0 oy
411 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından
Valla deli olacam ya bu Ömer bey 2 saatte bir kalkıyo büyüdükçe uzaması gerekmez mi uykunun 2 saatte bir emmeye kalkıyo bazen 1 bucuk saatte bir alışkanlık mı yaptı doymuyor mu anlamıyorum doymasa gündüz de doymaz diye düşünüyorum. Bazen kalkınca iki çekiyo sonra agzına tutup uyumaya devam ediyo gece mama vereyim uykusu uzasın dedm onu da içmedi tekrar başka mama denesem mi ya yoksa ek gıdaya geçince uzar mı. Uykusu düzenli sorun yok ama sık kalkıyo emmek için hatta uyurken emiyo resmen 

13 Cevaplar

0 oy
(1,755 puan) tarafından

Kiz bu saaate niye uyumadinn:(

(25,224 puan) tarafından
Kız emzirmeye kalktım işte şimdi antibiyotik içtim oda midemi bulandırdı bende uyuyamadım :/
(1,755 puan) tarafından
Uyu kizz omer uyumusken  yarim saat bile kiymetlidir
(25,224 puan) tarafından
Dişim çok kötü uyutmuyo zaten şişti yine şimdi ilaç etki gösterir de uyurum belki gözüme kadar zonkluyo :((
(1,755 puan) tarafından
Ayy kiyamam dis agrisi fenadir insallah hemencik agri kesici etki eder   cok gecmis olsun canim
(25,224 puan) tarafından
Sağol canım benim inşallah ya
-Reklam-
0 oy
(136 puan) tarafından
Bebegin emzik kullanmiyor mu canim bebekler bazen doydugunu anlamiyor ben biberonla besliyorum anlamiyo doydugumu sut bittigi basliyor aglamaya hemen emzigini veriyor bi kac saniyeye susuyor emzik kullanmiyorsan emzigi dene bizimki emzikle uyur yoksa basar cıglığı eger yeterli miktarda emdigini dusunuyosan emzikle oyalaa onu kac aylik bebegiin
(25,224 puan) tarafından
5 aylık canım emzik almıyor bu saatten sonrada vermek istemiyorum alışkanlık etti gallba emmeyi
(136 puan) tarafından
Agzinda surekli meme istiyor canim emzik alsa az rahat ederdin doymamakla alakasi yok bence o agzinda meme istediği  icin surekli emmek istiyor tutmak istiyor sürekli  emzige alismaması daha iyi bi de onu biraktirmakla ugrascaz biz :*
(25,224 puan) tarafından
Evet cnm emziği bıraktırmak mesele bide ek gıdaya geçince uzar belki bakalım
0 oy
tarafından
5v ayligiz bizde öyleyiz 4. ay nimet gibi geçmisti sonradan bozuldu acıktığını sanmıyorum emmek istediği için kalktığını düşünüyorum 
(25,224 puan) tarafından
Normal demekki cnm o zaman ben doymuyor diye şüphe ettm
0 oy
(16,504 puan) tarafından

Seloş bak kızım 11 aylık 

2 de uyanır 

4ten sonra ise yarım saate yada 15 dakkada bi uyanıo :(

Saat şuan 06.02

4ten beri öyleyim :(

(2,252 puan) tarafından
Ya aynı benim  oğlan. Şimdi 3 buçuk aylık düzelir diye umut ediyordum ama şu an hayal kırıklığına uğradım
(1,016 puan) tarafından
Malesef benim düzelmedi. 8 ay da gaz sancısı çektim.  Gel de ikincisni bu koşullarda yap:)
(16,504 puan) tarafından
Biz analara uyku yok :)
(2,252 puan) tarafından
Al benden de o kadar 2 çocuk yapan herkese ya 3. Olmalı bence diyordum. Şimdi Allahım oğlumu bana bağışla 2. Olmasa da olur diyorum
(1,016 puan) tarafından
Bende vala
0 oy
(476 puan) tarafından
Şuan aynı bnm durum 6 aylık saat başı kalkıyor uyurken bile emmiyo
(25,224 puan) tarafından
Alışkanlık sanırım ya
0 oy
tarafından
Büyüdükçe daha cok acikiyor annesi, masallah kocaman adam olmus :)
(25,224 puan) tarafından
Sağol teyzesi :)
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Açlığıgından yapmıyor bazen senn varlığını hissetmek için yapıyor can sen emzir her seferinde annesinin kokusunu özluyo paşa 
(25,224 puan) tarafından
Emziriyorumda ben uykusu bölünüyo ondan
0 oy
tarafından
Ağzı kızıyor bence yalancı memesi yok mu ondan ver idare eder 
(25,224 puan) tarafından
Ağzı kızıyor ne demek kız emzik tutmuyo
tarafından
Acıktı sanıyor ama ac değil ağzı boş kalsın istemiyor demek
(25,224 puan) tarafından
He anladım
0 oy
(2,887 puan) tarafından
Aynıııi benim oğlum,büyüdükçe gece uyanma saatleri 2 saat yada 1 saat oldu şu an bile beş yada altıncı uyanışı,artık doymuyor mu diye düşünmeye başladım 
0 oy
(396 puan) tarafından
Canım sütün varken mamaya başvurma muhtemelen bebeğin alışkanlık haline getirdi emmeyi emzik niyetine kullanıyor göğsünü uyurken de ağzında kalsın istiyor emzik kullanmayı dene rahatlarsın 
(396 puan) tarafından
Uykusu uzun sürsün diye mama verilmesini doğru bulmuyorum  onun yerine emzik kullan tercih senin tabiki yinede
(25,224 puan) tarafından
Emzik tutmuyor sen dogru bulamayabilirsin ve uygulamazsın  herkes yaşadığını bilir ben ilaç içmek için vermek zorundayım ki o ara beni emmemesi gerekiyor  sorun uykusu uzaması değil sadece
(396 puan) tarafından
Mamanın tokluk hissi verdiği doğru bir bilgi değil saglikciyim ve onerilmedigini söylüyorum sn uygularsın uygulamazsın sna kalmış ve bn nerden bilebilirim senin ilaç kullandığını öyle bi bilgi yazmamışsın ki postta
(25,224 puan) tarafından
Mama nın tokluk hissi verdiği dogru bilgi. Bazı şeyleri  bilmek için sağlıkçı olmaya gerek yok mama içen bazı bebekler 4-5 saat uyku uyuyor gece buda benim için ideal bir süre.
(396 puan) tarafından
Dünya sağlık örgütü öyle demiyor canım bizim ülkemizde mama ne yazıkki çok yanlış kullanılıyor.
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Alışkanlık canım doymasa hiç uyumaz memede bile uyanınca kucağına alma emzirmek için hafif hafif sala geri dalar 
(25,224 puan) tarafından
Yapıyorum cnm illa emmek istiyo emince geri uyuyo
(3,823 puan) tarafından
O zaman tamamen alışkanlık olmuş Ömer bey de uyku eğitimi vermeyi denesen canım
0 oy
(214 puan) tarafından
Aynı benim durumum 6. Ayına girdi kızım her saat başı kalkiyo emmden uyumuyo önceden de uyanirdi emzigini verince susar dalardi ama artık öyle değil bende senin gibi doymuyo da kalkiyo dedim sonra mama alsam mı dedjm ee sütüm de var bende yetmediğini düşündüm ama almadım mama ha denedim mi denedim komsumdan alıp istemedi eğer alsaydı ama beni bırakır diye düşünüyorum öyle oluyomus öyle olmaktansa kalkması daha iyi 

Ama inşallah düzene girecekler 
(25,224 puan) tarafından
Anladm cnm dogru diyorsun
0 oy
(36 puan) tarafından
Benim kız da aynıydı. Şimdi 8 aylık azalttı gece uyanmalarını. Sadece huzursuz olduğu gecelerde daha sık uyanır. Diş çıkartıyor o yüzden
(25,224 puan) tarafından
Anladm cnm bizimkide çok damaklarını kaşıyo acaba ondan mı

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 208 göst.
11 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 241224 (5,184 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 125 göst.
28 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 90 göst.
27 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Emine&&& (65 puan) tarafından soruldu