0 oy
515 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (660 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhba prenses anneleri bi oglum vardi çok sukur rabbim ikinciye kız evlat nasip etti  sorum şu kızlarinizi severken yada ögretmek amaclı özel bolgesine verdginiz isimler varmı birde kız çocuk oldugu için çogu zaman korkuyorum orasina  bisey olmasin diye hani enfeksiyon falan olurya bez alırken cok fazla dikkat ediyorum bakip inceliyorum normalmi bisey varmi acaba diye. Öyle hemen herhangi bi kötu durum olurmu .

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bu soruyu hangi amcla sordun merak ettim 
(660 puan) tarafından
Kız çocugum olmasini cok istedim ama özel bolgesine bi zarar vermek için cok dikkat ediyorum oyle hemen kuçuk biseyde bi zarar gelirmi. Ilk sorumdu . Özel bölgeye isim dedim mesela ogluma hep pipi olarak ogrettim kızıma daha kibar ne ögretebilirim. Buda ikinci sorum
tarafından
Iki kizim bir oglum var oglum 9 yasina girecek pipi ne diye sorsan bilmez ozel bolgen diye bilir... illa isme gerek yok
(660 puan) tarafından
Gercekten öylemi ögrettin cnm maslh diyorum kayinvalidemler dahada çeşitli isimler kullanir ben kızarim pipi biraz daha çocuk için normal gelmisti
-Reklam-
0 oy
(216 puan) tarafından
Ben anne olduğundan supheliyim hatta kadın oldugundanda !!!!
(660 puan) tarafından
Duvarima girebilirsn cnm çok sukur 2 çocuk annesiyim soruyu sorarken yanlış anlatim yaptim galiba  kusura bakmayin .
(216 puan) tarafından
Cnm yani ben çok sık kullanmıyorum  yazıdan sonra yeni girdim. Daha öncede erkek aramadim kimseye de laf sokmadim. Kimseyede catacak kadar canı skilan baska dertleriyle ugrasmayan ,gunun 24 saati ni gecirenlerden degilim Ama okur okumaz öyle bir izlenim verdin sende kusura bakma .
(216 puan) tarafından
Okudum yorumları kimse laf sokmak içinde yazmamis çoğu insan öyle anlamış .napalım ama zaman kötü heleki küçük çocuklara yapilanlarda belli .siz kendinizi doğru ifade edemediniz galiba özellikle isim takma pek doğru bir kelime değil platformda konuşlack şey değil bence yanlış anlamayın ben size kötü bsy söylemeye kırmaya çalışmiyorum
(660 puan) tarafından
Ben senide anliyorum cnm ortalik hç iyi gtmiyo  zaten insn herseyi dusunuyo . Dedgim gbi isim takma derken ogluma pipiyi ögrettim kızima ne ögreticem birisi kuku yazmis hoşuma gitti ortam içinde oyle dikkat çekmez mesela . Ayrica gercekten kelimelerim yanlis oldu kızim kucgimdaydi onunla ilgilenirken dogru yazamamasim
0 oy
tarafından
Canım daha şimdiden bunu düşünmeyelim.tabiki dikkat edelim severken bezlerken ama bunu lütfen ilerde sorun olur diye düşünmeyelim herşey o demek değil Allah aşkına önceliğimiz evlat yetiştirmek olsun evlat gibi evlat. Zihnini dar gönlünü de dar tutma yeter evladinin canı sağolsun
(660 puan) tarafından
Tabiki cnm önceligimz cocuklarimızn sagligı . Ama paranoyak oluyorum braz galiba etrafımdakiler çok konusuyo kaka yapinca dikka et ön tarafa gelmesin enfksiyn olur falan diye
tarafından
Sorduğun şey başka enfeksiyon başka şey enfeksiyon için temizlenirken kendine nasıl dikkat ediyirsan bebeginede öyle dikkat et.
(660 puan) tarafından
Sorumda yanlis kelimeler kullanmisim cnm birisi de yanls anlamiş korkuyorum dedgm şey enfksiyn  gbi bşey olmasiydi
0 oy
tarafından
Benim kızım 7 aylikbazen kaka yapınca oraya değiyor illaki temizliyorum hiç ıslak mendil kullanmadım bebek temizleme pamuğunu ıslatıp siliyorum çok bastırmıyorum diğer aşamalara yani öğretme falan durumuna  ama bazen pijamaliyken orasına dokunup çiş var mı kaka var mı hadi gel altına bakalım diyorum 
(660 puan) tarafından
Çogu bilgileri unuttm burdan tazeliyorum :)
tarafından
Kız evlat çok güzel bir duygu iyikide ilk bebeğim kız olmuş diyorum hep
(660 puan) tarafından
Daha pek anlayamadim ama bu gune kdar olan kisım bile guzelmis
tarafından
Kıyafetleri bile güzel daha ne olsun  canm eminim erkek evlatda  tatlıdır hayırlısı rabbim herkese kızda erkek de nasip etsin canm ben uyuyorum  iyi geceler sormak istediğin birşey olursa bana postlarım üzerinden ulaşabilirsin
(660 puan) tarafından
Tamam cnm cok teşkkur edrm :*
0 oy
(75 puan) tarafından
Pedegoglar pipi kuku ve popo olarak isimlendirilmesini öneriyor ama sizin bu soruyu sormaktaki amacınızı anlayamadım 
(660 puan) tarafından
Neden herkes bu soruyu farkli anlamlarda anliyo anlamadim kötu birsey sormadim ogluma pipi olarak ögrettim kizima ne gbi bisey ögretebilirim onu sordum
0 oy
(449 puan) tarafından
Yeni hesap açılıp böyle bir soru sorulması ilginç.Allah korusun küçücük bebeklere zarar verecek sapıklardan. 
(660 puan) tarafından
1 .hesap yeni degil hamile kaldgimdan beri kullaniyorum 1 sene oldu yuklu uygulamam. 2. Tbi rabbim hepimizin çocuklarini pisliklerden korusun
0 oy
tarafından
Kizlar arkadaş 3 aydr kayıtlı yeni hesap açmamış ki kız evlâdi erkek gibi değil diye sormuştur bence yani ilk çocuğu erkek olunca onunla ilgili daha bilgili bir anne olarak sormuştur kızına  bilmeden zarar verir endişesiyle ben kötü algilamadim
(660 puan) tarafından
7 tane cevap var ve sorumu anlayan tek kişisiniz teskkur ederim 5 yasinda oglum var 5 senelik anneligim burda sapık oldu kimseye kızmiyorumda etrafimizda o kdar çok sapık oldugu içın
tarafından
Boş ver bazıları linç etmek için var sanki yanlis  birşey sormadın  ki kız evlâdı en özel yeri ve dikkat edilmesi gerek   hatta çok çok mesela Allah korusun cok kötü  düşmemesi bile gerekir
(660 puan) tarafından
Aynen oyle cnm bu şekilde daha öncelerden çok duydum kız çocuk anneleride benim gbi paniklimi acaba merak etmiştim etmez olaydim diyorum
0 oy
(196 puan) tarafından
Özel bölge de 
0 oy
tarafından
Öyle pek isim söylemiyoruz daha çok kaka yapınca kaka diyo çok net sölüyo 1 yaşında.bu şimdilik yeterli bazen popo diyoruz anlasın diye 
(660 puan) tarafından
Teskkurler cnm yorumun  ve erkek görmedgin icin
0 oy
(912 puan) tarafından
Kizim 1 yasinda oyle bi isim olarak ogretmedim ihtiyac duymadim henüz. Silerken herzaman onden arkaya temizlemek gerekiyor ona dikkat etsen yeterli birde cok bastirma yeter.
(660 puan) tarafından
Teşkkurler cnm bide o kenarlarda ilk dogdugunda beyazlık olurya simdi braz siyah olarak kaldi çıkmiyoda ugrasmak istemiyorum oda zamanla geciyo mu
(912 puan) tarafından
Sildikce gecer simdilik ugrasma kac aylik kiziniz cok mu.küçük
(660 puan) tarafından
6 aylık olcak cnm yok ugrasmiyorum ama hala geçmedi
(912 puan) tarafından
Uzun olmus baya bilemedim sen yinede asiya,kontrole gittigindr ebeye falan sor.
(660 puan) tarafından
Aklimda cnm önumuz hafta asi var sorcm
0 oy
tarafından
Yani tabiki temizledim inceledim ama kızım büyüdükce temizlemeyi de incelemeyi de bıraktım kızım şuan 4 yaşında banyodan banyoya iyice temizlerim başka da asla ellemem de bakmam da isime gelince bir isim takmadik popo dedik özel bölge dedik öyle de kaldı bazen kuku deriz kimse anlamaz biz kendi aramızda kuku sıkıştı diyince anlarız cis geldiğini 
(660 puan) tarafından
Kuku da guzelmiş :) kızın artık buyumuş kendisi utanir zaten benim oglum da hç elletmeym baktirmaz bile utanir ayıp der
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Mileet platfromda erkek üye arıyor gelene laf sokuyor.

:ermm:

Bir anne olarak herşeyi daha iyi sen bilirsin vakti zamani gelincede uygun dille anlatırsın. 

(660 puan) tarafından
Aynen cnm kadın oldugumu acıkladim soruda duzeltme yaptim simdi ortada yoklar. Tbi cnm herseyin bi zamani var sadece diger anneleri merak etmistim etmez olsaydim dedirttiler
(27,353 puan) tarafından
Takilma sen bu kadar catacak yer ariyorlar.
bebegini en guzel sen yetistirirsin kimsenin ne dediğine bakma .
(660 puan) tarafından
Saol cnm Allah razi olsun
0 oy
(484 puan) tarafından
Bende sorunda kötü birşey görmedim.  Millet burda yok kocam içime boşaldı,  yok o oldu yok bu oldu diye bas bas bağırıyor,  sen kızına özel bölge adı  olarak ne diyebilirim diye  sormuşsn millet kendi  anlamak  istediği gibi anlamış canım.  Bizzat  doktor dedi bana üst  bölgeye kaka gelirse  güzelce temizleyin  enfeksiyon olur  diye ki 2 kere  idrar yolu enfeksiyonu geçirdi  kızım,  alt temizliğini iyi yapın dedi. 
(484 puan) tarafından
Bezini çok bekletme canım
(660 puan) tarafından
Çişi mi kakayi mı kakayi hemen aliyorum zaten ama çiş braz doluyo öndeki çızgi mavi oluyo tamamen oyle alyorum
(484 puan) tarafından
İdrarı da çok bekletme  daha bağışıklığı yok onun.  Ben pek bekletmiyorm.  Valla ben çizgi falan görmedim  belki farklı  bezdir o.
(660 puan) tarafından
Slepy ama cogu bezde var artık onde ortada oluyo. Bundan snra dahada cok dikkat ederim
(484 puan) tarafından
İnşallah canım. Allah daima sağlık sıhhat versin evlatlarımıza

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 975 göst.
9 Mart 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 244 göst.
27 Eylül 2023 Aile kategorisinde ipek4161 (1,546 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 196 göst.
0 oy