0 oy
556 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Normal doğum yapan anneler güzel doğum hikayenizi bu soru altında yazar mısınız. Biz doğumu yakın olanlara moral olur hemde önerilerinizi görmüş oluruz. Rabbim yavrunuzu bağışlasın bize de hayırla kucağımıza almayı nasip etsin ❤️

9 Cevaplar

0 oy
(170 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Normal doğumdan cok korkan ben bile yaptıysam herkes yapar kanıtını koydum :D

36.haftama girmek üzereyken dedim ki artk doğsada bisey olmaz evde açtım oyun havasi oynadm günde 1 paket hurma evimde yüksek merdivenden surekli in cik yaptm gecesi sıcak duş ve saat 5bckta sabaha karşı beni bir ağrı tuttu uykumdan nasıl uyandigimi bilmiyorum gezindim geçti dedim ki yalancı şancı ertesi gün yine ağrı daha da şiddetli ama düzensiz sonraki gün felaket bi ağrı aslnda duzenliyms bana düzensiz ağrı geldi yine evde dayandm sabahı kontrolüm vardi 36 haftalk olduk o günde nstde az sancm cıktı doktorum yanmdan geçti noldu sana dedi ağrım var dedim gel bakalm hemn dedi ve 6cm açılma  bn hemen doktora normal olurmu dedim istersen alayım sezeryana dedi bi dusundm bir sürü insan ve hayvanlar doguruyo bi benmi doguramaycm dedim kendi kendime doktorumada normal doğururm dedim hemn odaya alındım açılma 7 cm olmuş yürüdüm gezdim ağrım siddetlenmiyo suni şancı verdiler yavaştan başladı ağrı ama o kadr herkesin kotu anlattığı gibi bi etki olmadi bende çok normaldi herşey suyumuda orda patlattılar  5 saat sonra ağrı daha da arttı ben hep gezindim çömelme hareketleri yaptım doktorum doğru ıkınmayi ve nefesimi kontorl etmeyi gösterdi hep hemn doğuma alndm o an saat 00.00da doğuma girdim 00.13te kızımı kucağıma aldm hersey cok guzel ilerledi sadece son zamn ağrılar artıyo baska bi sıkıntı yok doğurmak cok kolay ben doğurduysam herkes dogurur dedim Allah herkese bu süreçte yardım etsin ınsallah :) 

tarafından
Ben gibi koşarak sezeryan olucam diyen bir ln bile normal doğurası geldi harbi mi yoksa ucundan mı anlattın :D
(170 puan) tarafından
Ben herkese norml doğum istiyorum diyodm ama kendime nasl doğururum diye soruyodm kendimce sezeryan diyodum  benm kadar cani tatlı insan yoktur herhalde herkes normal doğurur yani bana göre oyle korkulu anlattıkları kadar yok yani ilkler zor oluyo dediler ben 10 dkda dogurdm :)) Rabbim kolayk veriyo 2.yi yine dogurrum
(6,136 puan) tarafından
Iste örnek aldığım insan bende aynısını yapmayı düşünüyorum merdiven hariç. 1 kilo 2 kilo hurmayı yiyip çömel kalk sonra sancim tutsun ben pişman olayım ama yine de normal doğum gerçekleşsin sonra da iyi ki yapmışım diyeyim işte buuuuu
(170 puan) tarafından
Evde oyun havasi açıp oynadm son 3 gün o ağrıyla:) cok şükür kimsenin anlattığı gbi olmadi elbet zorluğu var ama dayanılmayacak gibi değil
-Reklam-
0 oy
(507 puan) tarafından
Benim erken doğum riskim vardı 8 ayliken 3 bm açılmak vardı iğne yaptılar 37 haftada doğum yaptım .sabah nisanın geldi akşam hafif hafif sancılar geldi baktım siklasti eşimi çağırdım anesine dedi tabi onlar inanmıyordu doğuracağına daha var diyorlardı . Ben de agladim ara dedim ambulansı hastaneye gidelim neyse aradılar ambulans geldi . Hastaneye gittik bu arada 5 dakada 1 sancı geliyor nasıl gittim 7 cm açılmam olmuştu  . Doguma aldılar suyumu hemşire patlati .dogurdm ama dikisim çok vardi
(342 puan) tarafından
Suyu nasıl patlatıyolar acıyomu acaba allah sağlık versin bebişe
(507 puan) tarafından
Eliyle patlati canım sancidan hisetmiyorm onu
0 oy
(553 puan) tarafından

Ben 39+4 doğum yaptım. Nisanim geldi acile gittim doğumhaneye aldılar. Acilmama baktılar 3 cmdi. Sonra nts bağladılar. Biraz odanın içinde dolaştım. Sonra suyumu patlattılar. Gene bekledik acilmam 6 cm olmuştu ve hala ağrı sızı yoktu. Suni sancı verdiler ve yarim saat içinde acilmam 10 cm oldu. Toplasan dogumhanede 3 saat kaldim 1,5 saat sancı çektim 5 dk doğdu. İşte bu kadar :):) ve ilk doğumum olmasına rağmen gayet çok guzeldi

Gene yapacammmm :)

(553 puan) tarafından
Valla canım biz kadınlar şunu bir yer etmişiz doğum çok zor suni sancı çok zor diye .. aslında senle ben farkliyiz tabiki ağrı sızı çekiyosun sonuçta bir can çıkıyor ordan ama sende ağrı daha az daha kolay olur bende benim ağrı derecem  çok azdır aslında az ağrı vardır ama ben cook diye hissederim . Rabbim hepimize bir kolaylık vermiş yardım ediyor. Ben çok korkuyodum inan nabzima baktılar firlamisti korkudan.. ama hiç tahmin ettiğim gibi olmadı düşün yani 1,5 saat çektim ama zorlanmadim ve 3 kere ikindim bebeğim kucağimdaydi. Bazıları saatlerce çekiyor bazıları böyle kolay. Sen dua et hurma ye comelip kalk gerisini rabbime birak
(8 puan) tarafından
Şimdiden baslayımmı
(553 puan) tarafından
37 haftalık degilmisin
(8 puan) tarafından
Evet :))baslayımmı
(553 puan) tarafından
Evet basla günde 5-6 tane ye hurma 39 haftada 10 tane yemeğe basla akşamları spor yap açılma olsun diye sporlar yapılıyor
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Canim normal dogum yaptim 40haftalikken bende cok hemde korkuyordum ama oylede korkunc digil sadece kendine guvenmelisin ki yapacaksin Sabah 7de suyum acildi ama hepsi acilmamisdi 9 bucuk gittik hastaneye islemler yapildi odaya gecirdiler sancini cektim 12bucukta kizim kollarimdaydi ve bu gun 19 gun oldu dogum yapali cok sukur iyiyiz Rabbim herkese kolay dogumlar nasip etsin bir avazda kurtarsin Amin
0 oy
(454 puan) tarafından
Basindan beri biraz zor hamilelik gecirdim hep progestan vs 38,4 de cok gezdim eve geldim nisanim gelmis gece sancim basladi saat 11 gibi sabah 10 a kadar evde durdum cunku esimi inandiramadim agridigima :) geceyi sabaha kustum 9 ay boyunca hic kusmayan ben :) neyse gitdim hastaneye 3 cm acilma bu arada hamileligim tup bebekti ..doktorum bi aksilik olursa sezeryana alicagim demisdi ben zorunda kalmayina almayin dedim ..neyse oglen 3 gibi geldiler suyumu patlatdilar agrilarim dayanilmazdi hele benim gibi borine benim basima 6 dikis atildi narkozsuz o derece agriyi aldirmam doktorum bakti agri cok acilma az dayanamiyacaksin dedi epidurel yapti agrim biraz hafifledi ama yinede bebegim cok aci veriyodu sonra doktor bi bakti 9 cm olmus artik dayanamiyacaksin gel doguma alayim seni dedi ve aldi ben tam 40 dakika ikindim guc verdim bebegim yapismisdi sanki cikmiyodu eltimde yanimdaydi Allah sahidi 40 dakika sonunda 6:30 da dogumum gerceklesdi  cok sukur bebegim geldi ben dogurdum bi baktim ben yalan olmusum doktorum eltim yanimdaki hemsireler hepsi agliyor .. doktorumun 50 yasi var nerdeyse ..agladi ve dediki ben simdiye kadar 1000 den fazla dogum yaptim boyle zorunu gormedim .. .. ama simdi bebegim yanimda cok sukur sag salim tum acilari unutdun ama hala karnim agriyor doktor o kadar itmisdi 3 ayimiz olucak:)
0 oy
tarafından
Teşekkür ederim kızlar Rabbim yavrunuzu size bağışlasın. Bize de moral oldu şahsen bazı cevaplar cesaret verdi gerçekten inşaAllah bize de nasip olur ❤️
0 oy
tarafından

Benim de aksam dokuz gibi camasirimi islatacak sekilde su gelmeye basladi. Dusa girdim . Sonra nişan geldi. Eşim isteydi onu aradim on gibi hastaneye gittik iki santim acilmam vardi ama sanci yoktu eve gidelim dedim. Arabaya tam binerken sanci basladi. Bes dakikada girdi.onbir de hastaneye tekrae gittik. On iki bucukta bebegim dogdu. Iki saat snaci cekmis oldum dikiste cok az vardi beni rahatsiz etmeyen .direk ayaga kalktim. :)

tarafından
Ne güzel Rabbim bize de kolay doğum nasip etsin ❤️
0 oy
tarafından
Bnm hikayem kimseye moral olmaz :) ama iyi ki de normal yaptım diyorm 
0 oy
(396 puan) tarafından

Benim 6.5. Ayımdan beri erken doğum riskim vardı biraz rahim ağzı kısalmıştı dikkat ettim hep ama sonlara doğru biraz temizlik yaptım evim 3 katlı 1 günde 2 katı süpürdüm sildim tuvalet banyo be varsa hafif hafif vajinaya baskı hissediyodum ama  normaldir diye düşündüm iki gün sonra kontrolüm vardı 35+5 doktorum 2.3 cm açılmam olduğunu söyledi nasıl hissetmedin nasıl duruyosun falan dedi ikinci bebeğim bu arada her an olabilir falan dedi sonra eve döndük 4 gün sonra 36+2 de 9 mart sabahı birden azar azar suyum gelmeye başladı bir gün önce de nişanım gelmişti hemen doktorumu aradım agrın yoksa güzel bi kahvaltını yap duşunu al yavaştan gel zaten erkendi senin çok da geç,kalma dedi kahvaltımı yaptım duşumu aldım daha cok suyum gelmeye başladı sonra çıktık yola hastaneye vardığımızda 5.6 cm kadar açılmam vardı epidural yapıldı ama dahası olmuyodu biraz sunı sancı verildi bir kaç saat sonra tamamen açılmıştım doğum masasına geçtim kaç kez ıkındım bilmiorum ama kolay oldu şükür ki keşişiz dekişsiz bi normal doğum gerçekleştirdik doktorumla şimdi nerdeyse 3 aylık oluyoruz bile :)

(396 puan) tarafından
Az kalmış; ) hadi hayırlısı olsun inşallah sağlıkla gelsin
(6,136 puan) tarafından
Şu hafta içinde yafa öbür haftaya gelse bari artık mümkünse
(396 puan) tarafından
Bu hafta erken doğum olur ama canım 36dan sonra gelsin yine de sağlıkla gelsin inşallah
(6,136 puan) tarafından
Canim 34 haftaligim ama kilosu boyu herşeyi 10 günde önde bende ona güveniyorum
(396 puan) tarafından
Anladım canm hayırlısı inşallah; )

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 125 göst.
5 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde oguzelikiziakc (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 168 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,428 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.
13 Haziran 2022 Aile kategorisinde mehal (605 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 349 göst.
10 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,189 soru

11,350,838 cevap

34,819 kullanıcı