0 oy
704 göst.
Diğer kategorisinde (536 puan) tarafından
Annem hep beslenme çantama domates salatalık peynir gibi şeyler koyardı, diğer arkadaşlarımın anneleri pilav makarna börek gibi şeyler koyardı anneme söylediğimde pişmiş yemek nasıl koyayım derdi ve ben hep arkadaşlarımın yemeklerini yerdim, şu an hatırlayınca bile anneme çok kızıyorum böyle benim için travma gibi bir şey çok küçük bir şey aslında ama çocuklukta insan daha farklı görüyor tavsiyem çocuklu annelerin bu konuda çok dikkat etmesi sizin böyle yaşadığınız bir durum var mı ? 

27 Cevaplar

+3 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Olmaz mı canım benim aslında durumumuz çok iyiydi ama ailem malesef kötüydü arkadaşlarım harçlık olarak o zaman ne kadar olduğunu tam hatrlamyorum ama kağıt para simdinin parası 5 veya 10 lira getrrlerdi bana sadece 25 kurus verrdi bizimkilwler. Mesela arkadaşlarım oyuncak alırlardı pembeli ben istedgim zaman almazlardı okulda bir gün arkadasm dediki Müge yalan söylüyor bende ondan alacam dyor ama almyor. Ben anne şiddeti mağduruyum aşırı derecede siddet gördüm hani şöyle soyliyim elime ütü basti kangren oldu elim kesilcekti allahtan son anda kurtuldum bacagmi makasn bıcagyla bıçakladi elimi kesti yarıldı özür dilerim oklava yımerdaneyi üzerimde paramparça etti vücudum mormor kanıyordu her yerim bogazmı sıkyordu nefessiz kalıyordum ölüp ölüp diriliyordum belimde oklava kırdı ve 1 hafta boyunca ayağa kalkamadm arkadadma ödünç ayakkabımı verdim diye kafamda sandık kırdı küçük süs sandıklarından ama ağır en son gazını alamadı oklavayi benim........ Sokmaya çalıştı ben kaçtım halamlara gittim ağlayarak akşamı herkez toplandı kavga ettiler. Bu arada daha 9 veya 10 yaslarndaydm ve kimse beni o vahşi annenin elinden kurtarmaya çalışmadı hic kimse ve ben büyüdüm ergenlik çağırma girdim lisede etek giydirmedi giysemde yazın ortasında kalın yün kilotlu corap la birlikte giydirdi kaşlarımı almama izin vermedi hep pasif gittim okula psikolojim darmadagn tabiki arkadaş cevrem oldu okuldan kaçtım gezdim okula diye ckardm gezerdim hep yanlış insanları iyi insanlar gibi görürdüm neden mi? Çünkü ben hayata 1 0 yenik başlamıştım evde ki yaşadığım kötü yaşantı öz hayatıma yansıdı sonra beni kaybettiler artık ben diye biri yoktu aklım başıma geldiğinde pişmanlıklar pişmanlıklar evet bende anneme çok saygısızlık yaptım eegenlik caglarmda dövdüğü zaman bende ona vurdum artık takmadm adam yerine koymadm hep hesap sordum neden bana öyle yaptın diye ama hiç bir zamqn kabullenmedi ve halen daha kabullenmiyor. Dışarı arkadaslara karşı cok iyi biri ama ailesine deli gibi biseydi. Ona sorsan ben cok cektim diyor halbuki ne çekmiş bir eli yağda bir eli balda babannem gilde bizde kalıyordu evde dolap full hicbir seye ihtiyacmz yoktu is hayatına girdi çalışmaya babam desen babam ev yuzu görmemiş birisi heo disarlarda sorumsuz çalışır parasını verir anneme ama aile hayatini sevmez oda anneme evet çektirdi annemde onun ve babamin aile sinirini bizden ozellikle benden aldı. Daha neler neler kız kardeşim i döverdi boynunu mosmor ederdi okulda arkadaşları bune boynun geceyi kimle gecirdin derlerdi bir genç kız için ne kadar ağır 
tarafından
Amin canım kimseye yasatmasn gerçekten
tarafından
Herkez doğurur ama herkez anne olamaz
(590 puan) tarafından
Ona anne denilmez iste Allaha havale et ne igrenc bir durum o oklava olayindan sonra bogasim geldi
tarafından
Rabbim görüyor canım
(654 puan) tarafından
Helal olsun güzelim ne demek
-Reklam-
+4 oy
(1,379 puan) tarafından
Babam çok cimriydi ne çocukluk ne gençliğimi yaşadım okutmak istemedi ama bn azmettim okudum 3 üniversite bitirdim çok şükür güzel bir işim var eşim için hep dua ederdim babam gibi biri olmasın diye çok şükür Rabbim canım eşimi karşıma çıkardı ❤️❣️evlenmeden 6 yıl çalıştım babama ev aldım araba aldım çok pişman şu anda ama bnm her aklıma geldiğinde hüngür hüngür ağlama krizine giriyorum ne botum ne bir montm oldu harçlık desen yok üniversitede hem çalışıp hem okudum çok şükür babam vermedikçe Rabbim verdi hamdolsun ❤️❣️
(2,267 puan) tarafından
Ne güzel hikaye Allah daim etsin
+1 oy
(7,098 puan) tarafından
Bizim basit gördüğümüz seyler cocuklarda tranvalar yasatabilir en ufacik bisiy bile o yuzden cocugumuzun soylediklerine kulak asmaliyiz bence 
+1 oy
(94 puan) tarafından
Senin annen en azından domates peynir koyuyormus canım benimki çalışıyordu cahilligindenmidir nedir ilgilenmedi hiç aç gidip aç geliyorduk yada kendim ekmek yapıyordum çok susayıp okulun lavabosunda şu içtiğimi biliyorum dediğin gibi travma olarak kalıyor napalim bu günümüze bin şükür kendi çocuklarımıza daha güzellerini yaparız inşallah 
+1 oy
tarafından
Inan çoğu insanın böyle hikayeleri vardır. Benim annem ve babam çalışıyordu. Annem de babam çok çapkın bir adam olduğu için babamdan hayatından hatta bizden bile nefret ediyordu neredeyse. O nedenle asla ilgilenmezdi. Ben ilkokul 1.sinifta ki 6 yaşında başlamıştım, önlüğümu kendim yıkardım çünkü annemin aklına bile gelmezdi ;)) ya şimdi 37 yaşında bir kadınım. Eskiden anneme karşı nefretle karisik bir öfke duyardım ama şimdi öyle hissetmiyorum. Çünkü onun pişmanlığı biz yetişkin olunca her halinden okunur hale geldi. Gaddarliktan değil bozuk psikolojiden oyleymis.  Annemi kendi içimde bağışladım. Hele ki hamileyim çocuğum olacak, bu nedenle sağlıklı bir psikolojiye sahip olmalıyım. Aksi taktirde çocuğu materyalist bir insana donusturebilirim. Arsız yüzsüz her istediği olsun diye anne babasını parmağında oynatan birisi olabilir. O nedenle sen de kendi içinde annenle barışmaya onu anlamaya çalış canım. Muhakkak o hayatın icin de o psikoloji yada cahillikle öyle yapmıştır. Yoksa kötülüğünü istemez. 
+1 oy
tarafından
Durumumuz çok kötüydü bizim babam günlük bir iş bulursa o gün ekmek vardı yoksa ekmekte yok 

Birgün evde tüp bitti elektriği kestiler dolapta hiç birşey yok annem gizli gizli aglıyor babam sürekli bir yerlere para istemeye gidiyor ama eli boş gidiyor tuvalete gidip gidip aglıyor bana göstermemek için 1 gün boyunca hiç bir şey yememişim anca su içiyoruz çok açım okuldan geldm her yerde ymeek kokusu geliyor mahallede biz anca su içiyorız su içmekten midem bulanıyor babam akşam üzeri olunca komşular evine çekilince iki taşı yan yana koydu su kaynattı bir kaşık çayla bir demlik çay etti ama şeker yok unla suyu karıştırdı o ateşte hamur gibi birşey yaptı annemle pişti ama taş gibi oldu onu yedik demsiz şekersiz cay ama taş gibi ekmek 

O gün bügündür çaydan nefret ederim helede demsiz ve şekersiz olanından
0 oy
(648 puan) tarafından
Çocukluk anılarıni insan unutamiyor kuzum ,benim annemde zeytin koyardi sadece hiç unutamam 
0 oy
(702 puan) tarafından
Okula cogu kez harcliksiz giderdim babam 1 haftada 2 tl para verirdi oda 2 gun idare ederdi diger gun istedgmde para yok derdi ve yuruyrek gidip gelirdim 45 dk lik okul mesafesinden eve 
0 oy
(119,378 puan) tarafından
Şuan lohusamisin ben 9 ay olcak lohusaliktan cikamiyom ic sesim susmuyo boyle
(536 puan) tarafından
Yok canım hamile değilim ama hep düşünüyorum ya ileride böyle basit gördüğüm bir şey çocuğumda etki bırakırsa ya yanlış bir şey söylersem diye
0 oy
(2,634 puan) tarafından
Okuldayken tuvaletimi yapmaya eve gelirdim kız evim hep okula yakındı :D o yüzden sıkıntı çekmedim pek. Ama durumumuz pek yoktu. Arkadaşlarım hep kaliteli ayakkabı giyerdi... Ona çok üzülürdüm.. Ama bu durumdan şikayetçi olmadım. Çünkü paramız olsaydı babam zaten alırdı. 
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Evet çocukken yaşadklarmz hep içimüzd3 kalıyo 
0 oy
(16,023 puan) tarafından
Bize de annem 50 kuruş okul harçlığı verirdi. Tabi bizim zamanımızda simit 25 kuruştu. 2 tane simit tek alıp yerdim. Ama bazı sınır arkadaşların her tenefüs biseyler alır yerdi. Ondan ayrı da beslenme çantalarında abur cubur vardı. Çok kıskanırdım 
0 oy
(268 puan) tarafından
Dantelli yakam olsun isterdim ama kimseye hiç demedim.mavi önlüğün üstüne öğretmenimizin kızı dantelli yaka takardi.
0 oy
tarafından
Coook hangisini anlatayım 

Bizim ev köyde . Annemin ozaman tavukları civcivleri olurdu kaybolmasin diye bize baktirirlar di bigun bitanesi karga götürdü annem.cok dovdu beni bakmamisim diye
0 oy
tarafından
Bana annem beslenme bile hazırlamazdı.  Besleme çantamın ici kufluydu.  Kac kez dedim anneme seneye beslenme yok boşa para mi verecem derdi . Herkes haşlanmış yumurta falan yerdi . Hergin o küflü çantayı götürürdüm çünkü beslenme getirmeyenler eksi alırdı.  Arkadaşlarım neden yemiyorsun dediğinde canım istemiyo kahvaltıda çok yedim derdim. Her gece beslenme çantası hayaliyle yatardım. :((
(2,972 puan) tarafından
Cnm yaa çok etkilendim yeminle gözlerim doldu :((
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Diğer arkadaşlarımın annelri hep pasta v.s yapardı nasıl özenirdim. Annem de bilmezdi pasta yapmayı. 12 yaşlarımda öğrenir öğrenmez pasta yapmaya başladım. Ama hala içimde yaradır
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Valla okula ac gidip gelirdık ama abımım cebinde beslenmesıyde doluydu neyse

Oglum benden makarna istedi arkadasım dan gordu hemen yaptım

Krep istedi dokulürdedim ama gene yaptım yapmadığım almadığım ne varsa cocuklarıma yapıyorum kımseye kızmıyorum onlardan güc alıp cocuklarıma en iyisini yapıyorum sukur 
0 oy
tarafından
Yerli mali olurdu ya eskiden herkes herkesin annesi yapardi kek pogaca borek bende hep meyve gotururdum ama durumumuzun olmadigindan degil ugramsmak istemezdi daha 4. Sinifa gidiyorum birgun o kadar uzulmusumki anne oldugumda cocuklarim ne isterlerse yapacagim dedim simdi ise hamdolsun 2 kizim 1 oglum var. Anne hadi yapalim deseler trileceden tut profeteröl e kadar herseyi yapiyorum kucuklikte yasanilan gerckten unutulmuyor
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Benim babam öyle bana 5 10 lira harçlık vermezdi arada bir 1.5 2 lira para verirdi onada bir simit bir ayran alırdım sınıfta  komşum olan arkadaşlarim vardı ben yerken  onlar bakardı Bi simiti 3 e böler öyle yerdim ben Gine eve aç dönerdim 
0 oy
(834 puan) tarafından

3. Sınıftayken ders bitimine yakın tenefüste yemek üzere beslenme çantamı çıkarmıştım masaya.  Herkes öyle yapardı zaten... neyse son 5 dk filan var en cam tarafı arka sırada koridor tarafında  oturuyorum.  Orta sıra  en arkadaki çocukla hoca tartışmaya başladı... ben de çok açım... çok zayıftım biraz durumumuz azdı biz küçükken. Beslenme çantamı da bi komşunun kızı hediye etmişti küçükken kullandığı beslenmesini. Eskiydi çizilmişti ama pembeydi.:) tek kızdım pembe şeylerim olmadı hiç çok çok seviyordum o beslenme çantasını... neyse hoca tartışmaya başladı demiştim. Kadın hırsını alamadı öğretmen masasından bi hışımla kalkıp hızla  arkaya doğru geldi ve eline benim pembiş beslenme kutumu aldığı gibi duvara çaldı... içinden sadece haşlanmış yumurta çıktı... beslenmem kırıldı, parçalandı... ben açlığıma değil beslememe üzülürken, etraftakiler ıyy koktu diye söylenmeye başladılar. Hoca da dönüp baktı yere beslenmeye yumurta mı konur kokar bu yenmez be diye kızıp gitmişti... şu an niye ağlamaya başladım bilmiyorum ama çok zoruma gitti. Hala da gidiyor. Özrü kabahatinden büyük... çok üzülmüştüm bizim durumumuz yoktu genelde hep köyden çuvalla getirdiğimiz elmalar ayvalar olurdu beslenmemde. Annrm o gün yumurta bulmuş haşlamış bana :( benim için ne kadar değerli, lezzetli bişey... ama yaşamayan bilmiyor işte... çok zoruma gidiyor etraf hala böyle pislik, anlayışsız, şımarık insanlarla dolu... allahım zorda darda olana yardım etsin. Hiçbi çocuk aç uyumasın, soğukta uyumasın. Allah anne babalarına yardım etsin <3

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 381 göst.
28 Ağustos 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 470 göst.
13 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 352 göst.
+1 oy
16 cevap 533 göst.
1 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu