0 oy
453 göst.
Diğer kategorisinde (660 puan) tarafından

Merhba arkadaşlar 5 yaşında oglum var maddiyattan dolayı mevlut yapamadım ikınciye yaparım diye çok heveslendim ona da korona engel oldu şuan 5 aylık kızım var 6 ay kınasınada heves ettim yapım diyorum ama aile aprt. 3 eltim kaynanam çocuklar falan 15 kısi olur e onlari çagrınca kendi tarafim var çagrmasam olmaz annem ablam abimin esi toplam 25 kişi oluruz yapsam bi dert yapmasam ayrı. Benim gbi magdur olan ve böyle şeylere heves eden var mı ne yaptınz benim heveslerim yarım kaldı :(     ( Rabbim çocuklarımıza saglık versın öncelık saglık bu sadece heves ettigm bi konu )

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Benim kızımda 6 aylık yapma taraftarı degilim yapanada gitme taraftarı olmam risk evde bebek varken
(660 puan) tarafından
Haklisn cnm kalablık olur diye yapamicm
-Reklam-
0 oy
(795 puan) tarafından
Canım inan ne doğduğunda mevlüt yaptım ne de 6 ay kınası yaptım bende heves etmiştim ama malum korona bir de bu hafta eşim pozitif çıktı yapipta hasta olan birisi olsaydı vicdan azabından olurdum herhalde çok pis bir hastalık 
(660 puan) tarafından
Aynen cnm o yuzden korkuyorum zaten ama çok ta hevesim var galiba 4 kisilik olarak yapıcm :)
(795 puan) tarafından
En güzeli canım kendi içinizde eşinle küçük bişey yapabilirsin hem hevesin kırılmamış olur :)
(660 puan) tarafından
Aynen bkalm cnm inslh yaparim
0 oy
(13,782 puan) tarafından
Ne mevlüt ne doğum günü hicbisey yapmadım. Zaten yaptiğindan kimse memnun kalmaz , yorulduğunla kalırsın. Heleki korona zamanı hic gerek yok bence.
(660 puan) tarafından
Haklısin cnm hevesimiz kursakta kalcak yani
0 oy
(261 puan) tarafından
Cok şeye heves ettim hepsi kaldi
(660 puan) tarafından
:(  aynen cnm korona engelledı hep
0 oy
(4,962 puan) tarafından
İnsanlar düğün erteledi olduğumuz durum malûm
(660 puan) tarafından
Bizim çevremizdeki akrabalar hç ertelemedi o kdar masraf ettik iptal edemeyiz dediler çoguna gtmedim zaten dikkat etmeyn cok var
(4,962 puan) tarafından
Duyarlı insan olmak zor
(660 puan) tarafından
Aynen cnm malesef oyle
0 oy
tarafından
Aynı durumdayız tatlım kafamda ne planlar vardı kızçeme neler yapacaktım mevlüt okutup 

Kısmet rabbim can sağlığı versin inşallah biterde doğum gününde yaparız 
(660 puan) tarafından
Amin cnm inslh
0 oy
tarafından
Sonradan pişman olup vicdan azabı çekeceğine içinde hevesi kalsın daha iyi bence . Korona biterse inşallah 1. Yaş dogum gününü büyük bir kutlama yaparsin
(660 puan) tarafından
Ay inslh cnm bian önce biter
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Benim oğlumda 9 aylık oldu maalesef yapamadım ama aklımda bi yere yemek dağıtıp aramızda kuran okutmayi düşünüyorum 
(660 puan) tarafından
O da guzel dusunce rabbim kabul etsn inslh
(4,853 puan) tarafından
Amin cumlemizinkini inşallah
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Oğlum üç aylıkken virüs başladı biraz ayaklansin ela avuca gelsin diye bekleyecektin goya bende çok hevesliydim ama kaldı dinen merak ediyorum şuan 9 buçuk aylık geç mi kaldım mevlut için diye için içimi yiyor ama bu virusunde son bulacağı yok nasıl olacak aklım etmiyor artik
(660 puan) tarafından
Keske ele avuca gelmedn yapsaydınz cnm 6 aya kadar yaptım yaptim yoksa hevesim kaçar dyodum oyle de oldu
(4,860 puan) tarafından
Şuan keşke yapsaydım doyorum işte büyük lafı dinledik
(660 puan) tarafından
Nasip dglmıs cnm
0 oy
(110 puan) tarafından
Bende mevlit çok yapmak istiyodum oğluma hatta hastalk muhabbeti yokken mevlit için havlularını bile almstm. Ama malesef içimde kaldı yapamadk bu hastalık olunca. Düğünüm de darbeye gelmişti doğumumda korona zamanına geldi sünnet mevlidi yapcagm zaman başka bsy çıkmasın dye dua edyrm
(660 puan) tarafından
Amin cnm çkmaz inslh bende örtu alcaktim iyi ki almamsm kalırdi
(110 puan) tarafından
Evet almadiginiz iyi olmus Kısmet deglms napalm
(660 puan) tarafından
Aynen cnm oyle
0 oy
(3,770 puan) tarafından
Kızımın iki yaş doğum günü Aralık'ta ve ben yapacam cnm ev sahibi ve kızını çağırırım birde tasinck olan yan komşumu gelirse eğer.

Annemler fln kalabalık olmuyoruz öyle 

Ben kutluycgm ins nasip olursa
(660 puan) tarafından
Sag salim atlatırsınz inslh cnm
(3,770 puan) tarafından
İnşallah cnm ❤️
0 oy
tarafından
Ne mevlut ne dis buğdayı hiç bisey yapamadım benimde hevesim kaldi 1 ay sonra doğumgünü küçük bir anı olsun diye anne babalarla küçük bi pasta kesecez o kadar 
(660 puan) tarafından
Bende anı olsun dye 6 ay kınası yapım diyorum ama nasl olcak bilmyorum
0 oy
(503 puan) tarafından
canım bende 36 haftalık hamileyim üstelik 3 yıldır biz bu çocuğu bekliyoruz ne heveslerim vardı aynı senin gibi mevlüt,kına falan. ama yapmayı düşünmüyorum bebek doğunca da bizim sağlığımız daha önemli sonuçta. sadece annem kayınvalidem falan gelir bize yasin okuruz o kadar 
(660 puan) tarafından
Tbiki saglık onceligmiz cnm heveslerimiz yarım kaldı
(503 puan) tarafından
öyle valla çok kötü zamana denk geldi hamileliğimiz Allah beterinden korusun artık
0 oy
(460 puan) tarafından
Ahhh ben o ilk bebeğim ve hevesle kırkın çıkmasını bekliyorduk serbetinden şekerine hediyelere süslemelere yemeğe her şeyi düşündüm ama malesef kırk çıktı korona çıktı 8aylik olduk ama hala okutamadik sünnet yaparız artık nasip hayırlısı olsun 
(660 puan) tarafından
Bende erkenden herseyi alim o gun gelince alamam diye almaya başladim o ara korona çıkınca bırakmıştım iyiki brakmsım yoksa bosuna almıs olcaktim
0 oy
tarafından
Bende hiçbirini yapamadım sonra düşündüm bunun yerine maddi durumu iyi olmayan 2 aileye erzak alıp para verdim kızımın mevlüdü ve sadakası  niyetine daha iyi oldu diye düşünüyorum hem birilerine yardımcı oldum hemde bu hastalıkta kendimi de insanları da riske atmadım canım. 
(660 puan) tarafından
Cok mantıklı aslında rabbim niyetinzı kabul etsin inslh
tarafından
Amin inşallah canım sağol.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 69 göst.
25 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Melezprenses (441 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 115 göst.
29 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Esra Yagmur (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy