0 oy
442 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Herşey bi anda oldu, polikinlik doktoruna geldim muane olmak için dolu diye yarına verdi, bende acilden girdim alttan baktı 1 cm açılman var dedi, daha sonra useden baktı suyunda azalma var dedi detaylı useden bidaha baktılar suyun azlığından direk yatış verdiler, dogumhaneye çıktım normal dogum cok istiyordum o bağıranları duymak cok kötü ama yine de normal istedim, muane ettiler alttan bidaha baktılar 2 cm açılmam olmuş useden baktılar uzunca gayet herşey normal çok hareketliydi hatta doktor dalga geçti dur çocuğum vs.diye neyse ebe alttan bi ilaç verdi sonra nsteye bağladı, 15 dakka sonra gayet kalp atışı hızlıyken aniden yavaşladı tekrar düzeldi ebe duyunca hemen geldi hava verdi bana serum taktı doktoru çağırdı biseyler dedi, sonra kulağım burda dedi cıktı aradan 5 dakka sonra bidaha oldu ve o an bütün doktorlar ebeler hemşireler odaya doldu, acil sezeryan dedi kalbi sesi yavasliyordu duyuyordum, hemen sezeryana aldılar apar topar koşa koşa diyebilirim belden uyuşturdular o an herşeyi duyuyordum, megerse 2 kez kordon dolanmış boynuna oğlumun ondan kalbi yavaşlamış sonra aglama seslerini duydum dünyalar benim oldu getirdiler yanağıma yanagını sürdüler sustu o kadar mükemmel bişey ki, ve kızlar ben 1 hafta öncesi gittim alttan baktı açılman yok dedi hersey gayet güzel suyun iyi dedi eve yollamıştı ben belki o gün gelmeseydim bebegimi kaybedebilirdim, kanala girmeye çalışırken dolanmış boynuna ya evde olsaydi diyorum ya bilmeseydim, hersey anı anına oldu ki hem psikolojik hem fiziksel kötüyüm 2 gün yattık dün evimize geldik duş aldım süt sagma pompasıyla sağdık tıkalıydı kanallar daha dün gece düzgün emebildi beni artık doymuyor bile paşam cok aç kaldı hem küçüktü 2600 gramdı hemde ağzı burnu minicik emme reflesi cok yoktu hem onu çok taktım hem sancılarım çok oldu hala da var yürümekte zorluk çekiyorum belim sırtım yara yerim hep ağrıyor annem yanımda gece hep annem baktı annem uyudu ben yan yatamıyorum ani kalkış yapamıyorum ama olsun o benim yanımda ya o yeter çokta güzel teyzeleri maşallah sübhanallah:) haftamda 38+4 dü böyle işte şuan size sorayım nasıl hemen kalkabilirim neler iyi gelir bana ağrılarıma ilaç içiyorum ama egzersiz gibi neler olur? Cokta gazla ödem var vücudum da herseyim balon gibi..

8 Cevaplar

0 oy
tarafından

Allah abalı babalı büyütsün nerdeyse aynı şeyleri yasamisiz:)

Ne kadar çok yatarsan okadar zor toparlanirsin yatma otur yürüyüş yap çok aşırı ağrın varsa parol icebilirisn 

tarafından
Amin canım, yatmamaya çalışıyorum yürüyüş yapıyorum bol bol ama oturunca kalkamıyorum zor toparlanıyorum
tarafından
Kalk kuzum kalk yatarak olmaz öyle habire ben haftasına topladım bebegede hep kendim baktim
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Gözün aydın cnm Allah size bagislasin

Pek yatmayacak sin  bil yuruyus ve zamanla geçecek herşey

Benim de narkoz sonrası ödem olmuştu bil su yürüyüş ile geçecek herşey
tarafından
Amin canım sagolasın yürüyüş yapıyorum canım ama tekrar oturunca bidaha kalkınca yine aynı agrilar oluyor
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Gözün aydın canım, gözlerim dolu dolu okudum çok şükür iyisiniz. Pansuman için öneri de bulundu mu doktorun? Yüreyebildiğin kadar yürü, yavaş da olsa evin için de adımlar atmaya çalış. Bir haftaya toparlanmaya başlarsın yavaş yavaş canım 

(16,489 puan) tarafından
Sordum gitti :)
Özelden anlatabilirsin :)
(2,704 puan) tarafından
Bi sigara içip geleyim gülüm, bekle beni :D
(16,489 puan) tarafından
Beklıom senı yavru :)
tarafından
Amin canım sagolasın pansuman icin bi tek batikon dedi yaram açık şuan yanma çok oluyor
(2,704 puan) tarafından
Ben üç kere yapıyordum sabah öğle ve akşam batikon ve gazlı bez, bir haftaya toparlarsın canım
0 oy
tarafından
Gözün aydın canım rabbim analı babalı büyütsün inşallah ödemler bir süre sonra gider canım genişini bol bol emzir yeni doğum yaptığım için sütun tam gelmez ama çok sık emzir sarılık için hem hemde sütun gelir 
tarafından
Amin canım Sagolasın. Emziriyorum hatta ilk ağız sütünü pompayla cekip icirdim faydası cok diye ama hastanede ucu buyusun agzina alsın diye pompa yaptık tahris oldu gogus ucu fayda etmemişti suan gogus uclarima krem uyguluyorum acısını alıyor
0 oy
(16,489 puan) tarafından

Öncelikle Rabbım Sağlıkla uzun ömürler versin inşallah 

Çokkk geçmiş olsun ❣️

Bol bol nescafe iç narkozu vucuttan atsın 

Ve bol bol yürü hem daha çabuk ileşirsin

Hemde ödemi çabuk atarsın 

10 güne kadar uzanıp kalkmakta zorluk çekeceksin malesef :(

4. Gün korse takabılırsın

Narkoz öksürüğü senı tutunca başını havaya doğru kaldır öksürük geçer 

Baş ağrıların olacak ağrı kesici alabılırsin

Başka sormak istediğin bişş varsa sorabilirsin cnm

tarafından
Sagol canım bilgilerin icin neskafe hastanede cok içtim ama bi faydası olmadı bu aksam bi daha denicem ama digerlerini yapcam insallah.
0 oy
(2,604 puan) tarafından
Hayirli olsun kuzim saglikla buyut

Valla ben 2 sezeryan oldum tek çaresi hareket etmek zorda olsa yurumeye çalis çook iyi geliyo hizla toparlaniyosun ben ilk sezeryanda 11 gune ikince 15 gune toparladim cunki ikinci biraz erken olmystu ama cok hareket etseydim daha hizli toparlanirdim
tarafından
Aslında olabildigince cok hareket etmeye çalışıyorum canım yürüme cok yapıyorum sadece yataktan zor kalkıyorum yürüyüp oturduğum zaman kalkıyorum.yine aynı ağrılar geçmiyor
0 oy
(91 puan) tarafından
Ayak şişmesi 10 gün sonra geçer. Yaraların berelerin çabuk geçmesi için kaynarca yaparlar bizim burda. Pekmez tereyağ acı pul biber iyice kaynatılır. Sıcak sıcak yenir. Tereyağ yoksa sıvı yağ yapın. Acı yerine tatlı biber de yapabilirsiniz. Pekmez süt de arttırır. Neyin etkisi bilmiyorum ama. Ben üç saatte ayağa kalktım bi daha da yatmadım
(91 puan) tarafından
Bu arada hem geçmiş olsun hem hayırlı olsun sağlıkla büyüsün inşallah
tarafından
Cidden mi denicem bunu tesekkur ederim cnım sağol
0 oy
tarafından
Canım yürümen gerekiyor. Saat başı 5 dk olsa yüremeye çalış yürüdükçe açılacak vucudun. bir iki gün daha ağrın olucak. ödem bi süre daha devam edecek tuzlu tüketme bol bol su iç.su hem ödemi hemde anastezi atman için faydalı kahve nescafe de içebilirsin. 

Süt olmasa da emzirmeye çalış hem refleksi gelişir hem sütün artar. Sıcak su torbası koy gögsünü oda rahatlatır. Süt akar o zaman.

Doktor bana korse söyledi hem sarkma olmasın hemde rahat hareket edersin demişti ir de sırt üstü düz yatma 3 tane yastık koy başının altına o zaman baş ağrın sırt ağrın azalıyor 
tarafından
Yürüyorum canım ama oturuyorum bidaha kalkınca yine aynısı oluyor geçmiyor neskafe bugun de iccem hastanede cok ictim fayda etmemisti bırakmıştım emzirmeye çalışıyorum hatta sür yapıcı seyler içiyorum oluyor ama surekli ilgi gerekiyor kanallar tam açılmadı mesela gece ve sabah cok guzel sütüm vardı öğlen azaldı. Korseyi de düşündüm canım bakcam ona da yataga da hep alıştım 3 4 yastikla yatiyorum
tarafından
Oturup kalkınca ağrı olucak daha dikişler çok yeni. Daha yeni canım  yavaş yavaş açılırdğt kanalları. Sıcak duş al o zaman süt iyi geliyor. Gögüs etini ovala. Sağmaya calış

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 150 göst.
0 oy
0 cevap 65 göst.
9 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 108 göst.
0 oy
15 cevap 294 göst.
22 Şubat 2022 Aile kategorisinde Sevaliss (449 puan) tarafından soruldu

378,282 soru

11,322,449 cevap

34,770 kullanıcı

...