0 oy
372 göst.
Diğer kategorisinde (2,172 puan) tarafından

38+2 haftalık olduk bugun kontrole geldik doktorum cok ilgili bi doktor bebegin kilosu 4 kiloyu gecmiş tombiş bi bebek dedi gercekten karnım ilk hamilelige gore biraz buyuk goren cocugu karnimda unuttuk sanır :) 33.haftadan beri bebek bas geliş bugunde cati muayenesi yaptı catın dar degil ama bebegine gore dar daha doguma kadar buyuyecek senin icin zor olur dedi. Normal olsun istiyodum ama cumartesi 39.hafta olcaz sezeryan olmalımıyım yoksa beklemelimiyim ? 

10 Cevaplar

+1 oy
(4,668 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam normal doğum yapardım yani yapma şansım olsaydı. Ama şöyle bişey de bebek büyük olduğu için illaki dikişlerin olacaktır. Onların seni zorlayacağını düşünüyorsan ya da hareketlerini kısıtlayacağını düşünüyorsan sezeryan ol. Tabi bu benim fikrim:)
(2,172 puan) tarafından
Fikrin icin sagol canımm :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
4 bucuk kg ile normal dogum yapti kuzenim hemde sıfır dikiş 
(10,411 puan) tarafından
Nasıl doğurmuş dikişsiz hemde şimdi onunki çuval gibidir
(2,172 puan) tarafından
Ebemin oyle iyi olacagini sanmiyom kuzum özel ama dogurtup cikarlar ilgilenmezler burda oyle nerdeee
tarafından
Yani aynen bnde devlette yaptım daha başı gelmeden kestiler bni
tarafından
Masaj yapıldı makat ve vajina arasına ebesi bastırmış keşke bizimkiler de öyle olsa Almanya da doğum yaptı
(2,172 puan) tarafından
Turkiyede de var cok iyi doktorlar buyuk sehirlerde falan perine masaji yapiyolar dikissiz konusarak doguruyo millet ama onada herif kredi cekmesi lazim
0 oy
tarafından
Ben olsam olur hemen kucağıma alırdım :D
(2,172 puan) tarafından
Ayy sorduguma bakma zaten bugun dese bugun olurdum :D
tarafından
Dikili :D beklenir mi
(2,172 puan) tarafından
Beklenmiyoo :D
0 oy
tarafından
annem erkek kardesimi normal dogumla 5 kilo iken dogurdu :)))
(2,172 puan) tarafından
Helal olsun anana ellerinden op benim icin :)) simdi cani tatlı bizlerin kıyamıyoz ki hic prensesiz :))
tarafından
oy masallah tosuncuk dogmus anneler iyimis biz kofuz
0 oy
tarafından
Ben olsam beklerdim
(2,172 puan) tarafından
Bekledigimde sonuc degismezse daha zor olursa diye kafam karıstı
tarafından
Ama hiç  degilse denedim olmadi dersin canım sonradan icinde ukte kalır
0 oy
tarafından
riske atma canim seseryan ol
0 oy
(1,353 puan) tarafından

4 kilo üstü riskli diye biliyorum bebek sıkışır eder korkusu insana yetiyor benim oglum 3750 dogdu sezaryenle omuz ve kafa genişliği vardi 39+3 de doğdu şancı beklesem zaten 4u geçicek ve gene sezaryen olcakti ve genislikten sıkışma ihtimali vardı o yüzden sezaryen oldum hiçte pişman değilim :)

0 oy
(290 puan) tarafından
Sezaryan korkulu bisey diyil canm hic korkmada ama umumi antezle yapdir belden cok kotu oluyor insallah sağ salim alirsin kucana minnosunu
0 oy
(1,302 puan) tarafından
Kuzum bende 2.gebeligimde 4.200 dogum yaptım olur yani kendine guven Allahin izniyle
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Doğumun ne zmnmis bisey demedi mi? Vaktin gelmiş sanırım daha ne bekliyor normal doğum olmasını mi? 

İlgili bir soru bulunamadı

379,706 soru

11,366,473 cevap

34,846 kullanıcı

...