0 oy
1,031 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben 26yasindayim Kaynım 18 yaşında. Eşimin tarafında kayinlara küçük de olsa büyük de olsa abi deniliyormus. Benim memleketimde sadece kayinlar gelinden büyük olursa abi denilir. Ama eşimin tarafinda öyle değilmiş. Ben demem dedim. Ve demiyorum da. Evlenirse derim insaAllah. Siz dermiydiniz

47 Cevaplar

+1 oy
(41 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Benden 2 yaş büyük ve ben demiyorum çünkü önemli olan abi yenge abla değil önemli olan insanlık ve cok-da iyi anlaşıyoruz kendisiyle <3

Ki kayinbabam bi kaç defa dedi söyle diye bende demedim o da bisey demedi artık umursamıyor sanırım :)

tarafından
Aynen bana da söyledi. Bende umursamadim
(41 puan) tarafından
Yanı demek zorunda değilim ben kimseye abi abla demiyorum yani diyemiyorum benden 7 8 yaş büyük olursa belki kendi kuzenlerim bile bazen kızıyor büyüğüz felan diyor ama ben diyemiyorum
(28 puan) tarafından
Yanı bende kürdüm diyarbakurliyim ben kanımla aynı yaştayım ve abi demiyorum çok saçma vence iyi de anlaşırız
-Reklam-
+1 oy
(4,725 puan) tarafından
Yok artık tabiki demem ne abisi
0 oy
tarafından
 Yok demem adını söylerim
0 oy
tarafından
Demiyorum valla isimlerini söylüyorum 
0 oy
(1,921 puan) tarafından
1 yas var aramizde hic de demem yani siz nerelisiniz ki 
(1,921 puan) tarafından
Ayni sayikiriz aslinda bende nigdeliyim dedim acaba dogulu falanlar mi esimin ailesi adiyamanli kurtlerde olurmus oyle seyler de
tarafından
İşte insan farklı memleketten gelince böyle oluyor tuhafina geliyor ;)
(567 puan) tarafından
Aaa bir sivaslı daha bende Sivaslıyım canım:-):-):-)
tarafından
Merkez mi :) ilçe mi
(567 puan) tarafından
Ulaşlıyım canım ama merkez de kalıyorum
0 oy
tarafından
Demem evlenirsede demem kucuk.sonucta
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Yokartik ne alaka benm kardesim gelinimizden 10/ yas kucuk dhaa 13 yasinda ona da mi abo desin gelin :D cok sacma evlense de deme
0 oy
(26 puan) tarafından
Evet oyle bi adet var bende tam içindeyim:) 

Aramizda 7 8 yas var ben ondan kucugum o bana yenge der bende ona abi :)
tarafından
Degüşük :)
(26 puan) tarafından
Evet bende zor alistim :)
tarafından
E normal olan bu nesi degisik anlamadim
tarafından
Yanlış yazdı arkadas sanırım
(26 puan) tarafından
Bencede yanlis :D
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Yok yav küçükse niye diyim, o bana abla der 
0 oy
(671 puan) tarafından
Benim kaynım 15 yaşında ben 23 yaşındayım asla ve asla demem abi diye ismiyle bile hitap etmeyi bırak onunla muhatap bile olmam çok pis bı insan daha saygıyı bilmiyor benle yarışıyor akşama kadar birde abi mı diyecem 
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Bende demem sonuçta yaş olarak senden küçük 
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Ben demem ama diyenler var canim
0 oy
(3,893 puan) tarafından

Bende demem benden  küçükse ne sacma.  1 yaş küçük demem o bana yenge der 

0 oy
tarafından
Derdim diyorum da
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Benimki küçük ben 25 yaşındayım o 19 yasjnda ama ismiyle hitap ediyorm 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Çok saçma. O sana yenge desin sen ismiyle hitap et. Ne varmış evlense bile demen saçma
0 oy
tarafından
Ya bu nasıl bir şeydir ya. Sırf erkek doğdu diye bir kadın kendisinden 8 yaş küçük bir erkeğe agbi diyor öyle mi? Valla sırf erkek olduğu için agbi düzeyinde saygı göstermeni bekleyen bir ailenin içindesin canım. Bana çok ürkütücü geldi. Çünkü sorun yaşayan kadınların büyük çoğunluğu kadına değer vermeyen erkeği sürekli kutsayan insanlarla evlenmişler. Allah seni bir erkeğin sana zarar vermesinden korusun. 
(1,320 puan) tarafından
Ağzın bal yesin aynen öyle oysa herkes kendi hür iradesine bağlı olarak ilişki yurutmeli ne onlar beni kendi evlatları gibi sevebilir ne de ben onları kendi anam babam gibi sevebilirim bunu anlasalar zaten sorun kalkacak ama bitmek bilmeyen ego savaşı erkek evi hakimiyeti sonlarını getiriyor geçmiş olsun Allah iyi insanlarla karşılaştırsın hepimizi
tarafından
Amin canım benim edilebilecek en güzel dua bu❤❤❤ allaha emanet ol
tarafından
düzenlendi
Canım yazdıklarınla çok haklisin. Bana çok tuhaf gelmişti oyle birşey istemeleri. Eşimden Allah razı olsun öyle bir insan değil. Gayet saygılı efendi bir inaandir. Zaten abi demem diyince de tamam deme dedi. Ama kavga etmiştik bu konu yuzunden.
tarafından
Ah yavrum ya, senin gibi gencecik kadınların böyle nedenler yüzünden sinir olmasını keyfinin kaçmasına çok sinir oluyorum. Zaten hayat hem zor hem pahalı, üstelik bu iki sorunu en şiddetli hissedenler kadınlar. Bir de bunlardan dolayı üzmesinler kadınları. Canım sorununun buyumemesine ve eşinin ılımlı yaklaşmasına inan çok sevindim. Rabbim hep yüzünü güldürsün ve bu kötü anlarını unutturacak çok güzel günler yasamanı nasip etsin ❤❤
tarafından
düzenlendi
Amin canım
0 oy
(1,168 puan) tarafından
3 yaş var aramız da ; hacı ağa başkan falan diyorum :) 
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Kaynim bende 2 3 yaş büyük abi diyorum ama 18 olsaydı demezdim ya
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Nevşehirliler de öyle bende duymuştum 

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 359 göst.
31 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Acemi anne162 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 656 göst.