0 oy
595 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kizlar eltimin 2. hamileligi ve 7. ayda dogurcak sanirim. Sigara falanda kullanmiyor ama bebegin kalbi delik olabilirmis :( neden delik oluyor acaba? Ben sigara icenlerin olur saniyordum. Eltimide fazla sevmem ama yinede cok üzüldüm :( birde kalp delik olunca noluyor ölmez ins 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
valla cnm annem ben ve diger kardeslerime hamileyken de birakmamis sigarayı hep icmis sukur hepimiz saglikliyiz . bende kullaniyorum sigara. diger iki oglmda da sınırlı sayı da ictm az az.. sukur hicbir sorunlari yok. kalbin delik olmasi sigarayla alakali oldugunu sanmiyorum ama olabilirde bilemem. gelisimiyle alakaladir belki. farkli dr.la görüşsun eltin hamileyken bile ameliyat edilebiliyor bebisler artk tip ilerledi. Allah sifasini versin cnm. 
tarafından
Of bende iciyorum ins bisey olmaz. Esimde hep baski yapiyor o sigara yüzünden bebege bisey olursa evliligimiz sarsilir diye
tarafından
birşey olmz cnm Allah.ın izniyle.. 2.oglmda sigara kokardi burnuma yemek isterdm resmn.. şükür hicbir saglik problmleri yok. 19.haftadyim simdi 3.ogluma gebeyim az az iciyorm yine. birakamadm.. bol su iç ama vucudun devamli yenilensn..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kalbinde parlaklik mi görülmüş? Yoksa direk net bi sekilde delik mi demis doktor
tarafından
Delik olabilir demis baska hastaneye gorunmelerini istemis
0 oy
tarafından
deligin buyuklugune ameliyat isteyip istememesine bagli ama yeni doganlarda genelde oluyor zamanla kapaniyor canim kuzenimin cocuguda kalbi delik dogdu kapandi zamanla
0 oy
tarafından
Belli olmaz. Ölende var yasayanda inşallah rabbim hayirlisindan nasip etsin. Hayırlısıni dileyin lütfen 
0 oy
(218 puan) tarafından
Cok gecmiş olsun canm ben 3 gebelik geçirdim 3.de de sigara kulandım şükür çocuklarım sağlıklı rabbimin takdiri öyleymiş 
0 oy
tarafından
Bebeklerin geneli anne karnında öyle doğumdan 6 ay sonra o delik kapanıyor yani

Bunun sigara ile ilgisi yok 
0 oy
(588 puan) tarafından

Kuzum benim teyzem 4 cü sezeryan bütün çocuklarının kalbi delik ama hayattalar bin şükür sağlıkları yerinde sadece diğer çocuklardan bi farkları oluyor onlar gibi koşup hızlı evlenemiyorler riskli onlar için inşallah o kuzucuk da yaşar Allahın izniyle :ermm:

0 oy
(244 puan) tarafından
Kalbi delik diye ölen duymadim hiç.

Her hastalığın bir çaresi vardir şükür.

Benim bebegimde de görüldü. Gecen hafta araştırma hastanesinde doktor söyledi. Dogumdan sonra ilk 2 ay içinde bebegi görmemiz gerek dedi. Bazen anne karninda, bazende dogumdan sonra kendiliginden iyileşiyor dedi doktor.
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Her bebek dogdugunda kalbi delik olur gelistikce büyüdükçe bu delik zamanla kapanir ama bazi bebeklerinki kapanmayabiliyor bu durumda da kalbi delik oluyor. Ben boyle biliyorum ve bende de kardeslerimde dogdugumuzda varmis sonra kapanmis kizimda da ayni sekilde. 34 haftalik dogdu ilk basta onda da vardı kapandi ama.
0 oy
(200 puan) tarafından
Bende hamileyken cocuk kardiyolojiye gitmiştm orda doktor sylemişti ki anne karnîndaki bütün cocukların kalbi 2 yerden delik oluyormuş ama dogumdan snra kapanıyo dedi simdi dogum  yaptm ve cok skr oglum saglikli
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Ben dogdugumdada kalbi delik bu cocugun demisler ama cok sukur ufak biseymis zamanla kapanmis simdi iyiyim sukur
0 oy
(59 puan) tarafından
Kuzum neredeyse yeni dogan bebeklerin çoğunda oluyor benimde vardı emin ol kendimde dogumdan beri dontor bi tedavi bile uygulamadi 18 yasina girince kapanir dedi cok buyuk bisey degilmis demekki ve simdi 19 yasindayim kontrole de gittim bisey yok kspanmis sapasaglamım

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 230 göst.
31 Mart 2022 Aile kategorisinde Sultaney (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 98 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Berf (6,362 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 106 göst.
4 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Esra gezer (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 328 göst.