0 oy
326 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (34 puan) tarafından
Mamada ver diyorlar vermiyorum korkuyorum ama zayıf kızım gece nekadar emzirmeliyim gündüz nekadar emzirmeliyim mama versem mi ilk çocuğum gündüz baya emziriyirum gece 1 2 kere emziriyorum ve kızım kakasini yapamiyo kardeşim yahma yap diyo yapmalimiyim 

29 Cevaplar

+1 oy
(834 puan) tarafından

Gece 1 2 kez yazmışsın yanlış okumadıysam. Nasıl oluyor kuzum. En geç 2 saatte bir acıkır ve ağlar uyuyorsa da uyanır. Uyanmıyor mu canım :( sarılık olma ihtimali yok değil mi bi sağlık ocapına götürüp ebeye durumunu anlat. Nasıl emzirdiğini ne sıklıkla emzirdiğini... benim oğlan yarım saatte bir ağlardı asla 1 saat bile aç duramazdı. Sütüm de çok oldu o çok emdiği için şükür. Ne kadar çok emziririsen o kadar çok sütün oluyor canım benim. Hepimiz tecrübesizdik gepimiz yaşadık. Kimsenin seni yargılamaya hakkı yok sen kendini üzme öncelikle bi... önc3 kendini iyi hisset sen iyi olursan o da olur annesi <3 allahım şifalar versin hastalık göstermesin kuzuna

-Reklam-
+1 oy
(449 puan) tarafından
Gece bir iki kez nedir cnm.ne doğmuş 200 gram almış. Vermem diyorsun mama.Yazik bebeğine. Ya sık emzir ya da mama ver.doktora götür.kaka ve çiş sayısı 5 6 olmalı en az. Doymuyorsa ondan az kilo alır. Doyuyorsa başka bir sebebi olur bebeğin az kilo almasında. 
0 oy
tarafından
Kac kilo dogdu

Sutun yetiyorsa mama verme tabikide cis sayisi aylik kilo alimi nasil 
(34 puan) tarafından
Çok cis yapıo 2.700 gram dogdu
tarafından
Yani bir ayda 200grammi aldi
(34 puan) tarafından
Sanırım canım
tarafından
Ayda 200gram aldi ise cok cok az ebeyle knusup mamaya basla
tarafından
Arkadaşa  katılıyorum  mutlka konus doktorla ve mamaya basla 200 gram cok  cok az canim bir ayda
0 oy
(3,079 puan) tarafından
1 2 az canım 2 saatte bir emzirmelisin eger doymuyorsa mama ver
(34 puan) tarafından
Gece peki
(3,079 puan) tarafından
Gece de aynı şekilde canım 2 saatte bir hem 200 gr almış 1 ayda çok az
0 oy
(680 puan) tarafından
Doğduğu kilosu önemli erken doğum mu oldu
(34 puan) tarafından
Hayır tersti 38 de dogdu
(680 puan) tarafından
Doğduğunda kilosu kactı
(34 puan) tarafından
2700....
(680 puan) tarafından
Bir ayda sadece 200 grm mı aldı doktor bişey demedi mi benim kızım 38 haftalık doğdu ama gelişimi 36 da durmuştu 2600 doğdu ilk ay 3800 dü kilosu cok az almiş doktora danışıp mamaya başla bence ama ben saat kurup 30 dk bir emziriyordum
0 oy
(813 puan) tarafından
Doğum kilosumu o şimdiki kilosumu canım?

Simdikiyse zayıfmış doktora sorup mamaya öyle başla bence.

Benim bebeğiminde sarılığı çok yüksek çıkmıştı doktor mama ver dedi ama ben hiç vermek istemedim ona alışıp anne sütünü bırakır diye 

Bı kere vermeyi denedik almadı zaten bende gece gündüz 1.5-2 saatte bir emzirdim 

Şimdi 44 günlük kilosu boyu çok iyi çok şükür 
(34 puan) tarafından
Yani 2 saat emziriyisyn
(813 puan) tarafından
2 saatte bir emziriyodum canım 1 ay flan öyle emzirdim
Şimdi 44 günlük gündüz yine 1-2 saatte bir emziriym gecede kendi ne zaman uyanırsa o zaman emziriyorum
Ama benim bebeğimin gelişimi iyi canım seninki zayıfmış
İstersen gündüz saat başı emzir gecede alarm kur 2 saatte bir emzir . Gece boyu 1-2 kez emmesi az bence
0 oy
(3,741 puan) tarafından
mamaya basla canim acilen ayda 200 gram cok az
0 oy
tarafından
Çok çok az almış canım neden mama da veriyomusun
0 oy
tarafından
1 ayda 200 grm almış galiba çok az geldi bana.. Sütün yetmiyor olabilir. Doktor una danışıp bence mama verebilirsin 
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Az emziriyon gündüzleride geceleride 2saate bir emzirmen lazm ebenin yanına git ya da başka Dr git mama takviyesi yapin
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Çok az cnm 1 ayda 200 al ası mamaya başla bence de toparlayın bırakırsın 
0 oy
tarafından
Gece 1-2 cok az. 3 aylık olana kadar 2 saate bir emzir. Ayda 200 gr almış mama ver toparlanana kadar. Kontrole gittiysen zaten mama ver demişlerdir
0 oy
(491 puan) tarafından
Çok az kilosu mamaya başka doymuyordur günah ya 
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Mamaya baslamalisin lutfen su mamaya zehir muamelesi yapmayin. 
0 oy
tarafından
Ayda 200 gram aldıysa mama takviyesi yapman lazım bunda kötü olan ne ki vermiyorum diyorsun? Bebeğinin zararına olsa sağlıkçı olarak kimse önermezdi lütfen kendinizden önce küçük bedeni düşünün mama verince kötü anne olmuyorsun 
0 oy
tarafından
Benim oglum 2.400 doğdu prematüreydi 1 hafta da sadece 10 grm aldı doktor mama yazdı ama eşim kabul etmedi çok sık emzirdim fındık yedim kuru üzüm roka tavuk meyve yedim bol bol su içtim anne çayı var hummana helva yedim ve oğlum 1 hafta da 2800 filan oldu topaç gibi bi çocuktu ama ben gece 2 saatte bir emziriyodum alarm kuruyodum yemene dikkat et sütün yağlanır 
tarafından
Ben anlamıyorum yani şu mamaya nie böyle yaklaşılıyor belli bı düzene girene kadar mama verilir benim oğlum 2ay hem mama hem anne sütü içti.sonra kendi bıraktı mamayı sütüm yeterli gelmeye başladığı için.
tarafından
Oğlum 8 gün hastane de kaldığı için emmek istemedi biberon istiyordu emziremezdim prematüre olduğu için bağışıklık sistemi mama verseydim çok düşük olurdu ve sık hasta olurdu iyi ki de emzirmişim yoksa çok hasta olurdu
tarafından
Yok zate emzir emzirme gibi olmaz hicbirsey ben genel konuştum canım.bnmde başıma geldiği için .zate çocuk neyin faydalı olduğunu fark ediyor.mamayi bıraktı .. herkesin sütü bir olmuyor ne güzel senin yaglimis yaramış .yaramayan için mama şart malesef .. insanlarda ne var biliyomusun bı yaşına kadar anne sütü dayatması emmese AA emmiyor mama koTu ya demeler bı yaşından sonrada meme olayı bitip tüh yemek yemiyor mu bizim çocuk herşeyi yiyor verin diyorlar o zmn anne sütü hiçe sayılıyor gibi..
0 oy
(3,605 puan) tarafından
1 ayda 200 Gr çok çok az kilosuda az çocuk doktoruna götür en uygun mamayı söyler sana korkulacak bişey yok bunda hem emzir hem mama ver bebeğin sağlığından önemli değil hiçbir şey çok az kilo almış 
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Mamaya alışırsa seni bırakır pes etme sutun varsa emzir daha çok küçük toparlar 
0 oy
(883 puan) tarafından
Canm.emzirmw saatini artır .benimde doğumda 3100du 2800e düştü sisiklik inince ama biz sarilikla da baş ettik her 2 saatte bir emzirmeye çalışıyordum gece gündüz dahil alarm kur ben öyle yapıyordm ilk bı hafta on gün günde bir kez 30cc kadar süt de veriyordum sütüm yiktu diye.sutum gelince cocukda emince mamayı bıraktım sütümle bir ay sonra kendine geldi..3 aylardan sonra sanırım gece artk bebek ne zaman uyanırsa veriyordum .ama ilk 2 ay dikkat et toparlansin
(883 puan) tarafından
Gerekirse uykusuz kalacaksın :) ki kalıyorsun da kolay değil maalesef.oglum tiparlaninca da sonraki aylarda görenler hep mama mi veriyorsun derlerdi.ama inanılmaz şekilde 2 ay boyunca uykusuz kaldım
0 oy
(580 puan) tarafından
dr gtr bnmde kızım almadi dr mama yazdi

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 438 göst.
0 oy
31 cevap 599 göst.
24 Şubat 2020 Aile kategorisinde Minik mucizemm1 (491 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 162 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,018 puan) tarafından soruldu