0 oy
525 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Bu persentil tablosu ne kadar doğru. Herkesin bebeği 7 yada 8 aylıkken 80 cm e yakınsa peki ortalama bebek nasıl o kadar oluyo ve 1 yaşında. O zaman 1 yaşındaki bebek 75 cmse çok mu kısa oluyor?

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Herkesi boşver doktorun ne diyor, bana normal geldi boy
tarafından
Persentile göre uzun benimki. Ama buradakikere göre kısa mesela 8 aylıkken 84 cm 11 aylıkken 92 cm diyen çoğunlukta. Bu sefer benimki a normal geliyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Her bebeğin gelişimi farklı. Genetikle de ilgisi var herkes 1.90 olmuyo boyu 1.50 olan da var 1.60 olan da var o yüzden kıyas yapmamak lazım uzayacağı kadar uzarlar zaten
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Aylık kontrolde doktor boyu için birşey demiyor mu normal veya kısa der ama bi fikrim yok daha biz 2 ayligiz:)
tarafından
Persentile göre uzun benimki. Ama buradakikere göre kısa mesela 8 aylıkken 84 cm 11 aylıkken 92 cm diyen çoğunlukta. Bu sefer benimki a normal geliyor.
0 oy
(10,431 puan) tarafından
18 aylık kızım boyu 75 mis ebe iyi sıkıntı yok dedi 
tarafından
Persentile göre seninki normal. Ama buradakikere göre kısa mesela 8 aylıkken 84 cm 11 aylıkken 92 cm diyen çoğunlukta.
0 oy
tarafından
Her bebeğin gelişimi farklıdır. O tabloda da alt limit ortalama ve üst limit var. Alt ve üstün arasındaysa bebek bi sprun yoktur. O tablo da ortalamalar alınarak olusturulmuş canım. 8 aylık brbrk 1 yaşa uyumluysa bu onun ya üst limitte oldupunu yda gelişim plarak önden gittiğini gösteriyo.
tarafından
10 aylık bebek 92 cm 8 aylığı doldurmamış bebek 84 cm se benimki normal değil o zaman diyorum
tarafından
Hayır canım her bebek kendine özeldir kıyaslama yapma bence bebeğine çok kötü bi alışkanlık kıyaslama yapmak. Doktorun gelişimi güzel sıkıntı yok diyosa diğer bebeklerin kaç kilo kaç cm olduğuyla hiç ilgilenmedim ilgilenmem de. Sende öyle yap bence.
0 oy
tarafından
Bnm bebeğim 7 aylıkken 74 cm Di şuan 9 aylık 80 cm falan  eşim 170. Ben 1.57   kisayiz aslında  biz

Yeginm bir yasbdaykn 74 du bi anda uzadı maşallah bunlara takılma hiç 
0 oy
tarafından
Benimkide 15 aylik 78 cm  

Anasida uzun boylu değil:) 

Şuan önemli değil ergenlik önemli. 

Herkes ergenlikte boy atar .

Benim kısımda öyle olcak 
tarafından
O  konuda haklısın
tarafından
Hehe tabi cnm anası neyi kızı o olsun :))
0 oy
tarafından
Her bebek farklıdır ki benimkide 1 yaşındayken 75 cm idi ben baktım normal doktorda gayet iyi dedi herkez çok uzun olacak die bisey yok genetik çoğu 
tarafından
Öyle canım
0 oy
(889 puan) tarafından
Bnmki 16 aylık 78 bence gayet iyi boyu
0 oy
tarafından
Kuzum bak söyle soyliyim benim boyum 1.86 eşimin boyu 1.90 oğlum 12 aylık iken 89 cm idi görümcem ile yakın zamanda doğum yaptık görümcem 1.55 eşi 1.60 oğlu 67 cm kısaca genelde genetik oluyor doktora sorduk benim oğluma da onun oğluna da gayet normal herşey yolunda dedi 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Genetik bence bu boy mevzusu persentil falan hikaye. Benimki sayılarına çekmiş boy konusunda uzun şuan 5 aylık 72 cm

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 212 göst.
7 Nisan 2021 Aile kategorisinde Cimri kaynanam (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 164 göst.
22 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 207 göst.
16 Ekim 2021 Diğer kategorisinde hasretecrn (2 puan) tarafından soruldu

378,007 soru

11,314,270 cevap

34,753 kullanıcı

...