0 oy
443 göst.
Aile kategorisinde (702 puan) tarafından

Lohusayken 4 gunde geldi sütüm bebegm ememiyodu saglk ocagina gittim gunlerce ugras sonucu emdi ama hic bizaman doymadi lohusayken ekmegime helva dürüp yerdim

Yine artmazdi bol bol su icerdim bebegm hep bi aranma icindeydi herzaman mama  ve meme ile 6. Ayina geldik artik aldgm kilolar canimi skmaya basladi sut olsun diye tatli yedim durdum

Biraz kıstm bogazimi sabah tam yumurta zeytin peynir ekmek yiyorum öglen yogurt leblebi aksam sulu yemek yigurt ekmek yiyorum yatmadan acik cay iciyorum

2 lt su iciyorum azcikta olsa var sutum ama hicbiseklde doymuyo bebegm

Goguslerim.hep yumusak 1 gun boyunca emmezse ancak birikir doyurur

Napcam vijdandim sizliyo o doymadikca 

Bana dua edermisiniz sütüm bollaşsin nolur :(

13 Cevaplar

+1 oy
(12,776 puan) tarafından
Bebeğin doymuyor ise neden bu kadar kendini harap ediyorsun mama al cnm bebek çok küçük en az 2 yaş kadar vermen lazin doymuyor diye illa süt olacak diye  herşey yiyor kendi sagligindan oluyorsun bünyeye göre dwmekki olmjyo ve dünyanın da sonu değil 
(702 puan) tarafından
Onu canimdan çok seviyorum elime para gecsin hemen ogluma harciyorum kendime hic bakmiyorum bile yeterki o iyi olsun o mutlu olsun
(7,224 puan) tarafından
Kız Allah senin hayrını versin o bebeğin rızkını sen mi berdigini zannediyorsun ? Rızık Allah'tandir sen elinden geleni yapmıssin zaten 6 aylık olmuş ek gida ile o boşluğu tamamla her fırsatta da emzir . Bu arada mamayı sindiremedigi için yorulup uyurlar süt az olduğu için değil
(702 puan) tarafından
Öylemi diyosun gercekten ben doymuyo ondan uyumuyor saniyorum hep evde saglikli seyler hazrlyorum hergun bisey yapyorum bebegime yediriyorum
(12,776 puan) tarafından
Kız yok tabiki mama da versen meme de sen en iyi annesindir kötü düşünme sen böyle düşünüyor üzülüyor isen süt tabi cogalmas stres yapiyon valla mis gibi de anne olursun hiç öyle kötü dusunme rızkı o kadar mis mama yer sonra yemek yer derken buyur
Rabbim sana bagislasin acısını göstermesin onemli olan bu
(702 puan) tarafından
Rabbim herkesin evladini bagslasin allah senden razi olsin destegn icin
-Reklam-
0 oy
(6,202 puan) tarafından
Süt senin bunyenle ve genetiginle ilgili bir durum.10kilo da tatli yesen utunu etkilemez.Mutlu olursan sütünde artar.Bana doktorum hep normal sağlıklı beslen,mutlu ol yeterli.Fazla yemek süt artirmaz
(702 puan) tarafından
Aydan hep uzuluyorum aglyorum bebegm ilerde hasta olup iyileşemezse vijdan azabindan ölurum ben
(6,202 puan) tarafından
Kız niye hasta olsun asıl sürekli üzülürsün sütün daha fazla azalır.Zaten 6aylikmis bebeğin ek gida ayriyeten mama ver zaten doyar
(702 puan) tarafından
Bide hastalik cogaldi ödüm kopuyo bebegim yakalancak diye disari adim atmiyorum bagskligi dusuktur diye bunu kimseye anlatamiyorum inanki icim icimi yiyor gunde 10 kez emziriyorum doymuyo ama 1 yudumda olsa icsin diyorum
(6,202 puan) tarafından
Doymazsa eğer sürekli ağlar aç olduğu için.Sen emzir eğer ağlıyorsa o zaman mama verirsin
(702 puan) tarafından
Öyle yapyorum canm sagol
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Canim seni anliyorum ama cok abartmiyomusun sut olayini sen elinden geleni yapmissin bosuna kiloda almissin daha ne yapabilirsinki Allah biliyor sonucta mama da zehir degil saglikli olsunlar yeter yoksa boyle devam edersen sen hasta olursun 
(702 puan) tarafından
Zaten vucudumda morluklar cikmaya başladi saclarim dokuldu yüzüm kırşti 22 yaşindayim 26 dan aşagi durmuyorum
(1,113 puan) tarafından
Gerek varmi peki bukadar takıntı haline getirmeye canim yazik sana da bende hic emziremedim ama zorlamadım da olmassa olmaz dedim gectim suan mama veriyorum 48 günlükler daha 75 kilo ile doguma girmistim simdi 59 kiloyum baktim emzirmiyorumda diyet yaptim kendime geldim ben mutlu olursam bebeklerimde mutlu olur bence kendini yipratma
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Sıkma canını herkesin sütü bir değil ki bazısı yemez içmez süü çok olur bazılari da ne yerse yesin olmaz olmayınca da yapcak bişey yok sen elinden geleni yapmışsın vijdan azabı çekmene gerek yok ki yavrun doymuyorsa devam sütü mama ver canım her emen çocuk hastalanmaz diye de bir şey yok bünyesiyle alakalı olan bişey bu sıkma canını
(3,730 puan) tarafından
Emziriyorum de takma bir de bu kadar fazla düşünme ne kadar çok kafana takarsan sütün o kadar geri gider bebeğinin kilosu nasıl kontrollerinde az mı iyi mi diyorlar
(702 puan) tarafından
Kilosu az ama idrar enfeksyonu var doktor o yuzden az kilo alir dedi
(3,730 puan) tarafından
Çok sikma canını elinden geldiğince bol bol emzir devam sütü manada ver ayrıca ellerini dişten dolayida ağzına götürür sen mama da ver doktorunda uygun gördüyse ver demiştir
(702 puan) tarafından
Doktorum verme mama diyor o yuzden gizliyorum verdgmi vermeynce bebek aglyor napym acmi brakaym canm
(3,730 puan) tarafından
Kilosu azsa niye verme diyor ki onu anlamadım
0 oy
(14,045 puan) tarafından
Yapacak bir şey yok canım boşuna üzülüp olan sütünü de kaçırma bence. Oğlum da doğdu 2 ay mama yedi sonra 2 ay gerek kalmadı 4 aylık olduktan sonra yine aldık mama suan 6 buçuk aylık veriyorum yapacak bir şey yok can sağlığı olsun Anne sütü alamayan bebekler var bizim yine az da olsa var çok şükür 
(702 puan) tarafından
Çok sukur cok sukur canm insallah 1 yaslarina kadar emerler
0 oy
tarafından
Kizz niye bu kadar kendini yipratiyosun ? Bunun doymamakla ilgisi yok. Mama ağır geliyor ondan mayisiyor. Benimki 7 aylık emsede üstüne ek gidada yese gene uyumuyor, açlıktan da değil huyu bu sgsfsf
(702 puan) tarafından
Ay vallami az once 1 tabak kabak yemegi yedi ustune yogurt yine uyumadi karnida şiş duruyor dedgn gibi mama uyutuyo demekki
0 oy
(790 puan) tarafından
Bu kdr uzulcek yorulck takck be var olmuyosa olmz olmayanlr kendni  mi oldurcek cnm benimde olmadi mamayla snra ek gidalrla buyudu bu kdr uzulme oda allah vergisi herkeste olabilen bsy bu cnm uzuldkce gelmz sut ztn akisina birak
(702 puan) tarafından
Sagliklimi cocuklarin peki
(790 puan) tarafından
Tabiki saglkli cnm anne sutu alan saglkli digerleri saglikszmi oluyo artk mamalr anne sutune cok yakin ve hic bir sorun yasamdm simdide inek sutu iciyo takma kendne edersn
(702 puan) tarafından
Saol cnm allah razi olsun
0 oy
(10,588 puan) tarafından
Çöpe oraya buraya atan annelerde bu kadar düşünse keşke

Kız görende çocuğun attın dövdün sanacak her çocuk anne sütü ile.buyumuyor ve gayette güzel gelişiyor sıkma canını sen canını sıktıkça sütün gelmez cnm.
(702 puan) tarafından
Çope atanlarin vicdani nasil el veriyor anlamiyorum ben yavrumun ayagi üşuse içim parcalaniyo o yavrucaklar çopte nasil duruyor
0 oy
tarafından
Her bebek anne sütüyld buyuyecek diye bi kural yok
0 oy
(964 puan) tarafından
Maltana diye bi içecek var canım ondan al iç bulgur pilavı süt yapıyor diye duydum kuru dut çayı rezene falan süt yapacak şeyleri dene insallah çoğalır sütün 
0 oy
(657 puan) tarafından
Benim sütüm geç geldi göğüslerim de dolu dolu değildi yumuşaktı herkes sütün yok diyordu oğlum devamlı emmek isterdi hiç memeye hayır demezdi sağlık ocağındaki doktor bu aç annesi dedi yo ben emzirdim o hep böyle hep emmek istiyor doymuyor mama ver dedi bende mama verdim oğlum naparsam içmedi mamayı 5ay boyuna emzirdim ek gıdaya geçince hem emzirdim hem ek gıdaya da verdim kilosuda azdı mamayı yemeyince benim sütüm de yaramadı millete kalsa doymuyor yaşına girecek sadece emiyor doyduğunu biliyor açıkınca gelip emiyor çok şükür kilosuda eskisinden iyi yani milletin dediği gibi sütüm az değilmiş onlara kalsa çocuk hep aç yaşına girdi emiyor sen emzirmeye devam et 7.8aydan sonra herşeyi yemenede gerek yok ben şu süt yapar bu yapar dediklerimi bıraktım normal besleniyorum zamanla süt düzene giriyor o yüzden bol bol emzir
(702 puan) tarafından
Sagol kuzum allah razi olsun
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Canım sütün olup olmaması yeme içmeyle alakası yok bü yeyle alakalı bir durum. Bende senin gibi sütüm bollaşsın diye herşeyi denedim ama artmadı mama veriyordum. Senin gibi önce çok üzülüyordum sütüm yetmiyordu diye ama ne yapim mecbur alıştım bu duruma. Kendini çok üzme yapacak birley yok. Kızım şu an 9 aylık. 

Eltim düzenli yemek yemezdi. Çocuklarını tek göğüsle emzirirdi ve maşallah sütü boldu. Bir kere dahi olsun mama vermedi. Sütü dolu doluydu. Ve zayıf cılızın biriydi. 

Kesinlikle bünyeyle alakalı bir duruö
(702 puan) tarafından
Evet cnm annem ise oruç.tutardi kardeşimi emzirrken ama gunde 1 kez emzirirdi
(3,136 puan) tarafından
Kimisi dediğün gibi oruç tutuyor yine de sütü oluyor. Ben birgün tek tuttum baya azaldı sütüm sonra toparlanamadı

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 124 göst.
29 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Bsrst (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 279 göst.
5 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (524 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 361 göst.
23 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Simsek21 (1,384 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 553 göst.