0 oy
514 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Benimki cok seviyor istiyor arada veriyorum

22 Cevaplar

+1 oy
(13,837 puan) tarafından
Eve girmiyor cips kola , daha bilmiyor o yüzden istemiyor.
(13,837 puan) tarafından
Seninki kac aylik canım. Benimkinin damak tadi biraz farklı , dondurmayi bile sevmedi. Doğal seyleri seviyor, hergün pilav yapsam yer. Ev yemeklerini çok seviyor.
tarafından
Benimki 27 ekimde 2 yasina girecek kusum bizimkide tam tersi zararli seyleri daha cok seviyor
(13,837 puan) tarafından
Ne kadar kısıtlasanda yemek ister ama yinede yeme alışkanliğını şimdiden oluştur bence. İlerde yemek istediğiklerinde bize bile sormayacaklar zaten. Zararlı şeylere ne kadar geç başlarsa o kadar iyi.
tarafından
Evet eve girmezse çocuk bilmez. Bende evime hazır paketli gıda almamaya özen gösteriyorum. Marketten aldığı çubuk kraker sadece. Ama dışarıda vs görünce çocuklardan tadımlık veriyorum ki gözü kalmasın. Dışarıda görüp ister sadece yoksa bilmez cipsin ne olduğunu. 28 aylık kızım. Siz de şimdiden nasıl alıştırırsanız öyle gider.
(13,837 puan) tarafından
Canım işte şu pandemi döneminin tek iyi yanı çocuğun dışardaki gereksiz seylere kapali olmasi oldu. Kızım 1.5 yaşinda marketi falan hiç görmedi , dışardaki çocuklarla da pek muhattap olmadı. O yüzden hiç bilmiyor paketli gıdaları.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben almıyorum kendime alsam oda ister . Ama benimde aklıma geliyor valla. Kek cikolat veriirm.bazem
tarafından
Ben arada az az veriyorum ya zaten almasamda posetleri getiriyor onu istiyor
tarafından
Yok benimki daha bilmiyor cips ver cikolat ver demeyi;)
tarafından
Kiz benimkide oyle diyemiyir zaten abur cunur posetlerini biliyor onlari getiriyor onume ;)
0 oy
tarafından
Hayır canim hıc tatturmadım
tarafından
Kac aylik canim
tarafından
19 aylık canım abur cubır hıc vermedim cubuk kraker nadiren
tarafından
Iyi yapiyorsun canim alismayinca istemez ama benimki bizeden gore gore alisti az veridgim surece bisey olmaz ins
tarafından
Olmaz kuzım ya ileri de muhakkak yiyecekler alısmıs bir kere arada nadir ver veya evde kendin yap
tarafından
Oylr yapiyor um kuzum kek yapiyorum genelde evde bulumsun isteyince onu veriyorum
0 oy
(56 puan) tarafından
Yeğenime gün boyu akıllı kaldığı sürece yengem şu ufak paketkilerden veriyor 4 yaşında bu arada
tarafından
Bende arada veriyorum 2 yasina gorcek  benimki cok verilmedigi surece sorun olmaz diye dusunuyorum ama
(56 puan) tarafından
Aynen çok verilmediği sürece zararlı bir etkisi olmuyor zaten. Biz sadece meyve suyu falan veremiyoruz maalesef idrarını kacirabiliyor diye doktorumuz yasakladı
tarafından
Meyve suyi verince oyle mi oluyormus ya bezleniyor mu
(56 puan) tarafından
Yok bez kullanmayı yanlış hatırlamıyorsam 2 yaşında bıraktık. Zaten şuanda lavobaya gidebiliyor ama meyve suyu içince idrarını tutamıyor yakınında lavabo yoksa. Şekerli olduğundan dolayı mesela yazinda sadece evdeyken bizimle olduğu zaman dondurma veriyoruz , maalesef birçok şeyden yoksun özellikle meyve sularından diğer katı şekerli yiyeceklerden sınırlı miktarda veriyoruz
0 oy
(13,668 puan) tarafından
Veriyorum ...............
(13,668 puan) tarafından
:D modum düşük idare et :D
tarafından
Neden canim ozel degilse ;)) Anlat her zaman dinlerim seni yawru
(13,668 puan) tarafından
Kapalı havalarda hep böyleyim :D
tarafından
Birda havalr cok guzel ya buraya gel ;D sen istanbuldasin demi
(13,668 puan) tarafından
Evtttt :(((((
0 oy
tarafından

Ben seviyorum arada yiyorum buse de ortak oluyor :D

tarafından
Aynen bende yerken tugra ortak oluyor ;D
0 oy
(3,854 puan) tarafından
17 aylik benim kiz daha , vermedim hic  , akli erdiginde  ne olur bilmiyorum 
tarafından
Alistirmayinca istemez kuzum
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Biz eve alır yersek oda istiyo o yuzden almıyorum nadiren olursada uyudugunda yiyoruz
tarafından
Aynen bende uyudugunda ama bazen cok canim istiyir azcik varıyorum;)
(2,127 puan) tarafından
Aman yeme bize bile saglıksız hele çocuklara daha da
tarafından
Aynen oyle kuzum su regli zamanlari cilginlar gibi yiyorum istehim aciliyor ya
(2,127 puan) tarafından
Gelsin kilolar :) benimde tam aksine kesiliyo
tarafından
Valla Allahtan oglum cok yaramazda kilo kalmiyor siskinlik oluyor sadece ;D
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Dün eşim benden gizlice Mısır cips vermiş gördüm ses etmedim 2-3 tane vermiş
tarafından
Hahaaa gizlice :() kac aylik
(5,323 puan) tarafından
15 aylık canim
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Doğru bulmuyorum çokta. Çubuk  kraker ve kek bisküvi veriyorum arada
tarafından
Bencede oyle ama bixren gordu arada tattirincada alisti kuzum cok vermiyorum ama
0 oy
(119 puan) tarafından
Kızım 1 yaşına girmek üzere 1 hafta kaldı. Vallaha ne yalan söyleyeyim her şeyi veriyorum ama öyle çok abur cubur vermem. Ayda yılda bir parka çıkarırım bir cips alırım önüne koyarım 3 5 tane yer gerisiyle oynar. Ama kek kreker bazen kinder pinguin süt dilimi falan veriyorum 
0 oy
tarafından
Bazen veriyorum canım çok fazla abur cubur almam eve anca oğlum benle markete gelirse görüp istiyor o zaman alırım 
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Biz aburcubur almiyrouz meyveli sut içiyor sadc norml süt içmiyor hezn babasına işe giderken hup hup getir diyor oyle
0 oy
(22,070 puan) tarafından

Bizimki sevmedi :D tuzlu kraker hastasi 

0 oy
tarafından
Bebişim daha küçük vermedim hiç geçen gün kardeşim yiyordu verdi bir iki tane ama kendimde yemedigim için almıyorum
0 oy
tarafından
Özel olarak almıyorum ona ama kendimize aldığımız zaman oda arada yiyor. Genellikle çerez olarak fındık ceviz yiyoruz çay onune yada tatlı 
0 oy
(2,590 puan) tarafından
14 aylik daha vermedim insallah vermem tabi yaninda yemiyoruz yersem ister 
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Cips ve diğer paketli gıdaların içindeki koruyucu msg(mono sodyum glutamat yada çin tuzu) denen madde 0-3 yaşta beyin gelişimini engeller. Bu sebeple paketli gıdalar vermiyorum canım
0 oy
tarafından

Ben cips pek aramam esim de nadir alır ondan hiç vermiyoruz cips ama çikolata biraz veriyorum çünkü ben çok yiyorum maalesef o da görüyor az bisey vermek zorunda kalıyorum. Ama Tadelle vermeye çalışıyorum helal sertifikalı diye diğerlerine nazaran daha temizdir. 

0 oy
(2,330 puan) tarafından
Kendin yap cnm ben küçükken öyle yapıyordum zararlı sonuçta ne kadr geç girse vücuda o kadr iyi bı zmn sonra ztn engel olamiyosun

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 265 göst.
14 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 290 göst.
4 Eylül 2021 Aile kategorisinde Papatya43 (520 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 265 göst.
10 Aralık 2022 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 333 göst.
28 Haziran 2022 Diğer kategorisinde yesmesn (747 puan) tarafından soruldu

379,224 soru

11,351,782 cevap

34,822 kullanıcı

...