0 oy
1,247 göst.
Diğer kategorisinde (194 puan) tarafından
24 gün oldu doğum yapalı misafirler gelmeye başladı her gelen yavrunu görmek istiyor bnde kusura bakmayın 40 ı çıkmayan kadar kimseye göstermiyorum yanlış anlamayın falan diyorm amman sende sanki sen tek doğurdun bir tek senin çocuğun var gibi laflar sokuyorlar ama ne yapayım ben nazara inanan bir insanım göstermek istemiyorum haksızmıykm yanlış mı yapıyorum kızlar? 

45 Cevaplar

+37 oy
tarafından
Ozman evine de kabul etme 
tarafından
+kız sana
tarafından
Savolunn canlar savolun:)
(2,678 puan) tarafından
Benden kocaman bir + sana kız :))
tarafından
O kadar doğru bir yorum ki ++++
tarafından
Hediye gelio para geliyor kabul etmezlermi hiç
-Reklam-
+15 oy
(1,850 puan) tarafından

Tabiki yanlis yapiyosun canim adi üstünde bebek görmesi :Do zaman evede alma :)

(44,603 puan) tarafından
Sanada bi +
(1,850 puan) tarafından
Saol sekerim :)
(194 puan) tarafından
Almak istemiyorum ki kaynanam alıyor
(1,850 puan) tarafından
E napsin kadin geliyolarsa kapidan mi kovsun bacim
(2,678 puan) tarafından
Diğer bir + sana canm :))
+3 oy
(702 puan) tarafından
Bu vruste gelenin akli saygisi yoktur en iyisini yapyosun hatta evinede kabul etme bence
(194 puan) tarafından
Bana kalsa evime de kabul etmeyecem de kaynanam malum
(702 puan) tarafından
Birlikmi yaşyosunuz
+2 oy
(1,630 puan) tarafından
Bence hastalık zamanı evine kimseyi alma. En kolay çözüm bu. Ayrıca 40 gün sonra nazar değmiyor mu, onu anlamıyorum hiç. 40 günde değmeyen 3 günlükken de değmez. Ben böyle düşünüyorum. Sağlıkla büyüsün minnak 
(890 puan) tarafından
Bence gösterecekse ilk 40 gün göstersin ilk zmanlar hepsi zayıf birbirine benziyor.sonradan kilo almalar göze gelmeler başlıyor bence.bnm oğlanı ilk gorwnler ne çirkin derdi.aonraki aylar masallah kilo aldı görenler mama mi veriyorsun masallah falan filan derdi bende o zamanlae resim paylassam anamlar kızardı nazar değer kaldır diye :)))
0 oy
(10,023 puan) tarafından
Misafir bile kabul etme degil bebegi gostermek. Bizde bisey olmaz dedik. Annem ablam ben enistem bebekler covit olduk. Bana bebek gormeye gelenler sayesinde
(10,023 puan) tarafından
Binadakiler geldi. Annemde bana geldi musafir var diye. Ust katimdakilerde varmis. Ben hastalandim. Anneme gittim ablamda geldi oraya 9 aylik kizi var onunda. Ablam enistemede bulastirdi. Biz ayakta atlattik çocuklarda ishal kusma helak oldular. Annemde çok agir geciriyor suan.
(10,023 puan) tarafından
Saol canim Allah razi olsun. Çok dikkatli olun gercekten. Kimseyle gorusmeyin
(194 puan) tarafından
Ay inanmıyorum çok geçmiş olsun
(10,023 puan) tarafından
Saol canım. Bende nolucakki diyordum. Insan yasamadan anlamiyormus. Gercekten dikkat edin. Çocugunu oyle gormek çok daha zor
(194 puan) tarafından
Çok haklısın
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Nazar bir yana benimki 6 aylık göstermesine gösteriyorumda başkalarının çocuğumu sevmesi pekde hoşuma gitmez
(1,661 puan) tarafından
İşte ben o krizi içimden geçiriyorun ... Hiç biçey yapmasalar sadece sevseler bile hoşuma gitmiyor
(25 puan) tarafından
İlginç bir duygu herkes mi öyle acaba arada bende de oluyor da öpüyorlar öpme de diyemiyorum.
(1,661 puan) tarafından
Çevremde çocuğunu nerdeyse önemsemeyen çok fazla insan var .. sorunn onlarda ama
(25 puan) tarafından
Haklısın belki de mesela her bebeği öyle mırç mırç diye öpemem ben belki annesini hoşuna gitmez. Ama çevrem gayet öyle öpüyorlar bı şey dediğinde de yanlış anlıyorlar
(194 puan) tarafından
İstedikleri kadar yanlış anlasınlar ben asla izin vermiyorum öpmelerine yavrum daha küçücük enfeksiyon falan kapar Allah korusun
0 oy
(3,901 puan) tarafından
O zamn kırkin cikmadan kimseyi alma sen de
(194 puan) tarafından
Kaynanam alıyor
(3,901 puan) tarafından
Kaynananin virüsten haberi yok sanrm..eve gelende ne var ne biliyo..esine sölesene gelmesinler eve diye..hastalik bole bole ev gezmelerinde yayilyo zatn insanlarmz da bunu anlicak kapasite yok cbku..sen sokma kimseyi bosver..kendin de öpme kimseyi fln
(194 puan) tarafından
Eşim zaten izin vermiyor haberi bile yok misafirlerin geldiğinden kaynanam oğluma söyleme diyor ama bugün söyleyecem
(3,901 puan) tarafından
Sole cnm agzindan kacirmis gibi yaparsin cok sorun olursa..kocan bilsin..gun gelir seni kotuler sen de bunu solersin kocan inanmaz annem ole dedi diye iftira atiyosun bile der..sen sole kocana
0 oy
(374 puan) tarafından
Tabiki yanlış yapıyorsun CNM çok ayıp yaptığın bence öyle bir şey yapma 
(194 puan) tarafından
Yavrum için endişeleniyorum ama ne yapayım
(374 puan) tarafından
Cnm sonuçta bebek görmesi birazdaha  alttan al
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Evine kabul etme virüs zamanı hiç gelmesinler 
(194 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
(6,203 puan) tarafından
40 diye bir şey yok ama virüs var en iyisini yapiyorsun
(2,633 puan) tarafından
40 diye birsey var ama bilinen üzere bebeğe değil kadına var.  Kadın kendini , rahmini tam anlamıyla 40 günde düzene sokuyor
(6,203 puan) tarafından
Bebege yok zaten ve rahim 10gunde toparlaniyor
(6,203 puan) tarafından
10gunden fazla sürerse annenin vücuduyla ilgili bir sey
0 oy
(434 puan) tarafından
Bu kadar sakınma uzaktan gösterebilirsin ama virüsten dolayı göstermiyorum desen anlarım ama nazar diyorsun bence haksız gibisin 
(434 puan) tarafından
Misafirlere laf anlatacagina bence kaynanana tavır koy daha iyi bu virüs zamanı evine kimseyi cagirmasin
(194 puan) tarafından
Tavır mı neredeyse kaynanamı evden kovucam da eşimi düşünüyorum işte
(28 puan) tarafından
Şu kaynanalarla derdiniz ne anlamıyorum. Kaldiki onların evinde yaşayıp onu kovma düşüncesi pes doğrusu! Daha hassas düşünürsünüz umarım.
(434 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun cnm eşini düşünmek zorundasın
(434 puan) tarafından
Empati diyorum başka bi şey demiyorum bir kaynana gelini adına karar vermemeli sormalı istemiyorsa yapmamalı
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Nazar da değebilir kırkı çıkmadan bağışıklığı da tam kazanmamış olur.40ı çıkmadan kocaktan kucağa verilmesi yanlış olur.Çok haklısın bence
(194 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(814 puan) tarafından
Evine neden kabul ediyorsun ozaman tabikide yanlis amac bebegi gormeye gelmek zaten ben olsam taktigim takiyida takuyolarsa ver bakim takimi geir ozaman derim :D
(814 puan) tarafından
Ve ne bebekler var j tagramlarda sarisin masmavi gozler bujle bukle saclar yani onlar bile sakınmıyor bebegin cok cok guzel ozaman nazar deger diye düşünüyorsan ben nazara inanirim ama gostermemekte ayip bana kalirsa
(194 puan) tarafından
Ayıpsa ayıp nazara inanan biri olarak çocuğumu çöpte bulmadım ben 40 ı çıkmayan kadar kimseye göstermem
(814 puan) tarafından
Madem bu kadar net ve kararli konusuyorsun dilini bana degil kaynana cikartip evinede almasaydin. Ben istemeden benim evime sinek bile giremez demekki sen otoriterini kuramamıssın ayrica suan nazardan cok koronayi düşünmeniz gerekli bir anne olarak degisik bir kafani var ...
(814 puan) tarafından
Ayrica 40 ı çıkincada nazar deyebilir...
0 oy
tarafından
Adi ustunde bu insanlar bebek gormekbicin geliyor.  Madem korkuyorsun eve kabul etme. Musaot değiliz de. Kendimi iyi hissetmiyorum de. Kimse zorla gelmez zaten
(194 puan) tarafından
Habersiz çat kapı gelen çok tatlım napayım içeri almayayım mı
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Tepkin rahatsız edici
0 oy
(119,286 puan) tarafından
Kiz bebegi gormeye geliyolar ya eve alma eve alip hediye kabul edip bebegi gostermemek ayip
(194 puan) tarafından
Ben almıyorum kaynanam alıyor onları eve
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Hiç kabul etme geleni doktorum şuanlik bebeğinle kalabalıktan uzak durmamı söyledi kusura bakmayın sonra ben sizi çağırırım falan de daha bebeğin çok küçük hastalık aşırı artmış kimse bebeğin ve senden önemli değil sonra pişman olma 
(194 puan) tarafından
Çok haklısın
(1,845 puan) tarafından
Sende öyle yap gerekirse kaynananla da güzel bir şekilde konuş annecim almayalım şöyle böyle de oda ikna olur
(194 puan) tarafından
Diyom ki zaten yok ayıp diyor
0 oy
tarafından
Canım nazar vardır Evet ben de inanıyorum nazara ama Nas Felak ayetel kürsi 7 şer defa Okuduğun zaman hiçbir şekilde hiçbir şey olmaz Allah'ın izniyle sen lohusasn okuyamazsın ama annenin yanında birileri okusun 7'şer defa üflesin bebeğine Sana da   lohusasn diye Nazar Sana da gelir okunup üflendikten sonra Allah'ın izniyle hiçbir şey olmaz göster bebeğim Zaten onlar bebek görmesine geliyorlar pandemi sürecinden dolayı yaklaştırma kucaklarına verme ama görsünler şimdi ayıp olur göstermezsen
(194 puan) tarafından
Haklısın canım teşekkür ederim deneyeceğim
tarafından
Rica ederim kuzum
0 oy
tarafından
Virus bar gelmesin die haber sal haaaa
0 oy
(15,968 puan) tarafından
Nazar sadece 40ı çıkmaya bebeklere değmiyor ki. Ne malum 41 günlük iken nazar degmeyecegi. Gostermiceksen eve de kabul etme. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 389 göst.
0 oy
8 cevap 623 göst.
15 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Şunu da ye kalmasın (2,201 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 105 göst.
0 oy
6 cevap 444 göst.

379,549 soru

11,362,105 cevap

34,839 kullanıcı

...