0 oy
370 göst.
Diğer kategorisinde (190 puan) tarafından
İyi geceler hanımlar 7 aylık bebegim var anne sütü almıyo sizce artık odasını ayırmalımıyım gece bie defa mama içmeye kalkar 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
7 aylık erken bence. Kızım 11 aylık gece beslenmesi de yok ama sık sık uyanır. 3_4 yaşına kadar oda ayırmam herhalde. 

Seni ister kokunu arar, huysuzluk yapabilir. Ben bu şekilde düşünüyorum. Bebekler annenin yanında güvende hisseder kendini
-Reklam-
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Madem öyle ayırabilirsin bence ama ben kıyamazdım heralde :D 
0 oy
(13,961 puan) tarafından
Arkadaşımın bebeği 8 aylık anne sütü alıyor o ayırmıştı odasını 
0 oy
(427 puan) tarafından
Benim bebeğimde mamayla besleniyor ama ben cesaret edemem ya
0 oy
tarafından
Kız ben dayanamıyorum beşigi yatagıma yapıştırıyorum 7 aylık olmasına 20 gün var 
0 oy
(5,359 puan) tarafından
Agladıgını nasıl duyup da kalkacaksın gece, derin uykuda onu düşünüyorum ben olsam cok zorlanırdım heralde 
0 oy
(140 puan) tarafından
ilk çocugumda yaptım o hatayı okudugum şeyler felan öyle doğruymuş gibi gelmişti sonradan ne kdr saçma bişey olduğunu anladım şimdi kızım altı aylık ayırmayı düşnmüyorım :) hatta kışın oğlumu da yer yatagı yapıp hep bir aynı odada kalma gibi fikirlerim var :))
(1,635 puan) tarafından
Neden hata olarak görüyosun ayırma işini merak ettim
0 oy
(174 puan) tarafından
Canım ben 7-8 aylıkken ayırmıştım anne sütü alıyordu. Şuan 13 aylık halen alıyor bazen geceleri iki üç kere emmeye kalkıyor bazen hiç uyanmiyor sabaha kadar.. Anne sütü alıp almaması bence önemli değil. 
0 oy
(9,652 puan) tarafından
1 aylıkken oğlumun odasını atışmıştım emiyodu da 
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ben 7. Ayda ayırdım anne sütü alıyor. Ah dese yanındayım zaten kameramız var. Hiç sorun olmadı. 
0 oy
(270 puan) tarafından
Doktorlar eskiden çocuğun odası muhakkak ayrı olmalı,yanınıza asla almayın,hatta kucağa bile sık almayın diyorlardı.Doğar doğmaz ayırmaya kalktım,ilk çocuğumda saçma sapan uğraştım kucağa aldırmadım.Şimdide tam tersini diyorlar çocuk anne sıcaklığını hissetmeli güven duygusunu almalı diyorlar.Açıkçası asla küçük yaşta ayırmıcam bu sefer.Kendi kafama gideceğim.Küçücük bebek duymazsın gece uyku hali neolur ne olmaz.Ağlar uyanır kusar 
0 oy
(359 puan) tarafından
Oda ayırma konusu önce annenin hazır olmasıyla alakalı bence canım sen bebegin başka yerde uyurken rahat edebileceksen erken ayırman tabi ki iyi örneğin ben hazır değilim yani gözümün önünde olmalı en azından mamadan kesilene kadar uykuları düzene girene kadar bu böyle 
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Kızım 8 aylık emmesine rağmen odasını ayırdım şuan 21 aylık bu aya kadar emdi yeni kestim sütten gece vs de duyuyorum
0 oy
(7,126 puan) tarafından
Bunun sütle hiç alakası yok bebeğin özgüven açısından 3 yaşına kadar anne yanında olmaya hakkı var
0 oy
tarafından
Oğlum 1.5 yaşında su ana kadar en fazla 10 kez ayrı yatmıştır şuan bile yanımda kendi odasinvar gündüz uyuyo ama gece uyurken nefesini hissetmem lazım şuan bile sarılıp yatiyrm 3 yaşına kadar yatırım
0 oy
tarafından
7 aylıkken ayırdım gecede emiyor ağlama gibi huyu yok mızırdar kızım dip dibe odalar zaten beşikte dönse duyarım sıkıntı yok yani yatırabilirsin canim
(190 puan) tarafından
İnşallah canım bşlry olmz yatıracm artık alışsın lar
0 oy
(1,390 puan) tarafından

7  8 aylıkken ayırdım odasını kızımın. Emmiyor sadece biberonla mama içiyor. Odalarımız yanyana. Görüntülü bebek kameramıznvar gece boyu açık. Şuan 1 yaşında çok şükür sıkıntımız yok maşallah diyim :D

(190 puan) tarafından
Bnm evim çok küçük odalarımız yan yana sadece bir duvar
0 oy
tarafından
Oglum 7 aylik. Daha kucuk gece uyadir. Ustu acik kalir kis geldi zaten
(190 puan) tarafından
Aynn oda var üstü fln açılması
0 oy
(44 puan) tarafından
Bnde 6 aylikdan beri ayrdim suan 8 aylik
(190 puan) tarafından
Odalarımı ayırdın cnm