puan) tarafından

Ben hamileyken bile eltimin kizina ordu yelek flan. Eltimde deger verip giydirmez bile. Bana patik bile ormedi esimin halası sordu battaniye oruyummu diye kaynanada tık yok normalde hiç huyum değil ama laf sokuyorum bu konuda. Zoruma gitti yani çocuğumu da mesafeli buyutcem gitsin yelek ördüğü torununu sevsin.

0 oy
(60 puan) tarafından

Benim kayınvalidem de o kadar çok örmüş ki evin her yeri hırka yelek patik. Ama evim çok sıcak bi kere bile giydirmedim. Hepsi öyle duruyor. Dışarı çıkarken de astronot tulum giydiriyorum. Hiç kullanmadım ördüklerini. Üzülüyorum bazen hepsi el emeği göz nuru :(

0 oy
(3,695 puan) tarafından

Canım benim kayınvalıdem  ellerinden rahatsız oldugu için  kendi yapamadı kimseye de yaptırmadı. Anne tarafım yapıyorlar ellerinden geldiğince. Yapısı böyle demek ki. Bunu için kendine stres sıkıntı yapma bence

0 oy
tarafından

Bsover sende basar parayi alirsin :)

0 oy
(246 puan) tarafından
Ben kendim ördüm patik şapka battaniye yelek falan. Kaynanam da önceden örmüş yelek verdi vermese de darılmazdım. İçinden gelirse ne ala gelmiyorsa kendi bilir mecbur değil ya. Başka şeyler alır.
0 oy
tarafından

benim ki yuz lira para verdi alisverid icin dpgumda bilezik takti. dogumdan sonra her misafirin yaninda sana para vercem git istedigini al kizima diyor bi veremedi o parayi. cok guzel aliyormus yapiyormus gibi gostermeyi bilir o daha kotu oluyo herkes aliyo yapiyo ssniyo

0 oy
(1,048 puan) tarafından

Amaaan daha iyi. 

Benimki de örmedi. Örse ilerde ağız yapar eminim. 

Giy parayla ördürdü . affedersin en iğrenç renkleri bilerek mi seçti anlamadım. 

Sade seven insanım. Küçücük bebek yeleğinde bile boncuk koymuş her yerine . 

Sen beğenmezsen ben yinee giydiririm diyor bide ukala. 

Bırak Allah aşkına. Yapmasın hiç daha iyi. 

İlgili bir soru bulunamadı

374,668 soru

11,206,765 cevap

34,510 kullanıcı

...