0 oy
1,030 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eminim cok zordur ben 21 yasimda zorlaniyorum benim annem 37de evlenmis mesela diyodum hep annem gibi gec anne olmuycam diye bide erkek evlenenler var 13 14 yasinda felan simdinin teyzeleri aramizdada vardir elbet zor olmadimi cocuk yasta hicbiseyden bihaberken

27 Cevaplar

+4 oy
(1,908 puan) tarafından
Ben 18 de evlendim şimdi 22 yaşımdayım ve ne cesaret deliymişim ben diyorum millet de sanıyoki cinswllik için küçük yaşta evleniyoruz ! İnsanları yargılayacaklarına anlamaya çalışsalar keşke ailesinde  sevgi görmeyen kızlar erken evleniyo genelde  aöa çok zorlukları oluyo yinede bu halimizede şükür erken yaşta  anne oldum bi yandan da eğitimime devam etmeye çalışıyorum 
(873 puan) tarafından
Gerçekten öyle Ailedeki sorunlardan kaçmak için evlendim hiçbirşey dışarıdan gözüktüğü gibi olmuyor 18 de evlendim şimdi 21 im çok şükür 3 yıldır bir pişmanlık yaşamadım beni tek yoran şey çocuk bakmak oldu o da geçti gitti kızım 2 yaşadı bile
(1,908 puan) tarafından
Çocuk bakmak gerçekten  anne olunca büyüdüğümü farkettim bende hatta ilk oğlum doğduğunda çevreme her işin bi sonu var çalışırsın mesai bitet ev işi biter ama annelik 7 /24 ve ömür boyu hiç bitmiyo en zor iş annelik  demiştim evlilik konusunda da keşke o kadar  erken evlenmeseydim dediğim çok oldu önce  kendi ayaklarım üstünde durup mesleğimi tani diplomayo alsaydım eşinin bakış açısı bile değişiyo ister istemez özgüvenin oluyo kimseye muhtaç olmadığının  bir kanıtı  oluyo kızım olursa  ki böyle bi dünyaya kız çocuğu getrmek çok zor Allahın ızniyle okulu bitirmeden evlendirmem istese bile müsade etmem gerekli tüm önlemleri alırım o yaşlarda cahillikle yanlış kararlar alıp ailemizi suçluyoruz ilerde onlarında buna müsade  ederek hiç suçları yok denilemez tabi
(873 puan) tarafından
Aynen canım Allahın izniyle 2. Kızımda doğacak okusun bilgi sahibi olsun önce çalışması şart değil ama okumalı kesinlikle
-Reklam-
+2 oy
tarafından
13 14 değil de genç yaşta anne olmak daha kolay çünkü sabrın ve enerjin daha fazla oluyor. Annem 18 22 ve 25 yaşında doğurmuş. En kucugumuzu 34 de doğurdu. Hiç sabrım kalmamış dördüncüye der her zaman. Siz nasıl büyüdünüz anlamadim der. Bende 22 de anne oldum bence gayet ideal. 
tarafından
Bence tam tersi oluyor iki oğlan büyüttüm şükür rabbime. Şimdi bir kızım oldu 33 yaşımdayım ve ddiyorumki ne çok hata yapmışım oğullarımı büyütürken. İnsan ister istemez cahil oluyor küçük yaşta
tarafından
O tabii kişiden kişiye değişebilir tecrübe çok farklı bi olay. Ama mesela benim demek istediğim çocuk için enerji en iyi genç yaşta oluyor mesela benim esim 25 yaşında oğlumuzla koşturuyor sırtına alıp kayaklarin tepelerine çıkıyor sırtında gezdiriyor aynı şeyleri 40 yaşında bi adam yapamaz yapsa da çabuk yorulur yahut isteği olmaz. Aynı şekil de kadınlar ıçinde öyle düşünüyorum herşey zamanında güzel.
tarafından
Haklısın kız ama benim enerjimde yerinde :) :) bomba gibiyim ☺️
Oğlanları büyütürken uykusuzluğa hiç dayanamazdım ben ne zaman uyuycam der dururdum şimdi jiç etkilenmiyorum varya erkenden ayaktayım kızım utanmasa bile :) :)
tarafından
Masallah canim nazar değmesin zaten çok değil ki yasin normal  :)
+1 oy
(6,681 puan) tarafından
19da evlendim 20de anne oldum zor ama guzel :)
+1 oy
(263 puan) tarafından
18 de evlendim 19 da anne oldum. Akraba evliliğiydi benim rızam yoktu neyse oldu işte kader yazılmış alnıma. Bebeğim 11 aylık öldü. Bizde anlatamıycam sıkıntılar çıkmaya başladı. Boşandım. 

25 de ikinci evliliğimi yaptım. 26 da tekrar anne oldum. Allahım binlerce kez razı olsun şimdiki eşimden çok mutluyum. İki evladım var Allah bağışlarsa. :)) 
(263 puan) tarafından
Hani öyle çok belirgin bir belirtisi yoktu. Ama çok halsiz olurdu durgun olurdu. Kalsiyum eksikliğinden demişlerdi o zaman. Hamile iken hiç kilo alamadım kaynanam olacak...... Nun yüzünden bişey yiyemedim. O çocuğun vebalini nasıl ödeyecekler bilmiyorum
(351 puan) tarafından
Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz kimsenin. 34 günlük bebeğim var dün geceden beri gözlerini zor açıyo normalde akşam 6 dan 11 e kadar uyumazdı uyuyo bu gece korkuyorum bende ateşi falan yok ama götürsem mi
(263 puan) tarafından
Kilo alımı nasıl bebeğinin.
(351 puan) tarafından
İri bebek dogdu bide çok aşırı şişti 350 gram almıs sadece bir ayda ama ilk başlar vermiştir ne kadar verdi bilmiyorum
(263 puan) tarafından
Korkma bir sıkıntı olmaz inşallah. Bazı bebekler büyüdükçe uyku süreleride uzuyor. Öyle birşeydir endişe etme sakın. Ama yarında yine uyanmaz emmezse götür doktora. En az iki saate bir beslenmesi lazım.
0 oy
(912 puan) tarafından
24 yasinda evlendim bence cok ideal bir yas :) 

27de de anne oldum
0 oy
tarafından
Ben 20yasinda evlendim su an 36 yim
0 oy
(702 puan) tarafından
20de evlendim 21de anne oldum
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Evet bende küçük evlenenlere üzülüyorum aslında. Onca sorumluluğu üstlenmek. Benim için 20 yaş altı küçüktür. Ben 23te sözlendim 24te evlendim 
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Ben 20 yaşında evlendim annemde 13 yaşında evlenmiş 
0 oy
(1,661 puan) tarafından
18de evlendim şimdi 20 yaşındayım erken evlendim evet
0 oy
(323 puan) tarafından
Annem 17 de evlenmiş 19 da anne olmuş 

Ben 16 da evlendim 16 da anne oldum anamı.bile geçtim düşün :)))
0 oy
(453 puan) tarafından
Kesin en genci benimdir 17de evlendim ve ayrıca beraber yaşıyorum evde 9kisyiz kaynbba görümce kaynna kayın bide üst katlarda kaynana eltileri var siz düşünün artık
tarafından
Değilsin canım 15 de evlenip 16 yı doldurmadan anne oldum şimdi 26 yaşındayım 3. Çocuğum var
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Cocuk yaşta evlendim 16 yaşında ama allahtan kaynanamlar iyiler di öyle çok kötü insanlar değildi yani 
0 oy
(183 puan) tarafından
18 yasinda ewlendim suan 24 yasindayim bir kizim var  6 yillik ewliyim ewet cok zor zamanlarda oldu ama iyi yanlarida var 
0 oy
(3,905 puan) tarafından
22 yaşında evlendim 24 de anne oldum :) çoğuna göre erken olabilir evlendiğim yaş bazen pişman olabiliyo insan bazı şeylere. Rabbim pişmanlık vermesin evlendiğim için inşallah 
0 oy
tarafından

Ben 15 yaşında nişanlandım 17 de evlendim aile izniyle ne kadar akraba olsa da insan anne baba evinden gidio zor da olsa alışıyor simdi 20 yaşındayım alıştım ya:angel:

tarafından
Akrabanalami evlendin
tarafından
Eşimle amca çocuklarıyız
0 oy
(778 puan) tarafından
Bende 20 de evlendim 21 de anne oldum şimdi 26 yaşındayım ikinci defa anne oldum çok şükür geç mi bence tam idael bı yas
0 oy
(782 puan) tarafından

16 yasinda evlendim simdi 19 yasindayim zorluklar yasadim bazen hala alisamiyorum baba evindeki o neseyi huzuru ariyorum cok sukur bende çok huzurluyum ama baba evinde tum kardeslerinle bir arada olunca daha guzeldi sanki bazen 10 falan kalmaya gidiyorum kendi evimi cok ozluyorum evime gelincede geri gidesim geliyo tuaf daha alisamadim simdi hamileyim 16 +5 gunluk bebegim dogarsa allahin izniyle daha rahat alisirim severek ailemin rizasiyla evlendim bekleseydiniz diyenler olucak ama ekleseydim evlenemiycektik ozmnlar cok karisikti durumlar eniştem ablam falan heo bir arada yasiyoduk ve o ******** bana asik oldugu soylemis ablama geceleri onu hayal ederek senin koynuna giriyorum falan demiş sonra bosandilar eşimle sozluydum bunlari duyunca apar topar babama soyledi evlendik bir an once babamda bize cok destek cikti esim yani zor şeyler yasamasaydik acelemiz yoktu tabi ama boyle daha iyi oldu erkenden anne olucam esimle bir kaç sene daha fazla yaşlanicam :)

0 oy
tarafından
19 da evlendim ne erken ne gec bnm icin :)
0 oy
(2,260 puan) tarafından
19 da evlendim 21 de anne oldum Allahıma binlerce şükür 1 kızım var ve de çok iyi bir eşe sahibim iyi ki de evlenmişim her şeyin tadina evlenince vardım :) Rabbim tüm ailelere huzur mutluluk versin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 169 göst.
30 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 302 göst.
2 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ayten5757 (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 144 göst.
17 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sirindn (2,393 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 293 göst.
26 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Kelebek99 (28 puan) tarafından soruldu

381,234 soru

11,413,267 cevap

34,957 kullanıcı

...