0 oy
404 göst.
Diğer kategorisinde (17 puan) tarafından
Çünkü bazılarının sütü olmuyor bazıları erken kesiliyor rusal doyum için mi emretmiş acaba rabbim anne bebek bağları için 

7 Cevaplar

+1 oy
(1,862 puan) tarafından
Evet canım bağ için ve tabi fiziksel faydası da ortada ama süt gelmiyorsa tabiki bunun vebali yok yani bebeğin nasibinde varsa gelir o sütü veren de Rabbim. Her bebeğin nasibi rızkı farklı işte üzülmemek lazım. 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kuzum sonucta sütü veren de Allah vermeyende . Verdiklerine verdigim rızkı kesmeyin keyfinize diyo açıkçası kimileri emzirmekten sıkılıyor kimisi memem sarkar diye emzirmeyi bırakıyor bunlar için diyor bence. Sütü olmaynlar mesul dgio bence çünkü veren de Rabbim alan da
+1 oy
(1,113 puan) tarafından
Allah vermiyor bazen mesela benim dogru duzgun sutum yok yani damla damla ondan emziremiyorum ikizlerimi ama boyle anne bebek bagi ne biliyim bebek anneyi hissetsin diye falan yazanlari okuyunca üzülüyorum beni bebeklerim benimsemiyormu diye mesela bir akrabam bana senn bebegin herkesde durur emmiyo sonucta kim kucagina alirsa annesi sanar demisti ve ben daha 1 aylik anneyim 
(50 puan) tarafından
Ne saçmalık yaa emmiyo diye başkasını annesi sanar mi, herşey emzirmek mi. bebek  annenin kokusunu tadır yüzünü benimsiyo hepsini geçtim his var ortada. Milletin sezeryan olan, emziremeyen annelere anne değilmiş gibi davranması beni deli ediyo yaaa
(1,113 puan) tarafından
Beni de canim hic sorma sanki biz anne değiliz sezrryan oldum ikizleri normal doguramazdim sütüm gekmedi çünkü cok zor bir aneliyat gecirdim rahmimi kaybediyodum ama bunlari her emziriyomusun diyenr anlatmak zorunda degilim farzetki emzirmek zor geldi ben yine de onlarin annesiyim
0 oy
tarafından
Eveeettttt buns katiliom o bebegi sadece fizyolojik ihtiyacj icin degil psikolojisinin  inşasì icinde  emir verilmis
tarafından
Tesekkur ederim.cok guzel bir konuhakkinda post actin
(1,287 puan) tarafından
Anne bebek arasında aşk olması için bağ kurulması için buda rabbimin bir hikmeti
(17 puan) tarafından
Rica ederim rabbim kuranda bundan bahsetmişse demek önemli bi mesele en az 2 yaşına kadar emzirmek gerek rabbimin bi bildiği var :)
tarafından
Emzirenler evet eksilebiliyorsa emziremeyenler arasında nasıl oluyor canım merak ettim
(17 puan) tarafından
İşte orası kafa karıştırıyor sonuçta emzirmeyenler de var
0 oy
tarafından
Canım ayeti iyi oku bakara suresinin 233. Ayeti rabbim kimseye taşıyamayacağı yük vermez 2 yıl da ayeti kerime de öneri geçiyor emir değil tefsirine bak canım
(17 puan) tarafından
Yok evet biliyorum emir değil zaten ben öyle yazmışım. Öneri evet ama allahın bi bildiği varki 2 yıl diyor
(3,669 puan) tarafından
Benim ki 4 ay icyş malesef :(
0 oy
(2,039 puan) tarafından

Çünkü anne sütü ve meme bir bebeğin herşeyi yiyeceği içeceği oyuncağı canı yanıp ağlayınca susturucusu :)

0 oy
(15,654 puan) tarafından

Anneler, çocuklarını iki tam yıl emzirsinler. Bu, emzirmeyi mükemmel şekliyle uygulamak isteyenler içindir. Annelerin, münasip şekilde yiyeceğini giyeceğini sağlamak, babanın görevidir. Hiçbir kimse takatinin dışında bir görevle yükümlü tutulmaz. Çocuk yüzünden ne annesi, ne de babası zarar görmemelidir. Babanın varisine de aynı vazife yaptırılır. Fakat anne baba aralarında görüşüp anlaşmaya vararak, iki yıldan önce, çocuklarını sütten kesmek isterlerse, kendilerine bir vebal yoktur. Şayet çocuklarınızı başkalarına emzirtmek isterseniz, kendilerine vereceğiniz ücreti münasip tarzda ödemek şartı ile, bunda da size vebal yoktur. Bununla beraber Allah’a karşı gelmekten sakının ve bilin ki Allah yaptığınız her şeyi görmektedir."  

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 271 göst.
5 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 81 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Princess_s mother (571 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 481 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde .SU. (4,954 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 98 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Rtyww (1,465 puan) tarafından soruldu

379,364 soru

11,355,632 cevap

34,832 kullanıcı

...