0 oy
884 göst.
Diğer kategorisinde (2,172 puan) tarafından
Bugun kaynanamın teyzesinin hacı yemegi var. Herkes orda olacak ama kaynanam beni goturmek istemedi goturmedi. Iki gun once herkesin icinde beraber gideriz dedi sonra yalnız kalinca seni goturmuycem dedi tamam dedim bozuldum oda kızlarda gelmiycek bosver dedi. Yigenide yok hala biz gelcez ki dedi o sizin yemeginize gelmedi niye geleceksiniz dedi neyse kizlarla aramizda konustuk yenge sende gel hep beraber oluruz falan dediler tamam dedim bende bos durmaktan sıkılıyorum aksama kadar giderim degisiklik olur dedim herkes orda nolcak sanki. Sabah erkenden kalktim gitcem diye hazirlaniyodum kaynana aradı gelcen mi diye sordu ama konusmasından belli istemiyo kizlarda gelcekmis giderim dedim kapattik yigeni aradi yenge nazar falan olur sana gelmek istiyosan yine gel ama sen bilirsin dedi. Kizi ogretmis oda beni vazgecirmeye aradi. Nazar degecek bisey yok iki gun once bayram gezmesi yaparken niye degmedi. Bende tamam o zaman ben gelmeyim dedim. Herifte kizdi bida cagirsalarda bi yere gitmeyecen diye. Amac neydi anlamadim. Iyi bisey icin gelmemi istememis olabilir mi nasıl davranmaliyim ben simdi bu karıya 

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Cok sacma bence nazarla ne alakası var. Hic seslenme laf atarsa oyle konus kaynananla esinde bilmesi guzel bisey bosver bakma sen onlara
tarafından
Yani tabikide insanin cani sıkılır neden oyle yaptilar ki? Araniz felan bozukmu
(2,172 puan) tarafından
Hayır hatta akrabalari falan beni cok sevmisler maşallah efendi demisler oyle sevinirdi. Kıskandi mi ki acepp
tarafından
Belkiii ama cogu kayinvalide gelini begenilince toplum icinde ozellikle gotururler hava atmak icin ama :D
(2,172 puan) tarafından
Bizimkide gosterisi severdi ama artık acaba beni kotu bilsinler diye mi yapti ki :D
tarafından
Bak oda olabilir hersey beklenilir bunlardan :DD
-Reklam-
+1 oy
(1,254 puan) tarafından
Bos ver canim benim kaynanada oyle beni bi yere goturmez nede gittikleri yeri soylemezler ben Allaha hevale edib oturmusum 
(2,172 puan) tarafından
Bida bende gidip gelmiycem aman kendi gitsin naparsa yapsın
(507 puan) tarafından
Aynen bende öyleyim goturezler
+1 oy
(1,422 puan) tarafından
Canim belki iyi niyetle soylemistir ama seni kirmadan anlatsaydi sende bu kadar bozulmazdin nazar konusuna gelince bence hakli cunku inan beni 1 kisi gorsun aaa bebek mi var cinsiyeti ne yakismis fln desin o gun kafam yerinden kalkmio ama biseyi soylemek var soylemek var sende haklisin
(2,172 puan) tarafından
Bana kızim şu sebepten deseydi tamam anne oyleyse der otururdum evimde o olgunluk olmayinca boyle numara cevirmesinden anladım ki iyi bi niyet yok ayıp etti
(1,422 puan) tarafından
O konuda haklisin zaten canim soyleme tarzi cok yanlis
+1 oy
(2,479 puan) tarafından
Bende kötü bişey oldu sandım öldürmekten bahsetmişsin bunun için mi 
(2,172 puan) tarafından
O işin esprisi yazacak bisey bulamadim basliga :D
(2,479 puan) tarafından
Allah seni napmasın asıl benim öldürmem lazım bir bulaşık yıkamadım diye Görümcem’le kaynanam 2 gündür surat yapıyor bana bide laf sokuyor 19 haftalık gebeyim düşün yani :)
(2,172 puan) tarafından
Kufur edecem olmuycak ne sanıyolar bunlar kendilerini biz neyiz acaba sacma sapan is yapiyolar valla boyle boyle katil olunuyo demekki :)
(2,479 puan) tarafından
Valla ben eşime dedim hayırdır beni hizmetçi olarak mı aldınız ben lafın altında kalmadım ama birdaha laf edilirse büyük olay çıkarırım dedim sesini çıkarmadıkça daha çok ezmeye çalışıyolar valla bişeyden rahatsız olduğun zaman söyliceksin aslında yüzüne yüzüne gerekirsede görüşmiceksin:)
0 oy
tarafından
Bebek misin sen ki nazar değiyor sana onu anlamadım yani ne alaka hiç bir yere gezmeye gitmiyor musun dışarı çıkmıyor musun nazar değer diye saçmalığa bak 
(2,172 puan) tarafından
Guya karnım burnumda ya onu kastediyo daa ne alaka bende anlamadim nazar degecek diye dusunen iki gun once hadi bayram gezmesi diyip herkese gondermez
tarafından
Ya saçmalamasınlar ya açık açık götürmek istememiş o
(2,172 puan) tarafından
Oyle oyle kiz dün yenge gel ille derken bugun aramis gelmesen mi dedi kendi diyemedi kizi öne sürdü oda bahane bulamadı
0 oy
tarafından
Dertlerine ne oluyorsa valla anlamıyorum bizimkilerde dibime kadar gelir ne bana uğrarlar nede gittikleri yere çağırırlar söyleyince de sen zaten gelemezdin derler  bu modellerin hepsi aynı  :D 
tarafından
Benimki de aynı kız.k.pder olunca her yere çağırıyorlar erkeklerin olduğu ortama pazar günleri çağırıyorlar.benim kocamda pazar günleri de çalışır.ne isim olur benim kocamın olmadığı erkekli ortamda.gitmem..daha sonra kaynanam ve görüncem giderler biyerlere en basitinden esimin babanesi bana 5 dk oraya gelirler bana söylemezler.bi konusu açıldin mi da ben hiç bir yere gitmiyor olurum
tarafından
Aynı aynı valla :)
tarafından
Bende yeni evliyken cok taktim .birde iftara gelirler di babaneye yiyecegim bı tabak evde yalnız gelinim beni de çağırın ne olmuş yani .5 dk ordayım.hatta onu geç erken çağırın hazıra konmak gibi olmayim yapayim yemekleri yardım edeyim bende olayım beraber sizle .ama nerde o akıl.en son gorumcemin görücü olayları oldu onda da cagirmadilar .iftara az bı saat kala eşimi arayıp dediler bende annemdeydim misafir vardı gitmedim .laf sokasi geliyo insanın.ama annem diyorki yanlarında bulunmaktan zaten keyif almiyorsun daha ne istiyorsun bırak cagirmasinlar laf falan etme daha ne istiyon diyo.hak verdim bende .herkes kendi yoluna
(2,172 puan) tarafından
Hepsini vuracan birbirine benim esimde bi gun evde iftar yapti bi gun is yerinde yalniz basima oruc acmak istemedim bi gun gittim kendim soyledimde iyi olmuyo tek basina diye bida hic ne ben gittim nede o hadi gel dedi esim zorla evde tek yemeyim diye ille git dedi bende aradim aksama bende geliym dedim misafirlige gitcez dediler gittikleri yerde yabanci degil gel sende demediler bi kac gun sonra kendileri davet ettiler gittim yardim ettim o kadar cok aptalim valla
tarafından
Bizi bu iyi niyet öldürecek bacım:)
0 oy
(797 puan) tarafından
Gicigina git kız ben olsam giderim çatlasın evde durup sen uzulecwgine gelmiş diye o üzülsün sinir oldum
(2,172 puan) tarafından
Olabilirdi ama ugrasmak istemedim simdi bisey der daha cok sinirlenirim gerek yok naparsa yapsın bida gelinim var demesin bi yere gitmem onla
(797 puan) tarafından
Doğru canım gitme
0 oy
(13,666 puan) tarafından
Anam istenmeye istenmeye neyi zorluysn 
(2,172 puan) tarafından
Istemedigini anlayamadım kizlar dedi hep beraber oluruz gel diye
(13,666 puan) tarafından
Boşver sen kızları acık ağırdan alın kendinizi. Yazık gene siz üzülüyonuz.
0 oy
tarafından
Ben oncelikle arar napiyon die baslardim konusmaya beni neden istemedigini sorar daha sonra bundan sonra senle gelmeye merakli deilim sen istesende gelmem deyip katirdim tl yuzune
(2,172 puan) tarafından
Kotu olmak istemiyorum eşim var arada ona uzulurum arada kalmasıni istemiyorum yoksa catir catır verirdim cevabını hic galeye almamak daha iyi esime dedim oda ben konusurum neymis derdi ogrenirim dedi o verir cevabini
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Resmen seni kötü çıkarmak için çabalıyor bu kaynana şeytani sende eline koz vermiş oldun ya gitseydin bilerek hem aile hem koca olarak beynine girer dikkat et şeytana mesafe bırak arana yüz göz olma sınır koy tavır al eşinede gerçeği söyle boş boş beynini yıkamasınlar 
(2,172 puan) tarafından
Eşim annesine kızdı biliyo canım neyin ne oldugunu kaynanada cevresiyle iyi olmamı cekemedi bende bida gelip gitmem kendi dusunsun umrumda degil cok ayıp etti
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Gebelerede nazar değer bana da kayınpederimin mevlüdün de değmişti başım ağrıdan resmen çatlamıştı mahallede bi teyze var kayınvalidem ona okutmaya götürdü kadın beni okurken öğürmekten mahvoldu ağladı resmen çok göz değmiş sana dedi belki de gerçekten seni düşündüğü için gelme demiştir 
0 oy
(507 puan) tarafından

Valla canım evlerimiz ayrisa o ne sana karışır ben senin yerinde olsam zorla gidsrdim:D

0 oy
(1,499 puan) tarafından
Ne alaka ya nazar değsin bi hamile senmiymissin besbelli senin gelmeni istememişler bi daha da bi yere götürmek isterlerse sende yok annecim ben gelmeyeyim maazallah nazar değer sonra de lafını esirgeme onlardan 
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Basligi gorunce daha farkki seyler yazmissindir sandim :) benimki olsa aksine gideyim diye israr ederdi. Esimde istiyorsan git istemeyorsan gitme der. Bende istiyorsam giderim istemezsem gitmem. Sen gitmek istedigin icin gitseydin derdim ben. Birde sen cocuk degilsin ki bir gelirsin bir gelmezsin diye yonlendirmeye calismalari cok hosuma gitmedi. Sana tavsiyem bir daha boyle durumlarda bir bakalim belki gelirim veya gelecek olursam haber veririm gibi net olmayan cevaplar vermen daha iyi olur. Sen net olmayan cevap vermis olsaydin kaynananda sebebini soyleyebilirdi belki seni ikna icin. Genel olarak kaynananin ne sebeple oyle dedigine anlam veremedim. 

İlgili sorular

+1 oy
19 cevap 484 göst.
25 Mart 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 556 göst.
12 Nisan 2023 Aile kategorisinde Masallarulkesi_ (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 715 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 373 göst.