0 oy
615 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Günaydın kızlar ilk kez Kış temizliği yapacağım bekarken hep okul, sınavlar, üniversite derken hiç ağır bir temizliğin içine girmedim evlendikten sonrada daha önceki temizliklere kadın gelmişti ben yapmadım velhasıl bu defa ben yapıcam ben lazım olanları size başlık başlık belirteyim öyle daha iyi yardımcı olabilirsiniz

1- Perdelerin iyice temizlenmesi için ne yapmalıyım 

2- Fayans üzerinde ki yağ ve lekeleri çıkartmak derz aralarını beyazlaştırmak için hangi ürünü almalıyım ne yapmalıyım

3- Mutfak dolaplarına işlemiş eski yağ lekeleri için ne yapmalıyım.

Fikirlerinizi bekliyorum ♡♡

12 Cevaplar

+3 oy
(2,596 puan) tarafından

Kolay gelsin bacı.. bidaha kine dolapları yağ bağlamadan sil temizle:)

tarafından
Sağolasın canım ama yağlar bana ait değil bu evde yeniyiz eski kiracıdan kalma :))
tarafından
Bnde evime tasimdigimda resmn bulaşık teliyle çıkardım yaglari bnden önce bekar uzman kaliomus otel olarak kullanmis evi berbatti
(2,596 puan) tarafından
Hee tüh o zaman dolaba göre değişir bazı dolaplar tellenmeyi gerektirir benimkiler parlak ve aşırı rahatlar
(1,908 puan) tarafından
Ayyy Kiz sen cok yaşa beni güldürdün  :))))))))
(2,596 puan) tarafından
:))))))
-Reklam-
0 oy
(4,725 puan) tarafından
1 perdeler için çamaşır makinesinin içine perdelerin arasına 1 tane bulaşık Mak tableti atıyorum fairy kullanıyorum ben, deterjan gözüne de normal deterjan atıp çalıştırıyorum.

2-3 yağ çözücü spreyler oluyor onlardan kullanıyorum. Biraz sıkıp bekletip öyle temizliyorum.
tarafından
Teşekkür ederim ♡
(262 puan) tarafından
A101de ki highgenic marka yağ cozucuden çok memnunum
tarafından
Bende aynısını tavsiye ettim :)
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Ben perdeleri vanish kışla perde ile yıkıyorum biraz soda matik te katıyorum bembeyaz ve yumuşacık oluyo 

Fayanslar içinde domestos döküp hali fırçası ile fircaliyorum  hem fayanslar fırıl pırıl oluyor hemde derz araları beyazliyo 

Yaglekeri  için de cif yagcözucu  sıkıp  bekletiyorum sonra bulaşık süngerinin yeşil tarafı ile ovaliyorum en son cif heryer sprey var onu sıkıp bezle siliyorum pırıl pırıl oluyor 
tarafından
Teşekkür ederim ♡
tarafından
Bende aynı şekilde yapiyorm hatta aynı marka yağ sökücü kullanıyoruz :D
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Burdan bir arkadas derz aralarina bana oneride bukundu bulasik m.parlaticisini dok sungerle surt demisti de edim bembeyaz yapiyo 

Yag lekesinede bol yag cozucu sık biraz beklet ole sil

Perdelere ben normal deterjanla yikiyorum yumusaticiyla felan baska bisey koymuyom
tarafından
Teşekkür ederim ♡
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kolay gelsin canım. Perdelere fairy koy birer tablet diğer arkadaşlar da demiş. İmkanın varsa çamaşır karbonatı var ucuz zaten ondan tavsiye ederim veya bildiğin kabartma tozu. Derzlere cif shine banyo var aynısının mutfağı var turuncu. İkisi de en kolay yoldan çözer işini. 
tarafından
Teşekkür ederim canım sağolasın ♡
0 oy
(4,859 puan) tarafından

Derz araları için mavi su var fazla etkili alırsan dikkatli ol 

Perdeleri ise ben makinaya beyaz deterjan koyup öyle yıkıyorum 40 derecede bembeyaz oluyor 

Yağlar için ise bir yağ sökücü al üstlerine sık bir iki dakka beklet sonra süngerle temizle sonra bı bezle sil yine çıkmazsa tekrar yağ sökücü sık .

:happy:Kolay gelsin canım 

tarafından
Sağol canım ♡
0 oy
(5,350 puan) tarafından
Ben perdelerimi 30 drrece omo ile yıkadm fayans aralarına çamaşır suyu dokup telliyorum mutfak dolabı için de bulaşk tableti sıcak su eritip temizliyorum 
tarafından
Tesekkur ederim ♡
0 oy
tarafından

1 Perdeler için makina nın içine bulaşık makinası tableti koyuyorum pairy

2.Derz araları için farmasi de kir ve pas çözücü var 

3. A101 de bi ürün var yağları çok güzel çözüyor resim ekleyeceğim

image

tarafından
Çok tesekkur ederim ♡
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Bimin yağ çözücü sü çok iyi onu tavsiye ediyorum. 
tarafından
Sağol canım ♡
0 oy
tarafından
Aşkım perdeleri kosla perdeyle yikabyada leke cikaricisiylayika fayanslari Bim'de mutfak temizleyici var çok güzel temizliyo mutfak dolapları her yerini onla temizleyebilirsin 
tarafından
Sağolasın canim ♡
0 oy
(168 puan) tarafından
Mutfak dolaplarin parlaksa hic sungerin yesil tarafiyla yapma cizik cizik duruyor gecen hafta sildm oyle oldu :( perdeler icin vanish kosla leke cikarici ve beyazlatici kullandim tûller icin olani bulamadim makine tableti karbonat seker beyazlar icin soda oluyor ondan valla ne bulduysam attim makineye inanir misn kaynanamdan aldigim perde beyazmis bana verince griydi :)
tarafından
Ellerine sağlık tesekkur ederim :))
0 oy
tarafından
Dolaplar için ilk önce güzel ce yağ çözücü sık beklet herhangi bir marka fark etmez sonra bi kovaya kaynar su 1 tane de bulaşık tableti koy erisin bununla beraber silebilirsin güzel çıkarıyor yağlar çıkmazsa telle sonra mikrofiber bezle sil derz arası için derz temizleyiciler var onu sık sonra telle
tarafından
Tesekkur ederim canim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 397 göst.
26 Mart 2021 Aile kategorisinde Şansımbebegim (344 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 775 göst.
1 Aralık 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Japonum benim (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 605 göst.
12 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Periiii89 (855 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 552 göst.
29 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Selin mom;) (168 puan) tarafından soruldu

379,358 soru

11,355,069 cevap

34,829 kullanıcı

...