0 oy
468 göst.
Diğer kategorisinde (497 puan) tarafından
Kızlar şimdi eşim kadroya kaldı 3 bin lira maaş alicak birlik oturuyoruz 2 senelik evliyiz hiç yardım etmedi babasına artık her ay 1 lira vermesini istiyorum çünkü adam çok zorlanıyor asgari ücrete çalışıyor çoğu zaman bez mama da o alıyor neyse 1 lira babasına 1 lira bana 1 lira da bizim ihtiyaçlarımız olcak sigara bez mama filan sizce o 1 liraya napayim her ay bi çeyrek mi aliyim çeyrekte uçtu gidiyo sakliyim mi napsam

17 Cevaplar

0 oy
(912 puan) tarafından
Altin suan cok yukseliste suan alma degil satma zamani. Ben olsan döviz alirdim.
(497 puan) tarafından
Bakalım nasıl olcak
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani birlik oturuyor ve hiç yardım etmiyor iseniz yapmalısınız canım hiç birlik.oldugu halde kaynana kayınpeder yardım etmeyen de var 

1 lirasını babasına versin 1 lira ile  de sizin masraflar diğeri ile de hiç durma altın yap damlaya damlaya göl olur yeri geliyor 1 tlnin bile yokluğu kötü  oluyor her ay bi çeyrek senede 12 tane eder oo maşallah 
(497 puan) tarafından
Aynen öyle canım
tarafından
Kuzum hazır birliksiniz şimdilik sıkıntı yoktur inşallah
Sen kendinde birikim yao isin içine faiz haram falan karistirma evet insanin kulağına  hoş geliyor toplu para ama bide bunun hesao vermesi var
(497 puan) tarafından
Aynen öyle canım faiz yemek istemiyoruz zaten mecbur gram alıp evde sakliycam bankada faiz oluyor herhalde
tarafından
Evet canım yani paranı birisine verio 1 krus bile o kişiden fazlasını alsan faiz oluyor o Allah haramdan uzak tutsun inşallah .
(497 puan) tarafından
Aynen canım amin Allah korusun
0 oy
tarafından
Banka hesabına atabilirsin kâr yapmak istiyorsan gram al canim çok kârı var altının inanki ben 11 ayda 30 bin kâr yaptim sadece 
(497 puan) tarafından
Oo çok iyi gram daha iyi dimi yoksa çeyrek mi
tarafından
Gram kesinlikle
tarafından
Altin inmez artik bekleme pirinç olmuş on tl altın nereye iniyor tl değer kaybediyor
(497 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Kayinbaba in ihtiyacı yoksa parayı vermek yerini bir bankaya Euro olarak at sürekli dönüştür at yükselir baya ilerde güzel yatırım olur .
(497 puan) tarafından
Ihtiyacı var canım çok borcu var bankaya filan zor gecindiriyo ama hicbirseyimiz eksik değil Allah'a şükür zaten şuan bankada dolarımız var ama o araba paramız ona dokunmuyoruz
(1,517 puan) tarafından
Bunuda ona dönüştürmenin altından DHA kârlı bnce
0 oy
tarafından
Sakin paranı TL olarak tutma 24 ayar gram al
(497 puan) tarafından
Gram mi çeyrek mi
tarafından
24 ayar gram canım normal gram yada çeyrek değil altın yüksek diye düşünme uzunvadeli yatırım yapicaksan fiyatına bakmadan al
tarafından
Bir bankacı ve yatırımını altına yapan biri olarak söylüyorum sana bunu
(497 puan) tarafından
Faiz olmuyor mu canım öyle
0 oy
tarafından
Şuan altın uçtu kalsın köşede altının inmesini bekle indiği an altın hesabı aç oraya yatır bak paran orda çok değerlenir. Biz öyle yapıyoruz 
(497 puan) tarafından
Faiz olmuyor mu canım öyle
tarafından
Çok araştırdım çok hocaya sordum yok dedi yani ha yanında degerleniyor ha bankada
(497 puan) tarafından
Aslında doğru
0 oy
(275 puan) tarafından
Uzun vadeli yatırımsa eğer kesinlikle altın alın derim ama gram alın çeyrekte bozulma olup değer kaybedebilir. Ben düğünde takılan paraların tamamını altına çevirdim 3 yılda 3.5 katına çıktı param. Ama 1 sene sonra bozarım diyorsanız başka şeyler yapabilirsiniz 
(497 puan) tarafından
Yok canım hastalık çok kötü bi durum olmadıkça bozmayiz inşallah
(275 puan) tarafından
O zaman kesinlikle altın alın derim
(497 puan) tarafından
Tamam canım öyle yapim
0 oy
tarafından
Biz kızımın kumbarasındakileri dolar yapıyoruz
(497 puan) tarafından
Mantıklı bizim de dolarimiz var
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Altın al derim 420iken millet alma çok yüksek diyordu dinlemedim aldım şuan 503 diyor gram altını bazı piyasalar altın herzaman kazandırır 
(497 puan) tarafından
Aynen canım haklısın
0 oy
tarafından
Kesinlikle altin al yılbaşından sonra bozdursan bile kârlı çıkarsın bizim bi akraba sirf arabasini satti altın aldi yilbasindan sonra altini satip daha yuksek araba alacak
(497 puan) tarafından
Aynen canım öyle yapicam
tarafından
Paran coksa ata besli al kesinlikle pisman olmazsın ben aldim:)
(497 puan) tarafından
Her ay 1 lira işte ahha
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Gram altin al bacm
(497 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Bende 1000 banka hesabına atıyorum ilerde kızıma lazım. 
(497 puan) tarafından
Bence sende tl olarak bırakma
0 oy
(103 puan) tarafından
Altın mi alırsın bilmem ama para olarak kalmasın çünkü öyle olunca bitiyo gidiyo mutlaka biyere 
(497 puan) tarafından
Aynen öyle valla ucuyo resmen
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Altın şuan düştü 502 di 498 oldu şimdiden alırsan uzun vadede kazanırsın dolar baya yükselecek kasıma kadar dolar sana kısa vadede kazandırır
(497 puan) tarafından
Ayy eşim de dolar diyo
0 oy
(57 puan) tarafından
1 lira mı 1000 lira mı 
(497 puan) tarafından
1000 lira kız. D
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Dolar al canım değerleniyor.yani ben öyle yapıyorum.hatta geçen sene birikimi altına yatırdım şükür baya kar ettim bu yıl 
(497 puan) tarafından
Ohh allah daha çok versin bakalım bende bi değerlendiriyim
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Altın yap en karlisi o kız ben 3 ,sene önce biriktirdiğim parayı iki bilezik yapmıştım 5 bine simdi 20 ,bin ikisi her zaman altın kârdır
(497 puan) tarafından
Evet haklısın canım

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 344 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Oy oy oy (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 191 göst.
28 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,363 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 45 göst.
24 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Esraaras63 (21 puan) tarafından soruldu