0 oy
726 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (492 puan) tarafından
15 aylık kızım var ek.gida kabul etmiyor hala emiyor sadece bu zamana kadar kilosu ona rağmen iyiydi 13 lerde seyrediyodu 13 aylık yurumeye başladı 2 ayda yarim kilo vermiş hiç almamış normal mi.bu şuan 15 aylık 12.5 falan kilosu sizinde bebekler yürüyünce zayıfladimi yoksa sadece süt yetmediği için mi zayıfladı acaba

11 Cevaplar

0 oy
(586 puan) tarafından
Zayıflamadı ama hiç kilo almiyo bnm ki hiç yerinde durmuyo 
(492 puan) tarafından
Kaç aylık kaç kilo canım
(586 puan) tarafından
17 aylık 10 kg
(492 puan) tarafından
Ya ek.gida almıyor.ya kilo da almayınca aç mi.kaliyor acaba diyorum
(586 puan) tarafından
Benmki yiyor canm yani pek iştahlı yemesede yiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla canım ikiside, hem ek gıda yemiyor diyorsun hemde yürümeye başlamış. Kendini dushn bişe yemiyosun ama spor yapiyosun tabi verir. Ek vermen lazım süt doyurmaz ki artık 
(492 puan) tarafından
Valla herşeyi deniyorum asla yemiyor ne yapicam bilmiyorum
0 oy
tarafından
Normal artık kilo alması da yavaşlar bebeklikteki gibi almıyorlar 
0 oy
tarafından
Benim kızım emmeyi bıraktı her şeyden yiyor benimkide ilk yürümeye başlayınca zayıfladı şimdi tekrar kilo alıyor o normal zayıflaması ama ek gıdaya başlaması lazım şimdiye her şeyden yiyor olması lazımdı sadece anne sütü almakta kilo kaybına neden olur doymaz artık minnoş 
(492 puan) tarafından
Denemediğim bisey kalmadı ama asla yemiyor memeyi bıraktir diyolar ama sutumde var şükür kıyamıyorum
tarafından
Bir sekilde sutu azaltip diger gidalardan almasini saglaman lazim canim yoksa bebeğinde kansızlık sorunu olur onunla uğraşmaktansa bir şeyler yedirmeye çalışmak sütten kesmek inan daha kolay sütünün olması su durumda bir şeyi değiştirmiyor artık sadece anne sütü alacak dönemi çoktan geçmiş senden alacağı vitamin demir ve b12 artık ne sana ne de bebeğine yetemez durumda sende oda sagliginizdan olursunuz allah korusun onun dikkatini çekecek şekilde hoşuma gidecek şekilde şeylerle doyurmaya çalış süslü tabak bardak dene ne yaptıysam olmadı yok imkansız deme çünkü bebeğin seni yıldırıp kendi istediğini yaptırıyor ") onlar çok zekiler bizi parmaklarında oynatiyorlar valla fazla güvenme heheheheheheeh "D
0 oy
tarafından
Yemesi lazım sadece süt ona nasıl yetsin tabii zayıflar
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Benim kızım 10 aylıkken yürüme ye başladı hiç klo vermedi ama almadıda anne sütü aldı ek gıda hiç kabul etmedi 20 aylık 9 buçuk klo ve aşırı hiperaktif bir bebek
(492 puan) tarafından
Halamı ek gıda almıyor canım
(1,887 puan) tarafından
Evet  malesef hala almıyor çok iştahsız balık yağı vermeye başladım denemediğim şey kalmadı yemiyor
0 oy
(18 puan) tarafından
Metabolizmasina bagli saglikli olsunda 
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Benm kızımda  15 aylık  10.5 kg  

Hareketli bi bebek benim kizimda çok  takmıyorum  kg yu çünkü  bebek gelişim tablosunda  orta düzeyde ilerliyor  

Kg lu demek sağlıklı  demek değil bana göre 
(492 puan) tarafından
Tabiki öyle ama bi anda kilosu durup bide zayıflayınca aç mi kalır.acaba diyorum bide insanlar zayıflamış dedikce sinirlerim bozuluyor bakamıyorum gibi.geliyor
(2,028 puan) tarafından
Bosver canm sen insanları  sen annesisin  tabikide en güzel sen bakarsın  duyma onları  he he de geç git
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Sadece süt yetmez cnm 15 aylik bebege..ek bisiler de yemesi lazm..yurumeye basladgnda extra enerji harcadigi icin kilo kaybi olabilir..karbonhidrat fln almasi lazm o kaybin olmamasi icin
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Mutlaka yedir yemiyor diye şey yapma benimki de yemiyor mutlaka ilgisini başka yöne çekip agzini açıp veriyorum sonra yiyor zaten böyle oyala mutlaka yedir ekmekle sütle doymaz kızım bir yaşında yeni yürümeye başladı aşı olduğu zaman tartildi 11 kiloydu çok hareketli o yüzden doysun diye yediriyorum sen de öyle yap
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Normaldir canım yeğenim de aynı on beş aylık o da 12 -13 kilo civarı şeyinin üstüne oturmuyor bence ondan da olabilir diye düşünüyorum hem kilo o kadar önemli değil boyu nasıl uzuyorsa sorun yok 
(492 puan) tarafından
Boyu 85 cm canım boyuda bi anda uzadı belki ondan da olmuştur

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 397 göst.
21 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 165 göst.
26 Şubat 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,388 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 24 göst.
11 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,605 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 141 göst.
30 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Pembeoje (427 puan) tarafından soruldu

379,364 soru

11,355,435 cevap

34,830 kullanıcı

...