0 oy
335 göst.
Aile kategorisinde (199 puan) tarafından
Kızlar ev almak istiyoruz sadece bir arabamız var oda 40 bin ediyor 2+1 daire bile 200 binden fazla ya bir asgari ücretli nasıl ev alacak Allah aşkına benim mesleğim var ama bebeğim var çalışamıyorum çalışsam bırakacak kimsem yok bakıcı tutsam ikisine aldığım maaşı vermem gerekiyor çünkü çocuğum iki tane kredi çeksek en az 250 bin çekmemiz lazım eee biz hiç mi ev sahibi olmayalım millet 4 yıl önce 60 bine aldığı evi şimdi 300 bine satıyor biz ne yapalım ya kira desen 900 TL olan bile oturulacak gibi değil Allah yardımcımız olsun fikir verecek olan varsa bekliyorum arkadaşlar 

13 Cevaplar

+1 oy
(2,323 puan) tarafından
Valla ancak çocuklar büyüyüp okula gidecek kreşe gidecek sen de çalışacaksın öyle kredi çekip ev alabilirsiniz biz de öyle düşünüyoruz hatta kızım memeden kesilince anneme baktirmayi ise girmeyi düşünüyorum baaka türlü olmayacak altın alıp koymaya çalış kenarı 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Asgari ücretle zor canım normal maaş lar bile yetmiyor ev almak hayal gibi bir sey
0 oy
(37 puan) tarafından
Eminevim e baş vurabilirsiniz başka türlü ev sahibi olmak mümkün değil gerçekten
(199 puan) tarafından
Canım hem kira ödemek hem eminevim e ödeme yapmak mümkün değil
(8,081 puan) tarafından
Eminevim çok saçma kumbara gibi birşey ev ile alakası yok
(14,025 puan) tarafından
Onlar resmen yasal mafya
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ah ah hiç sorma geçen sene 350 olan mis gibi ev 500 satiyo bu sene iyi bı ev 550 600 den bssliyo burda bende aynı dertteyim :(
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Eltim aldı gecen gun 375 e 4+1 bazen boyle uguna firsatlar geliyor sahibinden acil satilik oluyor takipte kalin o sekil alin krediye girin odenir Allahın izni ile

0 oy
tarafından
40 bin peşinatla olcak iş değil çok zorlanırsınz canm sen elinden geldiğince birikim yapmaya çalış bence Allah açar bi kapı olursun ev sahibi yeter ki istemekten ve bunun için çabalamaktan vazgeçme. 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bu devirde ev almak zoe bence bizde kirada oturuyoruz etrafımda herkes birikim yapın ev alin deyip duruyir sanki ev almak o kadar kolay sinir oluyirum
0 oy
tarafından
Akısına bırak canım benım evım var oturamıyorum bile omur boyu sehır sehır gesecez hep kıracıyım ama illa almak istersen emınevıme basvır
0 oy
(622 puan) tarafından
Offf hiç sorma bu gidişle bizde hiç ev sahibi olamiycaz Rabbim sen yardım et kiralar çok yüksek
0 oy
tarafından
Asgari ücretle çok zor canım ancak çocuklar büyüyünce sende çalışırsan alırsınız 
0 oy
(537 puan) tarafından
Bizde ev almayı dusunuyorduk..Saolsun eşimin 80 milyar borcu çıktı tabi evlendikten 1 ay sonra öğrendim tesadüfen kapıya kağıt geldii yoksa soylemicekti zaten ona dedim bilseydim asla evlenmezdim ..bnde altinlarimi sattım ***** gibi keşke satmasaydm..benn ev hayali kuaraken o gidip napmis çok kızdım günlerce agladm ..sonra akışına biraktm çünkü bn para biriktirmeyi sevenntutumlu biriyim ama onda tık yok..neyse son olarak o 80 TL boşuna gitti elde hiçbirsey yok hani bişey almış olsa araba falan neyse dicek ama hiçbisey yookk ..
(399 puan) tarafından
Ne borcuymuş 80 bin tl canim sende benim gibisin millet altin yapiyo biz daha altınımızı bozuyoruz boşver gidenin arkasindan uzulme geri gelmiyor sonuçta tecrube edindim diye teselli ediyorum kendimi sende oyle yap hatalarindan ders çıkar
(537 puan) tarafından
Aynn canm..hep kredi kartlarindan harcamista harcama ödeyemiyince böyle olmuş ..harcadığı şeylerde ne bilmiyom hep arkadaşlarına yedirmis ..bana da inanki o 80 milyarın 1 milyarini bile harcamamistr .. tecrübe ettim ama insan yediremiyor kendine
(399 puan) tarafından
Sıkıntı yapma bosver insan dert ediyor boyle seyler genç yaşta yaşlaniyor boyle dusun altinin var ama borçlusun o da kötü işte
0 oy
(399 puan) tarafından
Çare bulunca bizede yaz 1050 kira ödüyoruz 1700 lü bişeyde kredi ödüyoruz ev giderlerini de söylemiyorum 1 yaşında oglum var ve hamileyim dr muaynesi 100 tl gibi bisey vs vs cok şey var ev sahibi olmak imkansiz gibi bisey ama Ben hep dua ediyorum Rabbim büyük hiç ummadığımız anda çiçekler açiyor hayatımızda 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 205 göst.
15 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Merve34aslan (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 153 göst.
+1 oy
3 cevap 157 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Esila66 (70 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 84 göst.
18 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Bitlisli (10 puan) tarafından soruldu