0 oy
930 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar babam vefat etri 2 ay oldu babam cok alkolikti annemi hergün döverdi gözlerimizin önünde 2 defa annemi komaya soktu hastanede yattı eve erkekleri getirip alkol içerdi mezeleri bana hazırlatırdı evde ben annem varken kaıdn getieip birlikte olurdu bıcak cekti vs daha fazlaso var ama sölemeye gerek yok neyse konu şu ben hakkımo helal etmedim etmemde ama öldü öleli hep rüyama girip beni rahatsız ediyo vee 3 defa dedemi rüyamda öbür dünyaya götürmeye çalıştı yani demem oki benden helalikmi istiyor anlamadım 

15 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Rüyayı bilmiyorum ama hakkini helal et RABBIM sorsun hesabini
tarafından
Yapamuyorum işte içim soğmuyo trafik kazası yaptı onu komadaykem gördüm param parca halde ama genede soğmadı
tarafından
Sende haklısın cok cekmissiniz ama ne bilim öldü gitti işte
-Reklam-
+2 oy
(222 puan) tarafından
Senin kendi bilinç altında bu düşünce varsa duyguların ağır basıyor olabilir. Bi yanın affetmiyor çünkü haklısın diğer yandan dini olarak düşünüyorsundur acaba doğru mu yapıyorum diye ondan olabilir mi? 
tarafından
Yo inan aklımda değil hiç zaten bebeğimle ilfileniyorum düşüncek vaktim olmuyo 5 aylık bebeğim
+1 oy
(48,690 puan) tarafından
olabilir yerinde rahat degil demekki 
(48,690 puan) tarafından
psikolojik te olabilir
tarafından
Yani zaten ben 10 yaşındayken ayrıldılar o günden buzamana toplam 20 kez falan görmüşümdür 22 yaşındayım  yerinde rahat değilse ölemi oluyo yani pek bilgim yok k. Bakma merak ettim
(1,165 puan) tarafından
Zaten net bir bilgi verilemez canım böyle bir konu da ama helal etmek zorunda değilsin bu kadar eziyetten sonra. Bana biraz bilinç altı gibi geldi. Sonuçta baba olduğu için insan arada kalabilir. Ama sen helal etsen de bunca eziyetin haramın hesabı zaten çetin olur
(48,690 puan) tarafından
bilmiyorum ki oyle geldi aklima belki kurtulduk diye kafanda kuruyosan sonuçta cocuklugun gencligin onun yüzünden kötü gecmis bilincaltin onunla doludur
(48,690 puan) tarafından
aynen canim sen affetsen de Allah affetmez
+1 oy
(2,104 puan) tarafından

Demekki azap cekiyo benmde helal etmedigim insanlar var

image

(436 puan) tarafından
Çok ürktüm ya :(
tarafından
Doğru ama insanız işte allahım büyük affedicidir ama bizler öle değiliz ben cok kötü hayat gecirdim 10 yaşında antidepresan kullanmak zorunda kaldım bi kere damarımı keştim 3 gün hastanede kaldım  annem de cok kötü abimde öle maf etti bizi hakkımı helal edemiyorum
(2,104 puan) tarafından
Bende bunu gordm korktm bile bile helal etmicegm insanlar var
(2,104 puan) tarafından
Rabbim kurtarmis sizi pislikten cok sukur canim gecmiste kaldi yatarken ayetel kursi falan oku aklna getrmemeye cals
0 oy
tarafından
Cokda edilai hakkı yokmuş sen bilirsin 
0 oy
(119,338 puan) tarafından
Kiz helallik istiyo olabilir belkide dua falanda istiyodur
0 oy
(436 puan) tarafından
Peki canım annende oluyormuş mu böyle şeyler.Belki yasadigin şeyleri unutamadigindan goruyorsundur.Rabbimin yanında unutulmaz hicbir şey  
tarafından
Yok anneme bir kere gelmiş başka gelmemiş annem zaten 5 senedir başkasıyla evli yani ben 10 yaşındayken boşandılar babamla
0 oy
tarafından
Bilinç altında olduğu içindir belki belkide rahat değildir ikiside olabilir bence 
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Istemedigin kisiye helallik vermeme hakkina sahipsin cnm o yuzden rahatsiz edilme olacagini sanmiyorum sen düşünmüyorm diyosun ama bilinçaltında yer etmiş olabilir 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Allah bilir tabi ama belki de rahat değil gitrigibyerde, helallik ve dua bekliyordur. Ne yasadigini elbet bilemem sana kalmis bisey ama helal et ALLAH  a havale et derim.
0 oy
(518 puan) tarafından
Dedeni götürmeye çalışıyorsa dedenin ölümune işarettir seninle bir alakası yoktur,hakkını helal etmemekte haklısın ben de kaynanama helal etmedim,ruyada ölü görmek diri görmektir ayrıca eline mal geçmesi ya da en ufak bile olsa birşey almaktır üstünde durma rüyanda görüyor olmanın,o çektirmiş size, öbür tarafta da o cekecek
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Böyle bir insana hak helal etmek çok zor gerçekten ama ölmüş gitmiş sen yinede helal et Allah zaten hesabını soruyor muhakkak. Hak helal etmeyenler çekilen azabı görseydi haklarını helal ederdi diye hadis var. Gördüğün rüyalar psikolojik olabilir tabi ama 
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Bilinç altıda olabilir yerinde rahat değilde ondan olabilir o kadar hakka girmişki Allah kimseyi şaşırtmasın o senden dua yardm bekler helallik ister 
0 oy
(323 puan) tarafından
Bu kadar şeye insan neden katlanir ya annenin ailesi hiç mi yoktu erkek kardeş yada hiç mi yoktu 
0 oy
(2,969 puan) tarafından
Istiyor olabilir bence. Benim de babannem rahmetlik hic sevmezdi etmediği küfür kalmazdı kız çocuğum diye sonra yatalak oldu kafasi gitti öyle baktik 7 yıl sonra vefat ettiği gece rüyamdaydı. Gözlerini kocaman açıp elinde bardakla bana su ver diyordu. Uyandim anlattim babam direkt dedi ki hakkini helal etmedin mi ?dedi

İlgili bir soru bulunamadı

380,040 soru

11,376,426 cevap

34,862 kullanıcı

...