0 oy
557 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
Bezini değiştirirken ıslak mendil poposunu islatiyor ya hemen kapatiyormusunuz kuruluyormusunuz nemli kaliyo galiba pişik oluyor ya kırmızı görünce moralim bozuluyor yada kullandığınız bişey var mı bide bacaklarına çok iz yapıyor toplayıp apisina getiriyorum bezi ama ozamanda dışına çıkıyor:)) 

16 Cevaplar

+1 oy
(71 puan) tarafından
Canım bence bebek pamukları var ondan kullan ıslak mendiller pişik yapıyor bide bezini çıkartanca biraz açık tut üstüne ince battaniye ört çok hoşuna gidiyor bebeklerin altını açık bırakınca her değiştirmede hakiki zeytin yağı yada bebek yağı sür pişiği önler benim dördüncü gebeliğim tecrübeliyim bu konuda diye bilirim Allah evladını sana bağışlasın canım hayırlı evlat olmasını nasıp etsin 
-Reklam-
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Canım ben daha doğum yapmadım ama yeni doğum yapmış anneler ilk 3 ay falan ıslak mendil değil de pamuk kullanıyor 
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Ben ıslak mendil uni kullanıyorum doğduğundan beri prima kullanıyorum bezini sudokrem kullanıyorum 4 buçuk aylık oldu kızım hiç bişik olmadı hemen bağlıyorum bezini sorun olmuyor ama bu aralar hava sıcak diye biraz açıyorum bekletiyorum 
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Ben ilk 2 aya yakın pamuk kullandım sonra ıslak mendili yıkaıp kullandım şuan 3 aylik direk kullanıyorum artık birde hemen bezi çıkarır çıkarmaz tekrar bezi bağlamıyorum biraz hava alsın diye boş bırakıyorum allaha şükür daha hiç pişik olmadı bazen bacakta iz oluyor oda küçük gelirse 
0 oy
tarafından
İslak mendilini yikadktan snra uyguluyorum silmeyi we kurutmak icinde selpak kullaniyorum pisk olmadi ck şukur sudokrem arada süruyorum sürekli kimyasal uygulamakta istemedgm icin
0 oy
tarafından
Ben islak mendilleri yıkayıp kullaniyorum arkasindan kurulamiyorum ama hemeb kapatmadigm icin kurumus oluyo zateb teni. Pisim kremini sürüp oyle kapatıyorum. O bacaklardaki lastik izleri her bezde oluyo malesef 3 bez drgistirdm hepsinde oldu
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Kizim 4 bucuk aylik bir kez bile islak mendil kullanmadim pamuk ve ılık su, nereye gidersem pamuk götürüyorum pisik hic olmadi allaha sukur islak.mendili ben evime bile sokmuyorum en iyisinden aldgm halde kendi elimi sildim kıpkırmızı oldu elim. Benim elim boyle olduysa cocuga nasil etki yapar allah bilir. Islak mendile karsiyim
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Ben dogdugu günden beri bebek temizleme pamuklari varya onlardan kullaniyorum evde suyla ıslatip siliyorum Allaha sukur hic pisik olmadı sadece misafirlikte falan ıslak mendil kullaniyorum onuda yikayıp öyle siliyorum 
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Sucoderm kullaniyorum pişik olmuyor canimp
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Ben pamuk kullanıyorum çok da rahat oluyor 
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Onceden hemen bagliyordum canim. Simdi cok az ilk islaklik gidene kadar biraz hava aldiriyorum. Himalaya diye bi marka pisik kremi var onu suruyorum surmeyince hemen kipkirmizi oluyo. Ama iki totosunun arasinda gecmeyen kizariklik var ne yaptiysam gecmedi. 
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Canim sildikten sonra kuruluyorum bide islak mendil degilde pamuk kullan disardaykende islak mendil kullanmak zorunda kalırsam ıslak mendili guzelce yıkıyodum ben o sekilde temizliyodum

Bide artik havalarda duzeldi o yuzden evde oldugum surece direk gecip poposunu yikiyorum ona ozel havluda var yikadiktan sonra kurutuyorum o sekilde bezini bagliyorum 

Maalesec o iz yapma olayi bizde de var buyuk kullanmamiza ragmen doktorumuz bacaklarinin kalin olmasindan dolayi dedi yabi surekli dikkat etmen lazim dedi
0 oy
tarafından
Islak mendil kullanmıyorum 

Islak pamuk havlu kullanıyorum çok da nemli ıslak bırakmıyor biraz havalndiriyorm pişik kremini günde 1 2 kez suruyom kızarıklık olmuyor zaten 
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Ben hic islan mendil kullanmadim her acdigimda yikadim..
0 oy
(1,310 puan) tarafından

Bende elimde iiiice suyunu sıkıyorum çok az nemli oluyor öyle kullanıyorum 

0 oy
(3,187 puan) tarafından
Temizleme pamuğu kullanıyorum canım kurulamıyorum.. sudocremden biraz sürüyorum.. evet iz oluyor yaz olduğu için olmalı.. her değişimde de altını 5 dk yakın açık bırakıyorum sonra kapatıyorum..

İlgili bir soru bulunamadı

381,715 soru

11,427,605 cevap

34,987 kullanıcı

...