0 oy
588 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (23 puan) tarafından
Bebeğim 4 aylık sadece emziriyorum 3 defa mastit oldum 3ünde de farkli doktorlara gittim her defasinda antibiyotik kullandim hafifletti ama bir türlü tam anlamiyla iyileşemedim. Göğüs ucum sert ve digerine göre daha iri çok hassas çatlak. Sicak suyla havluyla defalarca masaj yapip göğsümü tamamaen boşaltmama rağmen ağrısı bir türlü geçmiyor, her emzirmeden sonra bıçak saplanir gibi sancilar hissediyorum. Neden iyileşemiyorum, ne yapmam gerekiyor bilmiyorum çok yoruldum artık. Bebek doğdu doğali rahat emziremedim hiç...

6 Cevaplar

0 oy
(3,740 puan) tarafından
Canım beyaz lahanayi hasla şok etkisi ver yani söğüt buzlukta on yere koy 
(23 puan) tarafından
Çiğ haliyle dolapta bekletip koydum ısıninca degistirdim her defasinda, onunda faydasini göremedim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Soğuk lahana yaprağını denedin mi
(23 puan) tarafından
Denedim ama bi faydasini göremedim maalesef
0 oy
(5,201 puan) tarafından
Bnde hep mastıt oldum sol göğsüm özellkle taş gbı oluyrodu geçenler de genel cerrahi ye gttım ucu hep yara ydı bıde hep mastıt ödem olmuştu antıbıyotık bıde madecassol kırem yazdı hep emzdrdm şuan göğsüm pamuk gibi oldı çok şükür bıde madecosol kırem çok iyi geldi vala yaram iyilşeti bebek yağı ile masaj yaptrdım eşim masaj yaptı erkek elleri daha iri doktor bna önerdı snra süt bi aktı sıcak suyun altında duş jelı ile göğsümü bi ovdum masaj yaptm bunları mutlaka dene göğsünü zeytinyağı ile hep masaj yap eline gelen serltlklere iyi bas ovala geçer bide hep emzdr 
(23 puan) tarafından
Emin olun dediklerinizin hepsini her defasinda uyguladim duşta süt kalmayana kadar defalarca sıkıp boşalttım, zeyti yagi lahana yapragi defalarca uyguladim, her 3unde de antibiyotik kullandim, emzirmekten vazgecmedim, ucunu karbonatli suyla temizledim krem surdum hala yara. Emzirdikten sonra çok agriyor onun disinda farkli zamanlarda ani sancilar oluyor
(5,201 puan) tarafından
Yaa çok zor yemın bnmde yeni40 ım çıktı göğüslerım oyle ağryordu kı içnde sankı taş var bmm koltuk altıma gözume ble ağrı atıyordu genel cerrahi ye gttm parol antıbıyotık verdı şuan kullanyorum uc yarası madecassol kırem yazdı genel cerahı senn damarların açılmamş sütler bırıkmş aynı bmm gbı ben maf olmuştum emzdrnce çığlık çığlığa klrdm yıne sızlama var ama mastıt geçtı antıbıyotık iyi geldı mecbur kızımı hep emzdrdm bıde pompa ile sağdım bebek yağı ıle sert olan yere bastıra bastıra masaj yptm dağıldı içnde kı sertlik senın abse tutmaşmı acaba sen genel cerrahi ye gıt gorun bnce
0 oy
tarafından
Ben elimle sıka sıka sağdım sarsardı iltihap boşaldı sonra rahatladım 
(23 puan) tarafından
Onu kaç defa yaptım iyice boşalttım ama geçmiyor işte
0 oy
tarafından
Bebeğini ters acıdan emzir ve lahana yaprağı haşla  göğsüne koy çok rahatlarsin geçmiş olsun 
(23 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(329 puan) tarafından
Sık sık emzir emmeyince pompala sütünü sag Bi kç defa gögsüne sıcak bez koy bnde olmuştum byle gecti en önemlisi bebegin emmesş
(23 puan) tarafından
Hiç emzirmekten vazgeçmedim ama emzirdikten sonra çok agriyor ani sancilar oluyor, sicak bezi defalarca koydum pompaladim ama yok hic bisey ise yaramadi
(329 puan) tarafından
Cok zor cnm seni anlayabiliyorum bn bu yöntemle kurtuldum en son da meme basında beyz nokta nokta bzseler olusıyor doktora gittgimde doktor onu nesterin ucuyla deldi ondan sonra rahatladı ve hiç acıöadı

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 38 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde SnurT (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 425 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Berfin Hiranur (1,085 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.
0 oy
2 cevap 88 göst.
10 Eylül 2022 Diğer kategorisinde doddili (3 puan) tarafından soruldu