0 oy
1,034 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben 26yasindayim Kaynım 18 yaşında. Eşimin tarafında kayinlara küçük de olsa büyük de olsa abi deniliyormus. Benim memleketimde sadece kayinlar gelinden büyük olursa abi denilir. Ama eşimin tarafinda öyle değilmiş. Ben demem dedim. Ve demiyorum da. Evlenirse derim insaAllah. Siz dermiydiniz

47 Cevaplar

0 oy
(6,050 puan) tarafından
Ben 20 kaynım 26 yaşında Eşimden büyük abisi. Ama, eşim ona, abi demediği için bende demiyorum 
-Reklam-
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Ay ben yenge densin bile istemiyorum küçük kaynım.var ablacım diyorum uğraşamam saçma sapan kayın elti gorumce sıfatlarıyla ya içinden ne geliyorsa onu söyle adetleri batsın milleti zorla birşey yaptırmaya çalışıyorlar 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Kaynım bende 3 yaş küçük 

İsmiyle sesleniyorum 
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Kaynım benden 2 yaş büyük bekar ki bekar olmasada demezdim 
0 oy
(2,634 puan) tarafından
O sana abla demesi gerekirken sen mi ona abi dicen saçmalık 
0 oy
tarafından
Kaynım benden küçük abi demiyorum adıyla sesleniyorum çok sık da görüşmüyoruz gerçi ama bir araya gelince espiri falan yapar güler eğleniriz lafın yeri gelincede esirgemem "))
0 oy
(1,337 puan) tarafından
O ne saçma bişi senden baya küçük neden abi dicen ki benim kaynım benden 2 yaş küçük ismiyle hitap ediyorum o bana yenge diyor
0 oy
tarafından
Benim kaynım benden 2 yaş büyük demem ben abisiyle evliyim diyemem ya Allah var çok saygılı eşimin abilerine derim görümcelerimde aynı benden büyükler abla demem eşimden küçükler 
0 oy
(2,264 puan) tarafından
İkiside büyük abi diyorum küçük olsaydı demezdim 
0 oy
(549 puan) tarafından
Arada 8yas var bide yuh yani olmadı amca de
0 oy
tarafından
Ay ne diyicem be kaynım  benden ayca büyük bana yenge diyo küçük kaynım 15 yaşın da bazen adımla sesleniyo eşim çok kızıyo sonra hemen yenge
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Eşimin tarafının adeti öyleyse derdim sonrada saçma sapan sıkıntılar çıkmasından iyidir.
0 oy
tarafından
Abi demek zorunda kalırsam eğer siz derim veya hiç birşey söylemeden konuşurum abi demem açıkçası 
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Yok kız demiyorum ben 
0 oy
(778 puan) tarafından
Ben diyorum cnm aynı yasitiz o bana yenge der ben ona abi derim öyle istedi eşim
0 oy
tarafından
Benim kaynım yok ama benden kucuk olsa demezdim. Ama babamin amcası buyuk gekini küçük ogluna abi demiuor diye baya surat yapmıştı. Ama bende olsam demem benden kucuk birine nwden abi deyim ki
0 oy
(10,575 puan) tarafından
Evet 2 yaş küçük abi diyorum sonrası benden büyük gibi gözükecek ve ismiyle cagiramam asla 
0 oy
(285 puan) tarafından
Benim iki kayinim benden büyük ama ben abileriyle evliyim onlar yenge derler ama ben abi demem.
0 oy
tarafından
Soyle bisey 3 kaynim var en buyuk gelin benim kaynimin biriyle aramda 1 yas var abi diyorum. Digerleri kucuk isimleriyle hitap ediyorum ama evli kaynim esine kendinden bir yas kucuk kaynima abi demeni istiyorum dedi oda abi diyor 
0 oy
tarafından
Benden küçük üç kaynim var hepsine ismiyle hitap ediyorum

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 359 göst.
31 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Acemi anne162 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 657 göst.
13 Ekim 2020 Aile kategorisinde Mlhnvzt07 (1,262 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 384 göst.