0 oy
712 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Şimdi benim evim Urfa'da urfaliyim eşimin iş sikintisindan dolayı İzmir'e geldim annem burada alt üst oturuoruz 2yildir buradayım 2cocugumuda burda doğum ettim kızım 1bck yaş diğer kzm 4ay girecek  kız kardeşim 18ysnda arada gelior bana yardım edior çocuklara bakior sevior gidior annem çalışıyor babam çalışıyor akşam gelior bazen gormuorm bile arada gidiyorum evine çocukları goruor ckiorm eşim burda sgortali işi var çalışıyor  ben evlendim yeni gelin eşyalarının hepsi 0 5ay tek kullandım sonra geldim buraya çocuğum dogurdm öyle eşya flan getirmedim yatak getirdim sadece halı bide annem minder verdi koltk verdi masa sandlye verdi halı verdi 2el TV çamaşır makine aldık  ama birikim yapamıyorz düşünün 2cocuk  bez mama ev kira kredi su elktrik derken yetismior Urfa'da iş buldu eşimi cagirior adam gel  calis dedi fortiftci eşim sigortasız ama en azından Dior ev bizim buradaki kiracı bizi çıkartıyor annemgilide dedik en azından kredi çekelim ama urfadaki evde satilmior en fazla 70 etse arabamız var 30etse 100 oluyor afedersnz******n durmaz 100 m evde okdr kötü ki en fazla 200 250 ev onuda eşim Dior ben yetistiremm en azından evim orda eşyalarım pislenmis hep temizlik yaparım eşimin ailrsi orda benimde teyzr hala var nenem flan ama işte kizkardesim bugün sarılıp ağladı beni çocuklardan nasıl koparcaksin ben canm sklio yanına cikiorum nefesim kesilir annemle görüntülü konuştuk beni nasıl sizsiz birakcaksn dedi çocukları göster dedi ağladı tm gitmiom dedim gidin dedi düzeniniz var kış geldi en azından  kişi geçirin gelin dedi  annemsiz bende yapamam çok kötüyüm hep yanımda nasıl ayrilicam bilmiorm eşim kafayı koymuş gidelim skldm burdan bı düzenimz yok dedi annem dio eşya çöp  flan of napcam bilmiorm baba ayrı biyerden aglior sen gitsen ykilrm Dior uzun oldu biraz içimi döktüm 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım evet 3vde önemli ama eşinin düzenli ve sigortalı bir işi olması daha önemli ilerde yaşandığında çalışamaz olduğunda ev emekli etmez eşini önce iş bence. Allah korusun bir hastalık olsa SGK gerekli
tarafından
Başka iş. Bulcak o işte çalışana kadar sigortalı bı iş bulcak
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım yanlış anlama ama evlenirken zaten bunlar oluyor sürekli onlarla olacaksın diye birşey yok. Bu devirde geçinmek zor ki senin 2 evladın var. Urfa da eviniz var ise orda durmanız daha mantıklı. Ailen ile görüşürsün gene telefon falan var yani. Zor ama senin de artık yuvan var. 
tarafından
Haklısın canm zaten telefonda görüşürüz ama işte  aglior bizimkiler
0 oy
(48,759 puan) tarafından
yakin olunca uzaga gitmek zor olur hakkinizda hayırlısı olsun 
tarafından
Saol c çok zor
0 oy
tarafından
Ewt annen baban onlarında bir annesi babası vardı kendi ailesini kurdular.surekli berabersiniz alıştılar normaldir.ama sen eşini çocuklarını düşünmen gerekiyo canım.ekmek nerde ev ordadır...
tarafından
Tabiki canm ama ev Urfa'da işte iş burdada var oda dio en azından kira da oturmam evimde otururum die  bzmkikrt de aglior gidecem die
tarafından
Valla canım eşinin aileside uzakta demi..gider gelirler arada sen gider gelirsin.esin istiyorsa annemden ayrılamam diyemezsinki.yada sen git ben burda kalamam diyemezsin...zor olucak.ama alisirlar elvelt.
tarafından
Alismalari lazmmecbur annesi osmayide oturuo onunda annesi uzakdahafta sonu bazen gdrz DYO burada bayramdan bayrama
0 oy
(191 puan) tarafından
Herseyden önce senin eşinle huzurunun olması canım. Bizde istanbul dayiz kira uçuk elektrik doğalgaz çocuğun bezi zor oluyo geçim bende memlekete döneceğim 1 ay sonra en azından kira derdim olmaz. Eşinin düşüncesi ona göre mantıklı belli ki zorlanıyor izmir de. Urfa da kendi eviniz kafanız rahat olur en azından. Evet annenlerden ayrılmak zor olur ama insan nelere alışmıyor ki şu hayatta. Zamanla onlarda sende alışırsın canım 
tarafından
İnşallah alisrz canm ya  bnde kötü oluyorum ailem ağladığı zaman senin annen nerede
(191 puan) tarafından
Memleketteler yanlarına gidiyorum ama 3 yıl ayrı kaldık
0 oy
tarafından
Valla canım karnın nerde doyuyorsa huzur oradadır alışırsın yani hem düzenin bile urfada eşyaların falan 
tarafından
Aynen canım öylede annede ayrı çok zor ya herseyime koşuyor su şimdi olmyck
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Geleceğini nerede kuracağını düşünüyorsan öyle yapmalısın 
tarafından
BurdA olsak ev alsak kiredi cekcez onada gücümüz yetmior evde orda oyle kaldı eşyalı
0 oy
(216 puan) tarafından
Cnm aglasalarda alisacaklar yani.insanlarin allah korusun evlatlari ölüyorda buna bile alisiyorlar Rabbim sabır veriyor. Kim veriyorsa ekmeği orda olacaksın herkes kendini düşünüyor ama sen evlatlarini ve geleceğini dusunmen lazım. Bende gurbet ellerdeyim kimsemiz yok burda ama ekmegimiz burda oyüzden gitmiyorum felan deme çalışan esin ve o bunu doğru kılmış sanada ona destek olmak yarasir
tarafından
Haklısın canım öyle yapcam sabırlı olmaya caliscam
0 oy
(7,211 puan) tarafından
Ben olsam ailemden uzağa gitmem rızık nereye gidersen git seninle gelir.  Adam zaten çalışıyor. Urfa'ya gideceksin iki çocukla boşluğa düşeceksin yardımcın olmayacak sıkıntıya girceksin... Bilmiyorm Allah hayırlı kapılar acsin
tarafından
Kız o kdr kişi iyi yorum attı şimdi sen böyle dedin canm skldi zaten git gellerdeyim kafam karışık aglicam valla
(7,211 puan) tarafından
Gurbet kolay değil çoğu kişi gurbet yüzünden mutsuz . Bir daha mı geleceksn bu dünyaya neden ömrün ailenden ayrı geçsin ki ? Valla ben bekarken çok dua ederdim Allah'ta gonlume göre verdi annemle aramiz iki sk . En azından çocukların biraz daha büyümesini bekle bence biraz kendilerini kurtarsinlar sana muhtacliklari azalsın öyle git . Çalışan kişi için Allah rizka kefildir . O yüzden endişe etme.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 294 göst.
29 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 201 göst.
29 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 180 göst.
0 oy
1 cevap 135 göst.
21 Haziran 2021 Aile kategorisinde Sulemhmt (732 puan) tarafından soruldu