0 oy
492 göst.
Diğer kategorisinde (208 puan) tarafından
Eşim le hep bir altın sorunumuz var en ufak bir gram altın bile alsak en fazla bir ay sürmüyor satmak zorunda kalıyoruz her defasında hemen sattığımız için zarar ediyoruz yani aldığımız da çeyrek tabi niye hemen satmak zorunda kalıyoruz hep altın bize niye gelmiyor bir hafta oldu eşim ceyrekli bileklik almıştı araba bozuldu satmak zorunda kaldık zaten başka da altınım yok yani yüzüğüm bile yok şimdi diyeceksiniz eşimle huzurum olsun varsın altınım olmasın diye ama insan yinede bir yüzük de olsa bulunsun istiyor başkalarında görünce imreniyor

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yüzüğümü sattım ben de tek bir gram dahi altınım yok ben de çok özeniyorum çok istiyorum ama olmayınca olmuyo artık saldım çayıra mevlam kayıra
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ama eşinde çok zor durumda kalmasa almaz bence cnm demekki sıkışıyor başkasından almak yerine bozduruyor 

Yani borçlar olup altın olacağına huzurun olsun altın olup huzursuz olan nice insan var 
(208 puan) tarafından
O teklif etmiyor ki zaten canım ben zorla veriyorum alırken de üzülüyor böyle olduğu için yoksa ver demez
(12,777 puan) tarafından
E cnm o zaman neden böyle düşünüyorsun adam zorla almıyor Muş demekki zor durumda ve eşler birbirine destek olmak zorunda evine ekmek getirjyo seni aldatmıyo veya başka sorun yoksa varsın olmasın altın bence böyle mutsuz olma eşin de mutsuz olur
(208 puan) tarafından
Zaten eşim alırken çok mutsuz oluyor hissettirmek istemiyorum ama o bile ellerime bakıp üzülüyor hatta kulağıma bakıp küpe olmadığını görüncede üzüldüğünü söylüyor sürekli
tarafından
O zman sorun yapmaya gerek yok ki niye takılıyorsun kendin de soyluyosn
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Canim yaptiginiz altinlari bozmadan bisekilde aciginizi kapatmaya calisin. Oyle olmazsa kisa vadedde zarar ediliyo.  Ama ellemesen uzerine baya koyyo. Oyle yapmaya calisin kuzum baska caresi yok bunun. Biz oyle yaoiyoruz
0 oy
tarafından
Haklısın cnm ama emin ol bizde böyleyiz alıyoruz mecbur kalip satıyoruz benimde alyansim fln yok hiç bisi ama şükür sağlığımız yerinde diyorum birde biz ev aldik onum taksidi derken kalmiyo elimizde para
(208 puan) tarafından
Maalesef evde alamadık canım Allah yardımcınız olsun biran önce biter inşallah borcunuz
tarafından
Amin insallah hepimiz rahata ereriz kış kapıda baya alınması gereken kisliklar var ama kara kara düşünüyoruz şimdiden çünkü eşimin maaşı belli 3 çocuk var bende calisamiyirum bebekten dolayi anlayacağın rabbim yardimcimiz olsun
0 oy
tarafından
Biraz zoru görmeli ilk fırsatta aklına gelmemeli 
(208 puan) tarafından
Canım o istemiyor ben zorla veriyorum ama başka çaresi yok aileler de yardım etmiyor o kendini yalnız hissetmesin istiyorum
tarafından
Sen yanlış yapıyorsun canik vermicem sen toplarsan olur bu defa adam alışacak hiç bir şey birikmeycek 200 gr altın 4 cumuryetim var eşimin 30 bine yakın borcu var krediye bi gram vermem altın alınmıyor benim altında sadece 30 bin kadar kârım var para ödeniyor
0 oy
tarafından
Aldiktan sonra o yokmus gibi davranacaksiniz biz kenara köşeye bi kac biseyler attik cok sıkıştık ayın ortasinda hicbiseyimiz kalmadi desem yeri yani esime dedm bozduralim biraz rahat ederiz hayir dedi bi kere bunu yaparsak devami gelir onu yok sayalim dedi oyle de yaptik eger bozdursaydik her sıktığımızda yine ayni yola basvuracaktik siz de oyle yapin altin aliyosaniz uzun vadeli in ki kârı olsun yok sayin
(208 puan) tarafından
Canım satmak için almıyoruz ama satmak zorunda kalıyoruz işte hep
tarafından
Iste diyorum ya satmak zorunda kaldiginiz durumlarda o altini unutun inan ki biz de cok zor durumlarda kaldik esim inat etti satmadi bana kalsa feraha ermek icin hepsini satardim
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Benim kasımda 3 senem doluyo bileziklerimi taş çatlasın 2  3 ay takmışımdır kaynımlar istedi verdim kesemiz bir bizim daha yok bileziklerim hadi onların aldığından  da geçtim babamın taktığı bileziğide verdim hepsini verirken alırlar diye daha yok çok pişmanım babamın taktığını verdiğim için çook
0 oy
tarafından
Allah bolluk bereket versin bizde öyle oluyordu ama ben kendimce bir gözlem yaptım ben herkese herşeyi söyleyen biri değilim aksine eşim söyler ne zaman bişey atsak kenarı eşim birine laf arasında söyler o şeyden hayır görmeyiz başka bir sıkıntı çıkar oraya gider ben böyle düşünüyorum o yüzden söylemesine izin vermiyorm
0 oy
tarafından
Bir yerden açık olunca mecburen elde olanı bozmak zorunda kalıyorsun oda gelir gideri çok iyi karşılamadı için bizde aynı durumdayız çünkü aylarca biriktirip alıyorum bir şey çıkıyor biriken gidiyor 
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Vallahi canım bende aynıyım hiç altınım yok dediğin gibi huzur olsun yeter ama insan altında bi köşede olsun istiyor doğum hediyesi bilezik istedim alıcam dedi onu alırsam bozdurmam dedim çok sıkışnadığım sürece ama bakalım 
0 oy
tarafından
Biraz sen alıştırmissin canım bizimde zor zamanlarimiz oldu başta 10gr bilezik ve ziynet altın verdim baktım ki gidecekler bidaha vermedim. Arada takılır araba degiselim yağ akıtıyor yok motorumus fln dio ama asla teklif etmem .çok şükür geri kalanlarım duruyor bana güvenerek yola çıkmasın yani aklına yer ettirmesin die uğraştım .. 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım 29 ekimde altın dolar fırlayacak 1 haftadır takip ediyorum kasıma kadar böyle yükselecek seçim geliyor haberiniz olsun 
(208 puan) tarafından
Sen nereden biliyorsun canım yukselecegini
(4,698 puan) tarafından
Seçim var canım çeyrek 745 ti şuan 825 dolar 5 gün önce aldık 7 den şuan 9 a doğru gidiyor seçim zamanları hep böyle olur seçimden sonra düşer ancak devamlı bilir kişileri dinliyorum
0 oy
(124 puan) tarafından
Bunu sorun olarak görme rabbim bir kapıyı kapar birini açar demekki o altının size yararı olmayacaktı birseyler bazen bize kötü gelsede belkide daha güzel kapılar açılsın diye yaşıyoruz bunları rabbim gönlünden geçen herşeyi sana hayırlısı ise nasip etsin sıkma tatlı canını inşallah verdiklerin sana kat kat geri gelir dua et❤
0 oy
tarafından
Ben erken doğum yaptım özele gidiyodum hep evde çeyrekler vardı 3 tane filan eşim o yeter diyodu ama acil sezeryan oldum oğlum yoğun bakıma girdi baya zorlandık patronun dan borç aldı doğum için maaşın dan kesti taksit taksit sıkışırsa avans alıyo ama hiç çeyrek ya da gram bozduralım demedi ben taviz vermiyorum çünkü evimiz kira değil şükür zor da kalsak da bozdurmuyorum 
0 oy
(365 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum benimde öyle ama belli ki keyfi bı durumdan gitmiyor eşinle bunu konusabilirsjn 
0 oy
(568 puan) tarafından
Valla bugün bilezigim gitti arabasına bu dördüncü bilezikti araba yüzünden daha zaten alyamsimdan başka bişey yok satacak oda kurtuldu bende 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 274 göst.
27 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,734 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 220 göst.
29 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Nesha (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 490 göst.
27 Ocak 2021 Aile kategorisinde Büşrasu (655 puan) tarafından soruldu

381,452 soru

11,420,100 cevap