0 oy
628 göst.
Diğer kategorisinde (32 puan) tarafından
tarafından kapalı

Meraba kızlaz kziimin kulagiini yaninda sislik vardi damaribda genislenms varmis doktor  bu ilaci verdi yarisni kullan dedi ama seker ve tansiyonu dusurur dedi cok korkuyorm dusse nsl anlicam yardimci olun ne olursunz cok endise ediyorm bilgisi olan hemsire doktor olan varmi

image

notu ile kapatıldı: Konu başlığı konuyu özetleyecek şekilde olmalıdır

9 Cevaplar

0 oy
(16,490 puan) tarafından
Bilgim yok cnm post yukarı çıksın 
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Şaka mı bunu ben kullanıyorum kalp için sakın kullanma başka doktora git 
(32 puan) tarafından
Ya morelim  bozuk cok korkuyorm nsl yapcam suda sulandir yarisini dedi 1ml ver dedi
(25,224 puan) tarafından
Hayır verme bence başka doktora git ben bunu çarpıntı ve nabzın yüksek oldugu için kullanıyorum sabah akşam yarım içiyorum. Hatta doktor içtikten sonra sakın hemen emzirme 1 bucuk 2 saat arası geçsin dedi
0 oy
tarafından
Hiç bir doktor ufak bir çocuğa tablet ilaç onermez , kullanma , başka bir doktora git ...
tarafından
Sen başka bir doktora göster çocuğu , çünkü hiç bir çocuk asla tablet kullanmaz doktorlar vermez,

Kızın kaç yaşında
(32 puan) tarafından
Ya valla bnde kafayi yicem 10 ml suyla ez dedi 1 ml siringayla ver dedi  8 aylik
tarafından
Yuhhh 8 aylık bebek ve tablet ilaç, bacım sakin verme haa başka bir doktora götür ,
(32 puan) tarafından
Oyoe yapim ya bna dediki suda ez 10 ml suda 1 ml ver dedi
tarafından
Yoo senn verme ...
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Bu ılac sakinleştirici 

Direksiyon sınavında heyecan yapiyordum hocam bundan yazdirmami söylemişti 
(32 puan) tarafından
Yaa bnde anlamadm cocugun kulaginin yaninda kitle  gibi bise çıktı  bunu kullan dedi
(7,654 puan) tarafından
Hanfendi 112 yi arayıp doktor a danışmak istiyorum derseniz ordaki nöbetçi doktor da size yardımcı olacaktir
(7,654 puan) tarafından
Simdi internetten prospektüs e baktım damar genislemesinin tedavisinde de kullanıliyormuş 112 yi arayip bilgi alın
(32 puan) tarafından
Tsk ederm canim cok saol
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Hanfendi ilacin prospektüsü vardir icinde mutlaka okuyun bu cocuklar icin degil yetiskinler icin kulak yaninda ki sislikle alakasi yok
(32 puan) tarafından
Bnmde garibime gtti  10 kere doktor anlatta bndana once kalbe gt dedi
tarafından
8 aylik bebeğe vermiş bu ilacı doktor
(32 puan) tarafından
Evet bebeğim  8 aylik suda ez 10 ml su koy 1ml  ayarla ver yarisnin ilaci dedi
0 oy
(310 puan) tarafından
Ben kullaniyorum ogluma canim. Kafasinin içinde cilek gibi bisi buyudu hemanjiom deniliyormus. Cocuk onkolojiye gittim gosterdim bu ilacı kullanmamizi soyledi kullaniyorum simdiye kadar hicbir sıkıntı olmadi. Arkadaslar yazmis kullanma diye ama doktorun bir bildigi olmasa el kadar cocuga bu ilacın verilmeyeceğini de bilirdi herhalde demi.
(310 puan) tarafından
Oglum 5 aylikken basladik bu ilaca su an 16. Ayina girecek o zamandan bu zamana kullaniyoruz hiçbir sıkıntı yasamadik. Kontrollerinde ekgsi cekiliyor onlar da normal çıkıyor. İcini ferah tut kuzum doktorun bildigi olmasa vermezdi. Muhtemelen senin de  bebeginde hemanjiom var. Sende mi onkolojiye goturdun
(32 puan) tarafından
Hametolijiye gotrdum acaba sizin bebekde seker tansiyin gibi sknti yasadinzmj doktorum bni cok uyardi bnde stres yptim
(310 puan) tarafından
Yo ben oyle sey yasamadim canım doktorum da demedi boyle seyler olur diye sadece kontrole gittigim zaman ekg çekiyorlardi doktora gösteriyordm normal çıkıyordu
(32 puan) tarafından
Ay gecms olaun size cnm ins bizde sknti olmaz korkuyorm
(310 puan) tarafından
Olmaz. Burdaki yorumlari okuyup strese girme. Allah korusun bisi olsaydı benim ogluma olurdu 11 aydir kullaniyoruz biz
0 oy
(310 puan) tarafından
Once ben 10 ml suya ezip karıştırıp 1 ml veriyordum sonra hapi ikiye böldm ezip 5 ml suya islatip 2 ml veriyorum doktorun dediği gibi. Yas ilerledikce ml'de artıyor.
(310 puan) tarafından
Kuzum ben doğum yaptıktan sonra fark ettim kafasinda ben gibi kirmizilik vardı zannettim ki doğumda oldu daha taze bebek bisi olmazdir. Ama oglum buyudukce o sey büyüdü ve cilek seklini aldi. Bende arastirdim buna çocuk onkolojisi bakiyormus. Gittim kan tahlili yaptilar epey tahlil yaptilar 1 gun hastanede yattik ekgye bagli kaldi kalp atislarina baktilar mr cektiler sonra ilaca başladık o sey küçülmeye basladi su an yok denecek kadar az kaldi
(32 puan) tarafından
Tsk ederm cok soal cnm icim rahatladi
(32 puan) tarafından
Leke kaldimi canim gectimi
(310 puan) tarafından
Rica ederim kuzum ne demek ama eger icim rahatlasin dersen bi de onkoloji bolumune git.

Leke ilaci kullandikca azaldı. İnan orası böğürtlen gibi şişti ama su an bisi kalmadi o sislik indi
(32 puan) tarafından
Allaj razi  olsun cnm
0 oy
(292 puan) tarafından
Benim babaannem Allah rahmet eylesin kalp hastasıydı o kullanıyordu küçük bebeğe nasıl verir ya böyle doktor veya sağlık çalışanı gördükçe sinirlerim oynuyor doğru düzgün neden işini yapmazlar ama zama gelince dilleri ayaklarına kadar uzanır 
(32 puan) tarafından
Tsk ederm canim  bir sorim iyice
(292 puan) tarafından
Bencede aklımda soru işareti kaldı mı içime sinmedi mı iki üç doktordan daha fikir alıyorum
(32 puan) tarafından
Aynene dgri diyorsun
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Sakın verme çok ağır bir ilaç   başka bir doktora göster 8 aylık çocuğa çok ağır gelir 
(310 puan) tarafından
Oglum 5 aylikken kullanmaya başladık biz o ilaci cok sukur bi sıkıntı olmadi.
(1,013 puan) tarafından
Çok şaşırdım doktor benim ablama vermişti yetiskin olduğu halde yarım iç demişti prospektüs okuduk çok ağır bir hapti kullanmadı
(310 puan) tarafından
Kuzum sulandiriyorsun ya zaten 1 ml az bisi o kadarinj iciyor kalanını dokuyorsun. Mesela ben ikiye boluyorum yarisini ezip 5 ml suda eritip 2 ml veriyorum. Kalanını döküyorum o yuzden bebeklere boyle oneriliyor
 Yoksa tum hapi nasil bunyeleri kaldırsın yazık

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 371 göst.
13 Ocak 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Pikachui16 (806 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 788 göst.
7 Nisan 2020 Diğer kategorisinde 1 prenses annesi (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 482 göst.
25 Eylül 2019 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (783 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 135 göst.
7 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Zeynep51 (46 puan) tarafından soruldu

377,295 soru

11,290,985 cevap

34,706 kullanıcı