0 oy
302 göst.
Aile kategorisinde (1,331 puan) tarafından
Ben ikinci sezaryeni olucam ilkinde hatırlamıyorum ne zmn toparlanmistim. Bilen varmı tam 40 çıkana kadar beklemek gerek dini açıdan kanaman ne zmaan biterse norml hayatına namazına baslayabilirsin abdest alıp sağlık açısından 4 hafta ama tm olarak canınız acımadan toparlanıp ne zman gidilebiliniyor 

3 Cevaplar

0 oy
(901 puan) tarafından
Din açısından 40 gün önemli tabi bizim için lohusa oluyor çünkü sezaryen olunca alttan yana sıkıntı olmaz zaten ameliyat yerinide baskı yapmadan olursa sıkıntı olmaz toparlanmış olunur herifleri boş bırakmaya gelmez bu dönemlerde bi şekilde tatmin et uzaktan da olsa çogu kişi sogukluk yaşıyor sonra 
(1,331 puan) tarafından
Ebet ya benim eşim bana göre daha sabırlı ama ister istemez bn huzursuz oluyorum , tabi korkuda var ikinci sezaryen bide , ama geçen gün hocamız a sordum bu konuyu daha öncede oyel ogrenemistim teyit etmek amaçlı tekrr sordum dogdumdan sorna kanaman ne zman biter emin olursan abdest alıp norml hayatına dönüşebiliyor kimisi 1 hafta adet görüyor , 40 gün abdestsiz gezilirmi, bende tkrr sordum ve adet ne zman. Biterse abdest alınıp kaldığın yerden devam edebilirsin ama evet 40 gün lohusasin cnk kimi insan 40 sürüyor mesela 15 gün de norml şartta adet süresi var özür süresi cnk kimisi 15 gün görüyor 15 ne kadar özür aynı sejilde doğumda da 40. Gün
-Reklam-
0 oy
(200 puan) tarafından
Canim dinen 40 gun cinsel iliskiye girmemen lazim tabi hic yaklasma denmiyo belden asagini kullanmadan esinle vakit gecirebilirsin bir hafta icinde zaten nerdeyse geciyo dikis agrilari ☺️
(1,331 puan) tarafından
Ben geçen gün hocamızla gorustum bu durumu daha öncede bu şekilde öğrenmiştim teyyit ettirmek için tkrr sordum adet donememin ne zaman biterse norml hayatına dönebilir sin abdest alıp namaz kilabilirsin dedi , mesela bnm ilk doğumdan sonra 15 gün sürdü kanamam ama bir buçuk ay abdest dolamazdim , adetimin kesin emin olduktan sonra abedet aldim
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Doktorlar sezeryandan sonra 60 gun diyorlar canim alt tarafinda dikis olmayabilr ama rahimde icerse dikisler var
(1,331 puan) tarafından
Evet sağlık açısından banada 4 6 hafta dediler ama ne bileyim o kdr sürede iyilessek yine iyi valla

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 48 göst.
9 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 748 göst.
0 oy
11 cevap 120 göst.
24 Haziran 2023 Diğer kategorisinde halimegokmennn (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 107 göst.
25 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bengii (153 puan) tarafından soruldu

378,960 soru

11,343,526 cevap

34,809 kullanıcı

...