0 oy
324 göst.
Diğer kategorisinde (25,223 puan) tarafından
En yakın arkadaşım ve ailesi korona oldular demiştim bugun yemek falan yaptım götürdüm, durumları baya kötü ilaçlar hep yan etki yapmış Elleri ayakları uyuşmuş yürümeye halleri yokmuş :(kaymakamlıktan ve sağlık bakanlığından hergün arıyorlarmış polis falan aram8ş nasılsınız bş ihtiyaç var mı diye yardım kolisi yollayabiliriz demiş kaymakamlıktan. İlk defa duydum sizi de böyle aradılar mı? Bu arada eşimin tomografi sonucu temiz cıktı diye test yapmamışlar eğer bşy cıksın onları şikayet ederim. Arkadaşımın da tomografisi temizdi ve pozitif cıktı ertesi gün. 

12 Cevaplar

+1 oy
(120,194 puan) tarafından
Üzüldüm yaa          
-Reklam-
0 oy
(3,754 puan) tarafından
Annemleri sadece doktor arıyormuş bide aile hekimi başka olmadı arayan 
(25,223 puan) tarafından
Anladm cnm valla bnde şaşırdım her yerden arıyorlar dedi
(3,754 puan) tarafından
Arıyorlar sa, ne güzel cnm
(25,223 puan) tarafından
Bi arkadaşım daha olmuştu onları arayan hiç olmamış bölgeye göre mi değişiyor anlamadım
(3,754 puan) tarafından
Olabilir cnm bazı bölgeler daha hassas davranıyor olabilir
0 oy
(2,020 puan) tarafından
valla sadece ilaç geldi annemler oldu da nerde kalıyormuş arkadasin
(25,223 puan) tarafından
Evde kalıyorlar cnm. Polis arayıp evde 3 kişi olmanız lazım pozitif kişi sayısı 3 falan demiş kayıtlarda o da zaten 3 kişiyiz demiş :)
(2,020 puan) tarafından
bizimkiler 2 evde pozitif sayısı yardım için mi 3 kişi olması lazim
(25,223 puan) tarafından
Onu bilmiyorum cnm polis demişki elimizdeki bilgilerde evde yaşayan 3 kişisiniz 3ünüzde pozitifsiniz 3 kişi ol alı suan evde demiş kontrol ediyormuş oda zaten 3 kişiyiz demiş
0 oy
(505 puan) tarafından
Polis nie arasinki cnm arkadasin abartmis olmasin 
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Benim pozitif Di sağlık ocağından hastaneden sağlık bakanlığı mi oluyor il sağlık mı oluyor her gün aradılar nasılsıniz diye 
(25,223 puan) tarafından
Evt onları da arıyorlarmış
(3,701 puan) tarafından
Düşünceliler sagolsunlar eşimi de beni de aradılar
0 oy
tarafından
Aşkım ben Kırıkkale'de yaşıyorum burası pilot il seçildiği için her uygulama önce burda deneniyor beni sağlık bakanlığından sağlık ocağından korona denetim merkezinden emniyetten heryerden aradılar hatta hastaneye yattım gün aradı hastaneden kadın temas ettigin kim var diye esim çocuğum dedim sonra eşinden çocukta belirti varmı dedi bende yok dedim eşimde gitti yalan söyledi her yerim agriyo basım ağrıyor kendimi iyi hissetmiyorum test vermek istiyorum dedi aldılar ondan bazen yalan söylüyorsun şimdi artık hicbumurlarinda değil zaten banada yan etki yaptı kalpten gidiyodum az daha tansiyonum 5 e düşüyordu bayiliyodum falan iki kere ambulansla gittim doktor bir geldi gene bu hasta götürün bakmicam dedi şerefsizi şikayet ettik eşimin elinde kalıyordu az daha sonra karantinam bitince doktora gittim bu kesde doktor demesini negatife dönüp donmedigini bilmeden nie geldin diye napiyim ben oluyummu geberiyimmi dedim siz gotunuzu kurtarın diye dedim yıktın ortalığı ama hala aynı carpintim devam ediyor o zamanki kadar olmasa da kalıcı hasar bırakıyor birde bende konuşma bozukluğu olmuştu bazen hala oluyo
(7,280 puan) tarafından
Allah göstermesin bencede kullanılmamalı bir yerden iyi gelse on yerden alır götürür ona böbrek mi dayanır Allah aşkına.   İlaç firmaları iyi cebini doldurdu bu sayede ...
(1,390 puan) tarafından
Kesinlikle öyle canım
tarafından
Sağol canım eksik olma
tarafından
3 gün sonra telefonda konuşurken nefesim daraldi önce herhalde cigerlerime indi dedim sonra kapıya 2 günde bir doktor hemşire geldi o dedikidumu kalbin çok hızlı atıyor hastaneye git
tarafından
Valla kızlar benim bunyem çok zayıftır hemen hasta olurum oyuzden ağır geçirdim ben söyleyeceğim kelimeleri şaşırıyorum başka şeyler çıkıyordu ağzımdan sonra baş ağrısı hala var karpinti hala var nerde ne doktorlar buldum gittim hepsi bişey yok panik atak olabilir dedi gittim ilacını aldim gene bişey yok düzelmesi biraz gezmek dolaşmak açık hava iyi geliyodu okadar şimdi gene başladı moralim bozulunca bile hemen başlıyor çarpıntı kalıcı galiba
0 oy
(1,761 puan) tarafından
Tomografi hastalık ilerler ciğere inerse çekilir şahsen anneme çubuk ile yapılan testlerden yapildi pozitif çıktı  5 günün sonunda öksürük solunum sıkıntısı yaşayınca tomografi cekildi. Tomografide çıkınca da yatışı yapildi hastanede şuan.  Demek istedigim ilerlerse çıkar 
(25,223 puan) tarafından
Evt işte o yüzden bende test yapılır dedm ama yapmamışlar
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Temasta olanlari da direk zorunlu karantina aliyolar zaten

Ve belirti olursa test yapılıyor
(25,223 puan) tarafından
Bizim temasımız olmadı ki cnm 15gündür görüşmüyoruz
(4,961 puan) tarafından
Eşine. Tomografi neden çekildi ki canım bence içiniz rahat etmesi açısından abartin öksürük var falan öyle yaptırım test en azından ise gidiyosa gitmez izne ayrılır baskalarina da bulaşma olmaz
(25,223 puan) tarafından
Nefes darlığı oldugu için çekmişler. Neler neler demiş yok yapmamışlar test falan suan hiçbir belirtisi yok göğüs hastalıklarına git demişler şuan nefes darlığı da geçti bugün acaba dedik soguk mu aldı cam acık yatınca bilmiyorum valla ya yapmıyolar test
0 oy
(7,159 puan) tarafından
Annemler olmuştu telefon hiç susmuyor diyordu doktor polis kaymakamlık aile hekimi herkes arıyor demişti 
(25,223 puan) tarafından
Evt cnm onları da hep aramışlar ben ilk defa duydum şaşırdım helal olsun valla
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Beni sağlık Ocagı aradı bir kaç kere bir kere doktor aradı bir de muhtar aradı evden dışarı çıkma dedi 
(25,223 puan) tarafından
Anladm cnm geçmiş olsun
(5,134 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(778 puan) tarafından
Yardımı suymadim ama polis arayıp bizim apartmandaki komşuya bakmaya gelmiş evde mi duruyo yoksa çıkıyor mu diye babamı hiç arayıp soran olmadı bile ne doktor ne bisey
(25,223 puan) tarafından
Bölgeye göre değişiyoe demk ki bilemedim
0 oy
tarafından
Bi ihtiyaç var mi diye soran olmadı ama çok aradılar.  Iki iç kez polis aradı evde mısınız diye . Neredeyse hergun sağlık ocaginin doktoru aradı.  Özel hastanede test yaptirmiatim ordaki göğüs hastalıkları doktoru aradı şikayetin olursa bana gel gibisinden . Sağlık bakanlığından aradılar çocukları falan sordular 
(25,223 puan) tarafından
Anladm cnm ben bilmiyordum bu kadar arandığını :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 311 göst.
8 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 312 göst.
31 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minnnnak (1,955 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 676 göst.
2 Mart 2024 Diğer kategorisinde Babygirl babyboy (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 207 göst.
22 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,683 puan) tarafından soruldu

385,995 soru

11,540,045 cevap

35,212 kullanıcı

...