0 oy
935 göst.
Aile kategorisinde (131 puan) tarafından

Kızlar kaynananızın evini düzenli olarak temizler misiniz yoksa aman kalsın elimi bile sürmem diyenlerden misiniz Üçüncü seçenek de koca zoruyla mı temizleyenlerdensiniz:)

44 Cevaplar

+1 oy
(372 puan) tarafından
Yapsam beğenmez ağzını gözünü eğer başka gelinlerle kıyaslar o benim hiçbişeyimi haketmiyo allahından bulsun beni çok üzüyor 
(131 puan) tarafından
Yaa o durum çok kötü işte
(6,203 puan) tarafından
Sende başka kaynanalarla kıyasla:D O zaman susar
-Reklam-
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Düzenli değil ama müsait oldukça yardım ederim. Mesela onlar 1 ay köye gitmişlerdi ben gittim her yeri temizledim koltuk örtüsü yastıkları falan yıkadım mis gibi oldu. Onun ettiği bir dua yeter bize 
(131 puan) tarafından
Dua ediyosa iyi bi kaynanadır zaten hakediyodur
0 oy
tarafından
Hayirrrrr... İki kızı var yapsin
0 oy
tarafından
Benimki 2.secenek :) koca zoruyla da yapmam damarima basarsa hic gitmeyecegimi biliyo cunku o yuzden hic karismaz :) 
(131 puan) tarafından
Ne güzel kız rahatsın :)
tarafından
Bastan oyle alistirdim kimsenin benden bi beklentisi yok artik oh :)
(131 puan) tarafından
Akıllılık etmişin kız :)
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Vala gittikce evi genelde dağınık olur mutfakda bulaşıgi flaan olur temizlerim ama öyle dip köşe girmem vala açıkçası köy evi onun ki yani hiç birşeye değer vermez o yüzden bende üstden toplar temizlerim saolsun eltimde yeri gelir yardım eder bana 
(796 puan) tarafından
He aynen elticim :))
0 oy
(1,939 puan) tarafından
3 yıllık evliyim hic temizlemeden valla hamileyken kendisi teklif bile etmedi bana yardim edeyim demedi banane kendi temizlesin
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Her gittiğimde temizlerim canm çamaşırı varsa ütüsünü yaparım süpürrm dolabı dağılmış ise düzenlerim yemeği yoksa yaparım yada evde yapar oraya götürürüm beraber yeriz.. Bnm kayınvalşdem hayvanlar ile uğraşıyor köy hayatı dışarı işi çok malum o yüzden seve seve yaparım :)) 
(131 puan) tarafından
Ne güzel işte herkese düşmez böyle kaynana şanslısın :)
(2,678 puan) tarafından
Çok şükür canm şanslıyım bu konuda :)
(131 puan) tarafından
Allah bozmasın canım :)
(2,678 puan) tarafından
Aminn canm cümlemizin evinde huzur eksik olmasın :)
(131 puan) tarafından
Amin canım :)
0 oy
(261 puan) tarafından
1.5 yillik evliyim sadece 3 kez falan evleri spüdüm bulasgni ykadim gün falan yapardi yardima giderdim hep
0 oy
(1,255 puan) tarafından
2 kizi var o yapsın ve maddi durumu çok iyi temizlikçi tutsun valla yapmam 
0 oy
(194 puan) tarafından
Kaynanam yaptırmıyor sağolsun ama arada o bahcedeyken falan evi süpürür silerim çok nadir :)
0 oy
tarafından
Şu zamana kadar hiç temizlemedim. Aynı sitede oturuyoruz Çoğu zaman yemeğe gittiğimizde bulaşıgi bile yıkatmaz ben yaparım der. Ama bi gün böyle bi şey gerekir ihtiyacı olursa tabiki yardım ederim bende çünkü o misafirlerim falan geldiğin de hep gelir temizliğe hazirliga yardim eder evine giderdi 
0 oy
(415 puan) tarafından
Hiç temizlemedim 2 buçuk yıllık evliyim eşimde karışmaz zaten bi kere dedm dip köşe temzliyim  yok kızım ben yaparm  dedi daha da  demedm
0 oy
(6,749 puan) tarafından

1 hic yapmadim

Yapmam da 
3. Kocam da bu konuda zorlamaz 
Zaten kusum gitmiyorum 
Diger gelini ve kızi yapsin beni ilgilendirmez evi
0 oy
tarafından
Daha ben 8 aylık evliyim ama hiç öyle özellikle temizliğine gitmedim gittiğimde bikaç bişeye yardım ederim ama eşim de zorlamaz anneme temizliğe git diye
0 oy
(2,039 puan) tarafından

Eltimle beraber yaşadıkları için temizlemeyenlerdenim :) 

(131 puan) tarafından
Bundan da dördüncü bi secenek olurmuş :)
0 oy
(929 puan) tarafından
Sagolsun hiç temizletmez bana  kayınvaldeme gittiğimde yerimden bile kaldırmaz çayıma kadar o getirir bana temizlik yaptığında söyle ben geliyim ben yaparım der Allah razı olsun  

Maşallah bize
(131 puan) tarafından
Valla maasallah Allah bozmasın
(929 puan) tarafından
Amin inşallah canım sagolasın
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Hayir yapmiorum yapmamda onceden gittigimde elimden geldgince heryeri haletmeye calisiodum onu oturtuodum baktimki iyilik yaramior biraktim benim gebeligim cok sorunluydu birgun olsun gelip evime el atmadi o hamile halimle esim ameliyat oldu hem ona hem kndime hem eve bakmaya calistim 2defa geldi misafir gibi oturup gitti orda burda gezmelere gitti surekli 2 defa geldginde de hastayim ayaklarim agrior die dert yakiniodu hasta olan insan fildir fildir gezmez oturur yerinde bu saatten sonra o bana yapmasin bnde ona yapmam kimse kimseye yapmak zorundada degil cok sukur Rabbime 
(131 puan) tarafından
Çok düşüncesizlik yapmış haklısın
0 oy
(326 puan) tarafından
ayri sehirlerdeyiz canim gerektigi durumlarlarda yada kalmaya felan gittigimizde yaparim tabiki severim kaynişimi elimemi yapisicak ama kendisi der zaten benim elim kolum tuyuyor yapabiliyorum yapamadugim zaman yaparsin diye :)
0 oy
(59 puan) tarafından
Yapmam evime geldi 10 gun kaldi hemde kiziyla ben calisiyorum evimde bir corba dahi yapmadilar isten gelip yemegi ben hazirliyordum birde ramazan ayiydi onun evinde de ben yapmiyorum zaten 4 tane kizi var kendide benden dinc toplanip yapsinlar beni hic ilgilendirmezzz
(131 puan) tarafından
Bu kaynanaların da ortak yönü heralde gelinlerden dinçler hep
0 oy
tarafından
Ben her ay yaparım hiçte zoruma gitmez elime yapışacak değil ya

Evini temizlerim o günlük ne pişirirse tabak tabak veriri aynı şekilde bende 

Çocuklarımada bakar 

Bazen hadi gidin karı koca gezin gelin çocuklara ben bakarım der

Onun bana bu yaptıkları yanında benim yaptığım temizlik hiç kalır 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 231 göst.