0 oy
568 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
Gurbettesiniz ev borcu ödüyorsunuz 5 yılı var daha ama 7 yıllık evli ve bayramlarda hiç gidemiyorsunuz ailenize maddi durumdan ve uzaklıktan aracınız yok uçaklar desen pahalı evi satıp elinize 170 180 bin kalsa eşiniz kolay kolay borca girip daha ev almicani dusunseniz yinede oldunuz yerden tasinirmisiniz ailelere yakın gurbette ve kimseniz yok eşiniz kimseye gitmiyor üstüne işi için yollara gidip yanlız kalıyorsunuz ne bayram ne ramazan ne doğum günleri kutlayamiyirsunuz cekermisiniz bu durumu ev yinede olur diyip gidermisiniz ablam aileme yakın borcu derdi yok annemlere isteyince gidiyor tatilini yapıyor bende özeniyorum banada diyorki evsizlikte çok zor kirada parayı çöpe atıyon hem çokta yakın olmaya özenme umduğunu bulamazsın bi ara ıyi olur satın diyordu sindi değişti aileme gitmesem tatil yerleri yakın ist yakın gitmeyi düşündüm yerde atla feribota bi değişiklik ama burda herşeyden uzak ve mahrum ailemize bişey olsa yada bize ne kurtarcak bizi diyorum ev mi sizce ? Tmm krediler çok yüksek düşmeden ev alamayız ama nebilim korkuyorum o parada çar cur olcak diye faize yatırsak faizeyle kirada dursak günah diyende var bis iş onlar faizsiz bişey mi var evide faizle alion diyende var eşimde karşı faize yatırmaya ama evide kredi ile Aldık nebilim 

14 Cevaplar

0 oy
(13,726 puan) tarafından
Valla kiradaym, Allah tüm kiracıları kiradan kurtarsın. Uçaklar çok da pahalı değil. Eşimin ailesi Van da, biz istambuldayız. Uyguna düşüyo bazen 150ye gitmişliğim bile var
-Reklam-
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Bu devirde evin var şükret otur derim. Kendi ailem yıllardır kirada tek derdim bir evleri olsun. Sen eşinle mutlu huzurlu olduktan sonra ev nerde ne farkeder. Şimdi sattın diyelim o parada öyle gidecek bir daha evi nereden alacaksın pişman olacağın işlere kalkışma derim. Gitmek istedikten sonra 100liraya bilet bulunuyor
0 oy
tarafından
Bu devirde ev almak yada yapmak cok zor bizde esimin dayisigilin evde kaliyoruz onlar yurtdisindalar yazlari geliyolar esimin anneannesigilde kaliyolar keske bizimde bi evimiz olsada uzakta olsa  bak kendinde diyon almaz die otur oturdugun yerde bence
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Evimi satmam valla ben suan resmen her ay 850 tl kira 35 de aidat veriyoruz

Keske diyorum evim olsaydi bende uzak olsaydim 

Ucak biletlerinide takip et ben izmirden sanliurfaya 200 tl ile gidip geldim 

Orda kendine farkli aktiveteler kur eşin olmadan da eglenebilirsin 
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Hepsini okumadım ama ben borca girip ev almam en başta :)
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Ne kadar uzaksiniz ki.. ayrıca ne taraf olursa olsun.. yakınlık pekte iyi değil.. gidiş geliş aralığını siklastirmaniz daha mantıklı sanki aksi taktirde maddi manevi sorun yaşarsınız sen istemiştim olur.

paranın da adı var harcanır gider..  belki bı alternatif olarak eski evin kirasını, yeni   evin kirası  yapabilirsiniz..
(3,187 puan) tarafından
Allah kolaylık versin her durumun kendime göre zorluğu var . Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah ☺️
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim satilan mal tekrar yerine konulmuyor. O yuzden ev satma fikrinden uzak dur, bu kadar odemissiniz, sonucta banka sizden ana para ve faizi her sekilde alacak. Aile konusunda da ucak biletlerini iyice tkaip edersen gidebilirsin. Ancak aileden uzak gurbette olmak daha iyi bende oyleyim. Bu sayede arajiyirsun ozleniyorsun, kendi iclerindeki problemlerden uzaktasin. Ayrica ailen gelmiyor yanina. Siz onlarin evladisiniz yilda bir kezde olsa gelseler iyi olur. Bizde bu bayram gidemdik ama kurbanda kayinvalidemler gelecekler. Sen suanki haline farkli cozumler bul bence. Esin geldiginde daha cok vakit gecirmeye calis birlikte. 
0 oy
(6,835 puan) tarafından
Var olan evi satmak mi sacmalama otur kiz oturdugun yere ev almak kolay mi
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Evsizlik kötü  canım her ay 1200 tl ödüyoruz
0 oy
tarafından
Var olan evi satmak yerine daha sık otobus ucak bileti alip arada gidebilirsiniz. Gitseniz esiniz belki iş kuramayacak. Hele parayi yatirip faizini alma fikrinden kesinlik uzak durun
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Bence gurbette yalnizlik cekecegine ailene yakin ol. Esin surekli yanında olsa tamam da esinde yaninda degilmis. Yapayalniz bi basina gurbette zor oluyordur eminim.. ama ev parasininda car cur olmamasi lazim.. evi sattiginiz parayla ev alma sansiniz yok  mi hemen memleketten .
(1,567 puan) tarafından
Valla ne desem bilemedim canim . Allah kolaylik versin insallah. Ama esinin seni de anlamasi lazim fakat uzlasmasi imkansiz insan tiplerinden anlasilan.
0 oy
(822 puan) tarafından
Evimizin kredisinin bitmesine 2 sene var ailelere uzağız ve eşim yurt dışında çalışıyo oturduğumuz evi satışa çıkardık daha satılmadan anneme yakın ev aldık sağdan soldan borçla kredi çekmeyelim dedik hem eski hem yeni evin borcu var kızım 3 aylık eşim olmadığı için annemde kalıyorum Rabbim hepimizin yardımcısı olsun 
0 oy
tarafından
Evimi satmazdım biz kiradayız ve her ay 700 gidiyor kiraya kendimiz alıp krediye versek iyi olurdu tabi ama tayinciyiz ve zaten borcumuz var diye almıyoruz
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Evliligimin ilk 2 yılı kiradaydim 1300 kira oduyorduk ev aldık sonra ama ailemden 100 km öteye geldik ben isi bıraktım diye esimin isinin bulundguu ve ailesinin olduğu yere şimdi dese taşınalım mi diye sabaha kadar toplarım evi öyle istemiyorum etrafta sevdiklerin yoksa yarim saatliginr annene çay icmeye gidemiyorsan ne yapayım ben 220 mt2 evi ha ailem sık sık gidiyor muyum evet en azından iki haftada bir gidip 1 hafta kalıyordum ama ikinci doğum oldu şimdi ayda 1 gidebiliyorum zor oluyor gidip 10 gün kalıyorum yapardım ben yani giderdim 

İlgili bir soru bulunamadı

382,856 soru

11,460,555 cevap

35,046 kullanıcı

...