0 oy
630 göst.
Diğer kategorisinde (131 puan) tarafından
Annem hep silinir der siz ne düşünüyorsunuz 

12 Cevaplar

0 oy
(3,608 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Cnm bu tarz sorular gelişi güzel sorulmamali çünkü cevap veren cahillikten dolayı yanlış birşey söylese Allah korusun dinden çıkabilir..

Soruna gelecek olursak peygamber efendimiz s.a.v buyurmuski bir müminin ayağına taş deyse bu onun günahına kefarettir yani örnek verecek olursam Allah korusun korona oldum bu hastalık benm gunahlarima kefarettir hadiste öyle buyuruyor.tabi ama ne şartla? Cektigin sancinin duyduğun acının Allah tan geldiğine inanıp kabul edersen böyledir.yoksa acıya isyan şirk lanet okumak bela okumak böyle davranipta karşılığında gunahlarimizin silinmesini bekleyemeyiz

Biz en güzeli her fırsatta Nasuh tövbesi ile tövbe edelim acıyı sanciyi doğumu beklemeyelim.Rabbim ümmeti Muhammed in icindede bizlerin günahlarını bağışlasın insaallahuteala..
(131 puan) tarafından
Ya okuduğum en en güzel cevap hemfikirim canım amin tabiki hersey allahtan ❤️
(3,608 puan) tarafından
Rabbim doğumu bekleyen bütün kardeşlerime sagsalim kavuştursun bebeklerini❣️
-Reklam-
+1 oy
(370 puan) tarafından

Allah bilir :) çekilen sancının mükafatı vardır ama günahların silinmesi kısmı mantıklı değil. Bence öyle birşey yok. O zaman erkeklere haksızlık olmaz mıydı? 

(4,961 puan) tarafından
Olmazdı anne olmak klay mi bodima cennet serilmiyo ayaklara.. lohusa halinde ölen anne şehit sayılır hatta
(370 puan) tarafından
Ben lohusa halinden bahsetmiyorum ki. Ona bakarsak doğum yaparken ölende şehit sayılıyor. Genel anlamdan bahsediyorum. Her günahı işleyip sonrada o sene hamile kalıp oh günahlardan kurtuldum der gibi oluyor bu durum. Allah bilir elbette. Ama çekilen sancı yaşanan sıkıntılar günahlarımıza kefaret oluyordur Allahın izni ile
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Annem de öyle der hep
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Olur mu canım öyle şey anne olan her kadın günahsız mi yani oldu bütün günahları işle sonra doğur hepsi silinsin inanmayın böyle şeylere 
(338 puan) tarafından
Kesinlikle cnm katılıyorum.
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Evt canım sen doguruyosun sende anadan doğma gibi günahsız oluyorsun o yüzden seviyorum doğumu ;))
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Doğumdan sonra kırkım çıkana kadar günahsız bir bebek gibi oluyoruz ondan sonra tekrar günah işlersen yazılıyor 
(131 puan) tarafından
Aynen şimdi you tube dan da baktım hocalar silinir diyor ben inanıyorum silindiğine
(3,750 puan) tarafından
Bnde canım :) :)
0 oy
tarafından
Yok öyle bişey canım o zaman kadınlar istedikleri kadar günah işleyip işleyip doğursunlar
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Yok oyke bişey evet. Dogurjnca çok acı çekiyoruz ama derizki günahlarımızı kefaret olsun bu bu bir  duadır temennidur Rabbimiz dilerse kabul eder
0 oy
(119,340 puan) tarafından
Onu benim annemde der benim gunahlar sifirlandi o zaman
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Allah bilir ama canım sanmam yap günahı yap günahı dogur ohh puru pak sanmam yani =) 
(131 puan) tarafından
Ya o mantıkta bakma tatlım Allah sıkıntı çektiğimiz için bize verdiği bir mükafat bu annelerin cennet ayağının altındadırdan anlamak lazım bikere
(1,094 puan) tarafından
Oyle de canım. Birde buradan bakmak lazım kocasını aldatan var haram yiyen var iftira atan var o dogurunca ne olacak hop tertemiz mi. Evet cile cekiyor uz ama rabbim de ona göre davranmamızı istiyor. Bizim arkadas rabbim dogru yola soksun o işi yemediği oglan kalmamıs birisinden hamile kaldı öbürüne kakalmaya calıstı dogum yaptı şimdi mantıklı mı bu günahın silinmesi
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Eveet bende bu konuyla ilgili öyle duymuştum
0 oy
(7,025 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum canım 

İlgili sorular

+5 oy
10 cevap 437 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde 241224 (5,184 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 725 göst.