0 oy
423 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Dun aksam karnima cok kotu kramp girdi ne oturabiliyorm ne kalkabiliyorm ne hareket edebiliyorum cok kotu oldum esim de acile gidelim dedi ben de gitmek istemedim gecer diye ama israr edince gittik. 2 tane asistan doktor vardi biri erkek biri kadin beni denek gibi yatirdilar kadin adamdan biraz tecrubesiz adam suraya tut diyo baska yere tutuyo bastiriyo da bastiriyo anlamadigim terimle birbirleriyle konusuyolar yani ben soruyorum oyle cvp veriyolar. Adam alttan muayene etmek istedi ben de dedim karindan hersey gorunmuyo mu neden alttan bakiyosunuz rahminde acilman var mi diye bakcm dedi 22 haftaligim yani normal mi bu haftada bakmasi? Herneyse ince uzun bi aletle bakti o onu birakti bu sefer kadin eline eldiven gecirip elini doktu sanki beni dogurtcak kendimi kasip geri cekildim bana kizdi muayene ediyorm rahat dur diye cok gerildim ya resmen kabus gibiydi benim icin. Tamam cok sukur kramp normalmis bebegimin de iyi oldugunu gordum ama karsilastigim muamele cok kotuydu bisey yapacaklar aciklama bile yapmiyolar ben sormasam bisey demiyolar kendi doktorumdan Allah bin kere razi olsun Rabbim isinin ehli insanlarla karsilastirsin insallah

7 Cevaplar

0 oy
(16,504 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun canım 

Ben hiç yaşamadım bilgim yok malesef :(

İyisiniz ama şimdi dimi 

tarafından
Ayy ne guzel ya Allah senin sansindan versin herkese :) darisi basima insallah :)
(16,504 puan) tarafından
Ahhah bebek sağlıklı olsun ama :)
Erken doğum oldu benım 35 haftalık
Bebeğim de 2.400 doğdu şükür 2 saat müşahede altında kaldı sonra verdiler bana
Ondan sonra İyiki erken doğum oldu dedım hahah:)
tarafından
Saglikla buyut insallah bana daha cok var gozumde buyuyo gunler haftalar :)
(16,504 puan) tarafından
Rabbım hayrlı doğum nasıp etsin cnm
tarafından
Amin insallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aciller öyle canım incik cıncık her şeyi her şeye bakıyorlar rahim ağzı uzunluğuna açılmaya kanama varmı falan diye bakıyorlar hepsine 
tarafından
Kendileri ogrencek diye olan bize oluyo bin pisman oldum esim israr etmese bugun kendi doktoruma giderdim ama o da korktu ilk bide bisey de bilmiyoruz ki
tarafından
Tecrübeyle öğreniyor insan işte canım neyse ki bir şey yok muş rabbim beterinden korusun
tarafından
Aynen çok şükür
0 oy
(813 puan) tarafından
Ne tuhaf insanlar ya. 

O ince uzun dediğin aletle küçük haftalarda bakıyolar genelde canım kese görünmediğinde flan benim bebeğim 4 ve 5 haftalıkken normalden görünmeyince öyle baktılar. Bide ilk gebeliğimde kürtaj olmak zorunda kaldım bebeğin kalp atışları görünmeyince kalp atışının olmadığından emin olmak için o şeyle baktılar yine.

Tavsiyem haftan küçükken yine böyle bişey olursa alttan muayene yaptırma kendine. En azından o aletle baktırma 

Geçmiş olsun bu arada
tarafından
Tesekkur ederim 5 haftalikken keseye bakmak icin baktilar dedigin gibi o zaman da cok stres olmustum ama herkes normal demisti karindan gorunmedigi icin alttan bakiyolar dediler ama 22 haftalik olmusum hala ne diye kurcalisiyosnz ki dun aksamdan beri her tuvalete gittigimde acaba kan geldi mi diye bakiyorm ya kabus gibiydi benim icin
(813 puan) tarafından
Şimdiye kadar gelmediyse hiç korkma canım stres yapma kendine
tarafından
Ilk ya tecrubesizim insan tereddut ediyo insallah bi sıkıntı olmaz sagol Allah razi olsun
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Eliyle bakmmasi asiri sacma bnde de  rahim kisalgi cikmisti dr um alttan bakariz normaldir alltan bakinca dedj.  Bakti amaa elle fakan degil yani normal yuvarlak kafali bi aletle  bakti . kamerasiyla da olculduyani. Cok streslo gercekten . inşallah iyisinizdir
tarafından
Normalmis ama baksana
(1,326 puan) tarafından
Evet oyleymis ama oyle patadanan da sokulmaz el yani  senin tedirgin bakislarindan anlayip bi aciklama yaomasi lazim sakinlestirmesi lazim seni
tarafından
Yok diyorum ya kendi aralarinda konusuyolar ben sormasam bisey diyen yok eldiveni gecirdi soktu kendimi cektm napiyosunuz diye o da kasma kendini muayene ediyorum dedi ama sacma yani oncesinde insan aciklama yapar
(1,326 puan) tarafından
Ayenn canim ama korkma sen. Bebgin iyiymis sukurler olsu
tarafından
Aynen cok sukur
0 oy
(5,909 puan) tarafından
Normal canım alttan muayene etmeleri beni de etmişlerdi neredeyse 6 aylık kadar hamileyken 
(5,909 puan) tarafından
Evet dogumda, da o şekilde muayene edioyolar canım. İlk hamileligin galiba bilgin yok :)
tarafından
Evet ilk oldugu icin zaten tereddut ettim dogum zamani cati muayenesi yapildigini biliyorm da haftam kucuk bu haftalarda yapilmasina sasirdm yani bide erken doguma tetikler falan diyen de oldu da onun icin korktum
(5,909 puan) tarafından
Benim de aynı şekilde kasılmalarım oluypdu bigün acile gittim aynı şekilde muayene ettiler bende kendi kendime söyleniyordu ultrason la baksalardı görünmez, miydi sanki falan diye sonra, dogumda gördüm anyayı konyayı :D bir degil yirmi kere belki o şekilde muayene ettiler, seni de korkutmak istemem ama bende dedim ki Bi kere muayeneye kurban olaydım bu ne böyle dakka başı ellerini sokup duruyolar. Yani sancı degil dogum degil beni en cok zorlayan şey alltan muayeneydi
tarafından
Hic korkutmadin suan :D neyse saka bi yana insallah o gunlere gelirim de sag salim kucagima alirim :)
(5,909 puan) tarafından
Amin amin canım inşallah :)
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Gerçekten Allah iyi insanlarla karşılaştırsın ilk gebeliğimde gittiğim devlet hastanesinde korkunçru çatal deneyimi ama bu gebeliğimde 24 haftalıkken lekelenme olunca gittik acile ayno devlet hastanesş ve kafın gayet sakin ve işini biliyordu güven verdi çatal korkumu yendim sayesinde çıkarkende teşekkür ettim benden sonrakilerede öyle davranır o hoşnutlukla
(1,908 puan) tarafından
Kramplar normal ara ara yalancı sancı da olur çok şiddetli sancı olmadıkça gitmesen daha iyi canım
tarafından
Iste bilemiyorum ki normal mi degil mi cunku kramp olunca bebegimin hareketlerini de uzun sure hissedemedm cikolata yedim uzandm ne yaptiysam hareket etmedi ama ultrasonda bi baktm eli ayagi rahat durmuyo hatta kadin dedi nasil hissetmiyosn bu hareketleri :)
(1,908 puan) tarafından
Korkudan hissetmemişsindir :)
tarafından
Buraya soracaktm herkes doktora git doktora git diyecekti ben de sormadan gideyim dedim :)
(1,908 puan) tarafından
Evet aöa ilk tecrübeler bunlar  işte benim  ikinci oşduğu içşn belkide  daha rahatım  kasık ağrılarım oluyo ama çok şiddetli değil yalancı kasılma biliyorum ama ilk çocukta olsa korkardım bende
0 oy
(3,895 puan) tarafından
O kramplar yalancı kasılmalardır cnm dinlenince geçiyor.Bnmde kasılma alta baskı çok olurdu.Bu tarz kasılmalarda bebeğin hareketini hissetmemen normal çünkü sen geriliyorsun bebekte geriliyor inan ters bi durum olsaydı anlardın ya suyun gelirdi ya da kanama olurdu.Şükür bi şeyin yok.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 165 göst.
31 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nalankt (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 893 göst.
0 oy
13 cevap 342 göst.
21 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,068 soru

11,377,450 cevap

34,864 kullanıcı

...