0 oy
413 göst.
Aile kategorisinde (747 puan) tarafından

Kizim 6 kasim da 2 yasina girecek. Artik memeden kesmek istiyorum. Memeye asiri bagimli onunla uyuyor asla onsuz uyumaz . Ne yapicam nasil kesicem nasil bi yol izlemem lazim tavsiyelerinizi bekliyorum . Simdiden Allah razi olsun :)<3

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Anne ve çocuk arasında bağ meme .korkutma bence yazık huzur bulduğu şeyi canavar görmüş gibi bitmesin..ben sirke sürüyordum her istediğinde  veriyodum kokusundan ayy dedi..tiksindi..gecede aynısını yaptım..açar açmaz baktı kokuyo sarıldı yattı yanıma...emmek yerine memenin ucuyla oynarak uyumaya başladı.. hiç ellemedim..bir iki gece ağladı sonra sorunsuz uyudu..zorlanmadim bile..ağladığı da pes etme..kolay değil onlar içinde en  kolay ve korkutmadan travma yasatmadan dene bisiyler 
(747 puan) tarafından
Bu cok mantikli geldi bana canim cok haklisin  :-) ilk once bunu deniyecem :-) insallah etkili olur Cok sagol cvbin icin.
tarafından
Tabi bir arkadaşın dediği gibi konuşma ve satılma.yonetemiyle başla bende işe yaramadı o malesef sende yararsa buna gerek.kalmaz ins.uyurken oyuncak verebilirsin..sana dokunmasını saglayabilirsin..bizim bir sene memeyle oyanarak uyudu.sonra hamile kaldim.hemsire.sutun erken gelir oynatma dedi..acimayada başladı..annecim kardeşinin sütü oluyo çok aciyo dedim ellemedi canım aciyo diye..arada açar bakar koklar resmen aşk yasiyo gibi...❤️
-Reklam-
+1 oy
(201 puan) tarafından
Ben ikinci hamileliğim den dolayı 15aylıkken kestim ama çok zorlandım. Benimkide aşırı bağımlıydı gece gündüz sürekli emerdi. Arkadaş tavsiyesiyle göğüs ucun biraz salça sürüp bantladım. Gündüzleri isteyince gösterdim ama yanaşmadı. Başka şeyler yedirdim. Ama ta gece kalkıp meme isteyene kadar.. Çok zordu ilk hafta sürekli dakikalarca ağladı yatmadı. Herkes bir haftada unutur dedi ama bir ayda anca unutturduk. Artık istemiyor bazen bakıp meme diyor ama gülüp geçiyor. Allah kolaylık versin 
(747 puan) tarafından
Domates salcasi sürüp bant mi yapicam canim oyle mi kalacak yoksa her istediginde gidip tekrar mi sureyim :-) sakiza kil yapistirip onu da deneyecem :-) bu arada oyle yapinca korkup agladi mi yoksa eliyle o bandi falan cekistirmeye mi calisti
(2,064 puan) tarafından
Peki gece başka birşey verdiniz mi yoksa direk gece beslenmesinden de kesildi mi? Benim kızımın aklına gündüz hiç gelmez ama gece 3, 4 defa uyanıyor süt istıyor bazen biberon veriyorum bazen de üşeniyorum ısıtmak için o yüzden kendi sütümü veriyorum. Kesmek için çok ideal bir zaman aslında ama eşim izin vermiyor o
(201 puan) tarafından
Yok bantlamamon sebebi öyle kalsın her defasında sürmeyeyim diyeydi. Zaten öyle görünce hiç yanaşmadı Dokunmak bile istemedi.
(201 puan) tarafından
Tavsiyem gece hiçbir şey verme. Sadece su. Ben vermedim çünkü versem bu defa öyle alışacaktı. Ağladığında sadece su verdim. İlk başlarda acıkıyor tabi ama sonra alışıyor. Gece yatırmadan iyice karnını doyur. Ben normal sütte veriyorum tok tutar diye.
0 oy
tarafından
Sabır taşı al 1 günde biter gider 
(747 puan) tarafından
Yaaa ciddi misin? Sen oyle mi yaptin canim? Bide nasil kullanılıyor sabir tasi?
tarafından
Ben yapmadım ama görümcem yaptı çocuk 1 günde bıraktı kendisi istemedi suda  biraz bekletti kahverengi oldu göğsüne sürdü çocuk ta emen bir çocuktu ertesi gün görümcem emzirmek istedi çocuk resmen kaçtı
(772 puan) tarafından
Bizde sabır taşı hiç bişeye yaramadı bi umut almıştım ama ne kadar sürdüysemde vaz geçmedi öyle emdi bende çareyi yara bandında buldum
tarafından
Vallahi bilmiyorum çevremde kim denediyse anında sonuç aldı. Görümcemin kızıda çok düşkündü sürekli emmek isterdi ama onu bir sürdü bu sefer görümcem denemek için emzirmek istedi çocuk kendisi kaçtı
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Ablam gogsune kahve suruyordu aci kahve denedinmi hic bide memeye ip falan yapistiriyorlar bantla migdesi bulansin istemesin diye
(747 puan) tarafından
Yok canim henuz kesmek icin hic bsy denemedim anneme saca kil yapistir diyor onu da bi deneyecem ama cok aglayacak kizim ya yuregim dayanir mi bilmiyorum .
(2,765 puan) tarafından
Bide bi tanidigim trendyoldan sabir tasi getittirmisdi bebegin migdesi bulaniyor memenin kokusundan birakiyor onuda dene istersen
(747 puan) tarafından
Tmm canim burda aktardan bi bakayim . Allah razi olsun
0 oy
tarafından
Ara vermeden sık sık emiyorsa zor biraz gün içinde verme çok 3 öğün mesela emzir benim ki Mart'ta 2 olucak Allah'ın izniyle yavaş yavaş bırakmaya başladı kendi bakalım uğraştırmaz inşallah
tarafından
Benim ki öyleydi her yerde göğsüme yapışip kıyafetlerimi çekiştiriyodu emiyor diye hiç bişey yemiyordu oğlum bende yanıma geldikçe eline bişey verip oyun oynattim biraz da olsa az vermeye başladım şimdi gece emziriyorm bitti diyorum kendi kendine uyumay alışsın diye
(747 puan) tarafından
Off en zoru da onsuz uyumamasi zaten hadi memeyi bi sekilde biraktirdim diyelim onsuz nasil uyuyacak hic bilmiyorum .s
tarafından
Bitti deyince anlıyorsa alışır cnm uyku saati olunca mayışıyolar :))
(747 puan) tarafından
Ahhhh .. insallah canim zorlu bi surec allah yardimcimiz olsun.
tarafından
Amin cnm inşaallah :))
0 oy
tarafından
Benimkide iki yasda bıraktı cok korkuyordum düşkündü bide memeye ama hic yalan soylemedim anlattim kizim sen büyüdün ve bu artik sana yetmiyo bak bitti artik uzgunum bundan sonra meme yok ama sarilabiliriz filan dedim ama hic pes etmeden her istedginde anlattim 3 cu gün daha sormadi bile herkex cok şaşırdi nasil bıraktı bizim umudumuz yoktu diye :D
(747 puan) tarafından
Gercekten mi ya nee guzel valla :') ben diyorum pis eee diye artık yoj diyorum buyudun diyorum ama yine de istiyor anne bak meme pis eee deyip yine de agzina aliyor vermedim mi agliyor . Ben de dayanamayip veriyorum
tarafından
Senin iradeni olcuyor pis ee deme anlat oturt guzelce bide cok konus anlat seni dinlerken kafasi dagilsin saril op filan boyle dikkatini baska yere cek dene insAllah fayda gorursun canim zor cunku ben ikinci kizimi 1 yas desin birakticam
(747 puan) tarafından
1 yasinda biraktirma canim ya hakkiyla 2 yasina kadar emsin o onların hakki . Hastaliklardan koruyor bagisiklik kazandiriyor gelisimleri icin cok iyi. Bu arada dedigin gibi yapayim konusayim bakalim opeyim sarılayim bakalim hanimefendi ne yapacak :-) cok tsk ederim
tarafından
Evet aslinda dinende hak ama ne bilim sende sagol cok canim :)
0 oy
(3,634 puan) tarafından
Önce emzirme sıklığını azaltacaksin gün içinde mesela emmek istediğinde hep oyala canı ne yemek istiyorsa ondan ver ilk zamanlar 
(747 puan) tarafından
Yemegin ustune de beni emiyor tatliymis gibi zevk yapiyor hanimefendi . Vermedim mi üstümü cekistirip agliyor .
0 oy
(489 puan) tarafından

teyzemin kızı oje bile surdu cocuk gene emiyordu. Insallah istediğiniz gibi olur canım :)

(747 puan) tarafından
Yok artik oje mi ! Ilk defa duydum canim :-) ve ona ragmen cocuk emmis vallaha cok gulerdim o an :-) meme delisi bunlar
(489 puan) tarafından
Bende şok olmuştum yazik meme ucunda kurumuş banamisin demiyordu cocuk
0 oy
(2,039 puan) tarafından
En güzeli azaltarak kesmen canım ben kızım 1 yaşındayken hamile kaldım riskli gebelik olduğu için doktorum emzirmeyi birakmami söyledi bende azaltarak kestim önce geceyi biraktirdim bir gece emzirip uyuttum ondan sonra uyansa da tekrar emzirmedim odanın isigini hic açmadan konuşmadan yanımıza aldık önceleri biraz ağladı sakinlesmesini bekledik arada pışpışladık birkaç dakika sonra sakinlesirdi her uyandığında bu şekilde yaptık ve bir haftada tamamen unutmuştu sadece bir defa aşırı ağladı oda kırılma noktası oldu gece emmedigi için ertesi gün daha iştahlı oluyor daha çok yemek yiyor böylece emme sıklığı azalıyor ben bu şekilde 2 ayda tamamen kestim 
(2,039 puan) tarafından
Azaltarak kestiğim için göğüste ağrı şişme filan da olmadı canım ikimiz içinde daha rahat oldu
(747 puan) tarafından
Allah razi olsun canim dedigin gibi deneyecem bakalim .
(2,039 puan) tarafından
Sağol canım senden de bebeğin 2 yaşına gelmiş birden kesersen psikolojik olarak oda zorlanabilir bu şekilde iki tarafta daha rahat oluyor
0 oy
tarafından
Ben oğlumu memeden kestiğimde 22 aylıktı herşeyi anladığı için şöyle yaptım bi tane peçeteye nar ekşisi sürdüm o dondu sonra peçeteye meme üzerine koyup oğlum emmek isteyince gösterdim bak acımış filan dedim diğerine bakmak istedi tabi peçeteye hemen oraya geçirdim yine acımış dedim gece emmek isteyince de acımıştı ya oğlum dedim belki düzelniştir umuduyla baktı 2 gecede unuttu 
(747 puan) tarafından
O da iyiymis :-) ilk bas sirke sürüp deniyecem bakalim :-)
0 oy
(772 puan) tarafından
Ben bant yapıştırdım göğsüme uf oldu annem acıyo dedim gitti geldi baktı bi hafta 10 güne bıraktı yani ilk gün emmeyi bıraktırdım gece gündüz bi anda bitti  gidip gelip uf oldu anne demesi 10gün fln sürdü 
(747 puan) tarafından
Aglamadi canim oyle deyince. Benimki kesin aglar :-)
(772 puan) tarafından
Gitti geldi baktı etti of puf dedi ama Allah yardım ediyo canım bi başla sen
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Ben önüne biberon koydum içine sut katip, memeye de yarabandi yapıştırdım. Artık meme de sut bitti bundan içmemiz lazım dedim. Biraz ağladı biberon emmedigi için. Uyku öncesi ağladı açtım al em dedim güldü istemedi emmek. Gece uykusunda verdim. Ertesi gün istemedi kutu sut almıştık pipetle onu içti. Gece uykusunda verdim gene. 3.fun tamamen unuttu vermedim. Simdi kutu sut delisi oldu memeden kestik kutu sute yakalandık. Pipetsiz asla içmiyor ne bardak ne biberon ne pipetli bardak illa o kutu olacak. Umarım biberon sever bebeğin kolaylıkla bırakır. 
(747 puan) tarafından
Biberon seviyor ama sütü bir turlu sevemedi canim her defasinda deniyorum icmiyor . Belki memeyi kesince tatli gelir ona
0 oy
tarafından
Bir de şunu diyeyim sakın birden kesmeyin sonrasında memede süt fazla birikeceğinden mastit olabilirsiniz yavaş yavaş kesmek  daha doğru olur ben birden kestim ama benim sütüm azalmıştır zaten 
(747 puan) tarafından
Tmm canim cok sagol. Bide galiba eczanede onun hapi oluyormus sut kesme hapi diye cok zorlanirsam acirsa gogsum ondan alirm

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 43 göst.
0 oy
7 cevap 72 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde Birbalannesi (12,524 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 97 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Seyhan (2,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 140 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 0852 (742 puan) tarafından soruldu