0 oy
846 göst.
Diğer kategorisinde (1,232 puan) tarafından
6gun önce sezeryan oldum .Haliyle göbeğim de kladi bakınca çok kötü hissediyorum kendimi .Annem geliyor yardıma o bile görmesin istiyorum eşimden utanıyorum bu yüzden.Birde sürekli ağlıyorum eşim birşey de de aliniyorum sürekli azarliyor beni gibi geliyor .Birde ikide birde aklıma bir daha hicbirsey eskisi gibi olmayacak eşimle başbaşa kalmayacağım beni eskisi gibi sevmeyecek sevmiyor gibi geliyor ağlayıp duruyorum .Çok utanıyorum böyle düşündüğüm için Allah ne güzel bir lütuf nasip etti ama büyüdükce klasik Türk ailele gibi olacağız karı koca ilişkimiz bitecek ben çocuk derdine dusecegim eşim iş derdine gibi geliyor .Şimdiden işten geliyor 22.30da uyuyor ben çocukla ilgileniyorum .Eskiden böyle değil di hamileyken de böyle değildi .Şuan bile ağlıyorum .Bilmiyorum kendimi çok kötü hissediyorum.Birde her an bebeğime birşey olacak gibi geliyor çok korkuyorum

9 Cevaplar

0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim cok guzel anlatmissin kendini. Birde bu durumu esinle paylassan oda uzerine dusen gorevinnfarkinda olsun. Birde bol bol disari cikmaya calis bu hem sen hemde bebis icin iyi olur temiz hava.
(1,232 puan) tarafından
Bebeğim daha 6gunluk dışarı çıkamam ki birde sezeryan oldum .Ben geceleri bile kendim bakıyorum bebeğime annem falan da yok yani durmuyorum ama dışarı çıkarsa bu sefer bana da nazar ederler diye korkuyorum hemen ayaklanmış derler.Ya da bilmiyorum iyice paronaysk oldum.Esime söylüyorum çok çirkin oldum falan diyorum.Hayir öyle degilsin bir daha böyle söyleme seni seviyorum falan diyor ama bilmiyorum sürekli agliyorum
(1,865 puan) tarafından
Kuzum ben 6 gunu 6 ay gibi anladim nedense kusura bakma. Kolay degil dogum yaptinnbirde sorumlulugun artti simdi annesin. Senin aslinda ilgiye ihtiyacin var. Onceden nasildin bilmiyorum ama makyaj yap, guzel giyinmeye calis, gidebilirsen kuafore git.  Esine de bebek konusunda sorumluluk ver. Gunde 1 saat falan o baksin. Hatta geldiginde bebis uyumuyorsa onun kucagina verdi kucakta tutsun. Hem bu bebek icinde iyi olur.
(1,232 puan) tarafından
Estağfurullah canım.Esim gelince bebeğe bakıyor zaten baya da ilgileniyor onunla ama ben bilmiyorum.neden böyle oldum sanki benden soğudu gibi hissediyorum.Gobegimi gördükçe herkesten kacasim geliyor sürekli saklamaya çalışıyorum birde gobegimi görenler hiç doğum yapmamış gibi dedi.Bir tanesi de 6aylik hamile gibisin hala dedi
(1,865 puan) tarafından
Kuzum elalem zayif olsan konusur gobekli olsan konusur. Senin suan sagligin önemli. Unluler hep dogumdan sonra fit gorunuyorya bizide oyle sajiyorlar. Kuzum seni seven sanandeger veren gobegini dile getirmemeli ustelik yeni dogum yaptin aksine guzellestin cok hos gorunuyorsun falan deyip moralini yuksek tutmalilar emziroyorsan eger sut icin stres yapmamalilar sana.
(1,232 puan) tarafından
Emziriyorum canım ne bilim iyice takıntili oldum.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebişli hayata alışma sürecidir bnce cnm yıpratıcı geçiyor belli ama bnce zmanla herşy yerine oturur dha bebiş çok yeni hayatınız değişti görevler değişti bnce Zmanla herşey düzene girer cnm 
(1,232 puan) tarafından
İnşallah öyle olur sürekli ağlıyorum .
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Daha çok yeni yeni hayatına düzenine alışmak elbet zor olacak ama iyi düşün herşey sizin elinizde eskisi gibi olmakda sizin elinizde monotonlasmakta. Ama şuan bebeğine odaklan o göbekte gider merak etme benim cevremde dümdüz karınlı sezeryan olmuş kadınlar var
(1,232 puan) tarafından
Haklısın ama sanki bir daha eskisi gibi olmayacak gibi geliyor .Göbeğim o kadar cirkin gözüküyor ki her yeri de çatlak annemden bile utanıyorum bakmasini istemiyorum
(3,458 puan) tarafından
Herkes çatlıyor ama sonra düzelir merak etme sezeryan sisi daha geç iniyor ama tavsiyem 1 hafta sonra korse takmaya basla çok faydalı oluyor
(1,232 puan) tarafından
Takacagim canım dikiş bandsjinin alınmasını bekliyorum İnşallah fayda eder
(3,458 puan) tarafından
Eder tabi bide ekmek makarna pilav ve hazır şeylerden uzak dur bol bol su ic
(1,232 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Canm bizde45 gunluguz en basindan beri nerdeyse tek basima bakiyorum bebegime eşim isten gelince ilgileniyo sagolsun ama tabi biyere kadar işe gidiyolar ve uyumak zorundalar bizim ise butun zamanimiz bebegimizle geciyo bu aslinda cok guzl bsy ama alisma süreci var seni cok iyi anliyorum ilk zamanlar bende öyleydim ama simdi gülmeye basladi ben aglasam bile karsisinda gülüyo bana o anda varya bütun derdin tasan bitiyo sabret alısicaksin hayat cok daha guzel olucak böyle dusün hep böyle gitmeyecek
(1,232 puan) tarafından
Bilmiyorum eşim öte git dese ağlıyorum .Bende 2.gun kendim bakamaya başladım sezeryan oldum birde annem geliyor evi toplayıp yemek yapıp gidiyor sağolsun ama başka da gelenyecek .Eşimle önceki ilişkinin özlüyorum ağlayıp duruyorum
(3,798 puan) tarafından
Aglama canm hersey düzene giricek eşin gelince yemegini yapmaya calis oda anlayis gösterir heralde günduzleri bebek uyudukca uyu bi süre temizlik falan yapma ben hep aksamlari yaptm esim gelince temizliktir ev isi yemek falan smdi 40 i gecince dahada duzene girdi artk kendi kendine bakiniyo gunduzleri uyanik olsada yemegimi falan yapabiliyorum evi supuruyorum biraz sabret hersey duzelir canm
(1,232 puan) tarafından
İyi olur İnşallah canım elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum .birde görenler göbeğin 6aylik gibi hiç doğum yapmamış l gibisin diyor iyice kötü hissediyorum kendimi
(3,798 puan) tarafından
Ooo onlari hic takma canm killet ne dedigini bilmiyo inicek o gobek merak etme korsede kullan
(1,232 puan) tarafından
Korse kullanmayı çok istiyorum.kopceli korsem var ama doktor kullanma  korse dedi
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Daha 6 gün olmuş bebeğin seni emdikçe gidicek o kilolar göbekler ama sen böyle stres üzüntü yaparsan Allah korusun sütün kesilir kuzum için böyle karardığında bebeğine bak ne kadar güzel bir şeye sahip olduğunu düşün kokusunu içine çek minik parmaklarını sev okşa :) en güzel günlerini böyle geçirme ilk başlarda bende de olmuştu ama çok şükür hemen atlattım sende atlatırsın :) 
(1,232 puan) tarafından
İnşallah atlatirim ağlıyorum sürekli .Birde gorenler göbeğin 6aypik gibi.Hic doğum yapmamış gibisin falan diyor .Bunu da eşimin yanında falan diyorlar iyice utanıyorum çirkin hissediyorum
(12,852 puan) tarafından
Bana da demişlerdi Banu bitane daha mı var karnında hamile misin demişlerdi  bende tersleyerek hııı evet hamileyim derdim ya kuuzm Allah aşkına boşver bak en güzel zamanların tadını çıkar
(1,232 puan) tarafından
İnsanlar gerçekten çok düşüncesiz
0 oy
(2,241 puan) tarafından
yeminle benim yasadiklarimin aynisi :)) oncelikle hayidli olsun canim m saglikla buyut . sezeryan oldum iki hafta bu dedillerin aynen oldu sirf evden kacmak icin agrikesici vurdurmaya gidiyodum yolda da hungur hungur agliyodum . uykusuzluk bir yandan bebege bebege yetebilcemmi derdi bir yandan esimle vakit geciremiyoruz bir yandan .ama gecti bir aylik olucaz herseye alistim uykuyu aramiyorum bile . esim de eve heycanla geliyo azcik gulse de gorsem diye :) gobek dersen ben kosturmakdan 12 kilo verdim gobegim de indi sezeryan yerimde hafif kaldi o da gidecek ki ilk bikac gun de aynaya bakip bakip bu ne cok cirkinim diye aglamistim :) ama biz anneyiz catlaklarimizla gobegimizle bir anneyiz suan uzulme ki sutun kacmasin melegine daha cok yetebil 
(1,232 puan) tarafından
Allah razı olsun canım .Allah in gücüne gidecek de bebeğimle cezalandıracak diye de korkuyorum çok şükür binlerce kere şükür nasip oldu ama engel olamıyorum bu düşüncelere de .Görenler karnın doğum yapmamış gibi diyor
(2,241 puan) tarafından
elinde olmadan oyle dusunuyosun canim rabbim gonlunu biliyor dert etme . o diyenleri de takma . ben inan ilk iki hafta gebeligimden daha kilolu duruyodum her yerim bir sisti inanamazsin:) geciyo inan ki
(1,232 puan) tarafından
İnşallah canım ya sezeryan oldum diye mi bu Göcek böyle kaldı ki
(2,241 puan) tarafından
malesef canim sezeryanda zor gidiyo gobek . ama gitmez degil merak etme yengem 6. ayinda dumduzdu gobegi
(1,232 puan) tarafından
İnşallah gider çok üzülüyorum
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Bende  oyleydim cik.gez esine anlat odani değiştir asiri sut hormin yuksek ondan bu aglama bendede kaldi gobek ben de cok agladim baktim olmuomen odama gectim ciktim kizim aldim gezdim 
(1,232 puan) tarafından
Gezemem ki cnsim bebeğim daha 1haftalik .Yoksa gezerim inan evde durmam .Ama hashas mikrop kapar diye korkuyorum
(12,773 puan) tarafından
korkma kapmaz  cnm
(1,232 puan) tarafından
Ne bilim ya çok kucuk
(12,773 puan) tarafından
Ister  isteme zaten 3 gun isitme testi 1 hafta topuk kani vs götürdüm sonrada anneme vs de gittim ben
0 oy
(493 puan) tarafından
Benim bebegimde 23 gunluk bende sezeryan oldum kotu hissettigim an guzel guzel giyinip makyajimi yaptim kokularimi surdum saclarimi yaptim iyi geliyordu ama 7gunlukken gezmeye basladik 23 gunu dogru duzgun evde gecirmedim hep bir yerlerdeydik belkide memleketin havasindan cok sicak sorun olmadi o 7 gun evde olmak bile bana bir omur gibi geldi o kadar kotu hissediyordum ki ALLAHtan yaza geldi dogumum yoksa evde kalmak beni cok yipratirdi en basta adapte olma sureci bende cok zorlandim durduk yere cok agladim simdi yeni yeni alisiyoruz duzen oturmaya basliyor birde benim avantajim esimin calismiyor olmasi oldu gurbetci esim parayi bir koseye atip bu gunlet icin koseye katmistik calismicagini biliyorduk korkma birseyler duzene girince eski duzen yavas yavas geliyor daha cok yeni dikis agrilarin adapte olma surecin inan zamanla daha iyi olacaksin ben bile tamamen atlatamadim ama cok sukur daha iyiyim 
(1,232 puan) tarafından
Benimde bulunduğum yer çok sıcak ama.korkuyorum mikrop falan kapar diye.abirde oturduğum yer çok dedikoducu dışarı çıksam.seseryan olmuş ama hemen toparlanmış diye nazar ederler .İyice psikolojim.bozuldu .Doktora korse kullanım dedim kullanma dedi ne yapacağım
(493 puan) tarafından
Banada kullanma dedi ama sut olsun diye habire yemiyorum canim sut yapacak anason cayi rezene cayi felan iciyorum bence mikrop kapar diye cikarmaman yanlis bu sefer en ufacik birsey de hasta olacak bunye alisik olmadigindan korkma hicte birsey olmaz nasil alisirsa oyle gider banada cok dediler aman nazar olur gezme diye psikolojimden olamazdim RABBİMe sigindim kem gozlerden insanlar bir tek gezmene degil herseye laf edip nazar edebilir ee yasamayalim o zaman bosver cnm bnce kendini bos yere bunaltma
(1,232 puan) tarafından
Haklısın canım ne bilim daha bir haftalık çok küçük korkuyorum
(493 puan) tarafından
Sen bilirsin canim
0 oy
tarafından
Canım benim bu işte tamda dediğin gibi lohusaliktan kaynaklı bir durum hepsi geçici merak etme daha çok yeni bir bebeğin var çok güzel bir aile olmuşsunuz bundan iyisi şamda kayısı bacım:D hiç üzülme ağlama bebeğine de gever senin üzüntün ve huzursuzluğun ve oda bebeğini huzursuz eder mutsuz bir bebek olur bebeğin biraz toparlansin sen bi toparlan emin ol o zaman ailenin tadını alacaksın o zamanda diyeceksin ki keşke daha erken anne baba olsaydık:) bende lohusalikta sürekli ama sürekli ağlarım iyi derler ağlarım kötü derler ağlarım ama lohusalık bitince o ağlamalarda bitiyor karamsarlık da bitiyor daha mutlu bir insan oluyorsun ne kadar çabuk kabullenirsen yeni hayatını senin için o kadar çabuk biter bu durum bu hâller  esinle de başbaşa kalırsın gezmelerede çıkarsın kendine bakımda yaparsin spor da yapar eski fit zamanlarına da dönersin sadece bunlar bir sihirli değnek degmiscesine bir anda olmaz zamana bırakmak lazım her şey zamanla cooook daha güzel olacak inan bana 
(1,232 puan) tarafından
İnşallah canım beklerim yapacak birşey yok .İyi olsun herşey İnşallah.Utaniyorum bunları yazarken bile aslında Allah in gücüne gitmesin binlerce kere şükürler olsun böyle bir nimet
tarafından
Utanılacak bir şey değil canım bütün yeni doğum yapan kadinlar seninle aynı duyguları yaşıyor zamanla aşılıyor bunlar sıkma canını her anın tadını çıkart bu günler geri dönmeyecek birdaha sen bu yaşta olmayacaksın bir daha bebeğin yeni doğmuş haline dönmeyecek bir daha ilk kez anne olmanın heyecanını yaşayamayacaksın istersen on kez doğur yine de ilki gibi olmuyor olamaz yani bu tür şeyleri düşünerek sıkma canını oluruna bırak gitsin:)
(1,232 puan) tarafından
Çok haklısın canım Allah hepinizden razı olsun .
tarafından
Amin canım senden de allah razı olsun:)
(1,232 puan) tarafından
Amin İnşallah canım cümlemizden

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 82 göst.
0 oy
6 cevap 114 göst.
28 Şubat 2024 Aile kategorisinde Citipiti (2,251 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 17 göst.
19 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,595 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 497 göst.
25 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Eburem 82 (19 puan) tarafından soruldu

377,365 soru

11,292,894 cevap

34,711 kullanıcı

...