0 oy
318 göst.
Diğer kategorisinde (536 puan) tarafından
daha önce psikologa gittim ama haftalık seanslar 150 Tl den başlıyor ve bir faydasını görmedim bu alanda kitaplarda okudum ama işe yaramadı . Çok takıntılı bir insanım her şeyi hep büyütüyorum ya böyle olursa ya bunu yaşarsam diye saatlerce düşünüyorum eğer bir hata yaparsam kendimin çok üstüne gidiyorum hep olayları büyütüyor ve kuruyorum sizin önerileriniz nedir bildiğiniz bir yöntem dua vs.var mı ?

5 Cevaplar

+1 oy
(1,699 puan) tarafından
Bence bi psikiyatriste de git canım. Bazen bu problemler ilaçsız çözüme kavuşmuyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tek cozumu ilac sanirim
0 oy
tarafından
Genelde bu sorunu yaşayan insanlar kucuk yaslardan itibaren aileleri tarafından çok acımasızca eleştirildiginde oluyormuş. Şayet sende bu sorunu yasatan başlayan yada tetikleyen her kimse onunla yuzlesmeli ve sana yaşattığı sorunu direkt onunla konuşmalısın. Sana o kadar iyi gelecek ve yaralarını sarmayı sağlayacak ki...

Şayet şahıslar işin içinde yoksa muhakkak bazı olaylar tetikliyordur canım. O zaman o olayların üstüne gitmen gerekiyor.
tarafından
Kesinlikle oyle canım ama bununla ilgili çok kitap da var. Mesela kendi kendine psikanaliz kitapları çok yardımcı olur. Ben annemin bir davranışı nedeniyle özgüvenimi kaybetmek üzereydim. Yazılarım çok uzun olduğu için detay vermiyorum;))) ben bu yöntemi annemde yaptım. Annem kendince yaptığı basit sıradan yada üzerinde o kadar durmayı gerektirmeyen bir davranışının benim üzerind e bu kadar yıkıcı etki bıraktığını görünce çok şaşırdı ve çok üzüldü. Ama bu konuşma anne kız ilişkimizde bir dönüm noktası oldu.  O günden beri ilişkimizde laf dokundurma yada dalga gecme ile birşey anlatmaya çalışmak yok, ayrıca cooook yakın iki dost olduk. Yani bunu şu nedenle belirtmek istedim, belki karşındaki kişi bu davranışının sendeki etkisinden bihaber... ki %99 da böyle oluyor. Çünkü bu yüzleşmenin önerilme nedeni de bu zaten, karşındaki kişi sendeki etkisinin farkında bile değil. Kendini hazırla ve uygula. Gözünde bu kadar büyütme Canım, hiç zor değil. Eğer kendimi hazirlayamiyirsan bu uzmanların kitaplarını okumani şiddetle öneririm.
(131 puan) tarafından
Hmm anladım beni biraz aydınlattın canım teşekkür ederim
(131 puan) tarafından
Keske bu yüzleşmeleri bende birebir yapabilseydim ama olmuyo maalesef kuş gibi hafiflerdim bende
tarafından
O zaman  adım adım git canım. Şimdiden düşün mesela seni bunu yapma konusunda frenleyen duygu ve düşünce Ne, neden çekiniyorsun, en kötü ne olabilir? Insanları mutlu etme kaygin nedeniyle mi onları kırarım korkusuyla mi iç sesin seni engelliyor? Örgü örer gibi, ilmek ilmek.. bilincin, bilinçaltının psikoloğu olsun ❤
Asla unutma canım, bunların hepsi senin yarattığın dağlar, tepeler, engebeler.... senin dağın bir başkası için  duzluk olabilir. Kendi kurgularına çok fazla inanmamaya çalış, çünkü seni yanlış yönlendirebilir
(131 puan) tarafından
Güzel konuşuyosn aklımda bulunsun bunlar sağol canım ben insanları kırmaktan çok korkuyorm sanırım o yüzden cesaret edemiyorm bazı şeylere neyse seninde vaktini çaldım uzatmiyim çok
0 oy
(4,282 puan) tarafından
Yaaa aynı ben
(536 puan) tarafından
Ne yapacağız kız
(4,282 puan) tarafından
Bi bilsem kafam da ki ses hiç susmuyor
0 oy
(131 puan) tarafından
Bende böyleyim :(

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 126 göst.
18 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melekk123 (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 71 göst.
16 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melekk123 (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 168 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 159 göst.
1 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mrk4238 (59 puan) tarafından soruldu

374,650 soru

11,205,939 cevap

34,507 kullanıcı

...