0 oy
950 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kızlar hem 2 tüpten ameliyat oldum hemde rahimdeki perde alındı 2 ay ilaç kullanıcam tedavi olarak da sadece tüp bebek denildi normal yolla anne olamıcam ama eşimi ikna edemiyorum el alem millet bize ne der dio elin çocuğunu mu koydurdun derler dinlemezler anlamazlar olmasin çocuğumuz dio 20 yaşındayım 4 kez bıçak altina yatışım bebegim olsun die ben anne olmak istiyorum kimse beni anlamio aglamaktan dikislerim de kapanmadi bana bi yol gösterin nasil ikna edebilirim 

Esim diil o zihniyette olan akrabalar eşim de o laftan cekinio

32 Cevaplar

0 oy
(15,861 puan) tarafından
Ne alaka elalemin çocuğunu mu koydun. Eşimden sperm alınacak. 
tarafından
Eşim anlık da bizim akrabaların dili durmaz dio
(15,861 puan) tarafından
Akrabalara tüp bebek yaptığınızı söylemek zorunda degilsiniz
tarafından
Biz nefes alsak onlarin haberi olur saklasak bile öğrenirler
(1,165 puan) tarafından
Çocuk sahibi olmak mı önemli elalemin ne dediği mi güçlü olun biraz. Akraba nedir ya bugün var yarın yok. Çocuk sizin hayatınız demek akraba için insan hayatından vazgeçer mi
tarafından
Demek ki vazgeçiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
O zihniyetteki birini asla ikna edemezsin 
tarafından
Eşim diil akrabalar o zihniyette eşime baskı yapiolar
0 oy
(614 puan) tarafından
Elalemin çocuğu derken sperm eşinden alınıyor Elalem Ne alaka
tarafından
Işte bizim akrabalar ne dilleri duruyo ne kendileri insanları uzmekten baska bisey anlamiolar
0 oy
tarafından
Bu me sacmalik evladin olacak ya bir cok insanin hayali ne derse desin millet kimene
tarafından
Işte anlatamıyorum onu eşime kime ne diorum eş dost dio evlatlik aliriz dio
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Elalem ne alaka ki, eşinin spermleri kullanılıyor, söylediği şey çok cahilce. 
tarafından
Ben tüp bebek yaptırmak milletin lafindan kurtulamam cocuk istiosan git bu evden dio
(1,630 puan) tarafından
Kimseye bişey söylemek zorunda değilsin. Yakın bir arkadaşım yaptı tüp bebek hiç bir akrabaya söylemediler, hem de ikiz oldu, şimdi 6 yaşına girdiler ve dediğim gibi kimse bilmiyor.
tarafından
Ah ikna edebilsem gerisini saklarım da
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Kimseye bunu söylemek zorunda değilsiniz eşine öyle söyle
tarafından
Hep eltimin çocuklarını evaldim dio kimsesizler yurdundan alamadim bizim olmasin olmicak dio bi anda da deisio olsun dio bi dediği bi dediğini tumuyo
(3,282 puan) tarafından
Hiç canını sıkma bi bakmışsın rabbim bi mucize göndermiş hamile kalırsın hiç umudunu kaybetme eşinin de kafası karışık olabilir bi süre kapatın konuyu sende bi iyileş
tarafından
Eşimi işten falan çıkardılar bu ara dükkan acicaklardi onu da yapamadılar cok sıkıntıda ondandir diorum ama kıtlığının farkinda diil o ameliyattan cok yakio dediği sözler
(3,282 puan) tarafından
Şimdilik ses etme bakalım zamana bırak sende açma konuyu
tarafından
Öyle yapicam yine susucam baska bildiğim bisey yok zaten
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Asıl millet değil eşin elalemin diye düşünmüş belli eşinden alıncak sperm başkasındanmı hem ayrıca millete söylemeniz gerekmiyo bende 4 kez tüpbebek yaptırdım bu gayet doğal napcak olmayınca mecbur bu yola başvurcak
tarafından
Eşim önceden tamam diodu simdi hayır dio el alemi bahane edio cocuk istiosan git dio nasil ikna edicem bilmiyorum ikna etsem gerisi gelir de edemiorum
(1,887 puan) tarafından
Kuzum bununla ilgili videolar var onları izlet eşin bence başkasından alınacağını düşünüyo dersin kimsenin bilmesi gerekmiyo hem kim nerden bilecek bizim tüp bebek yaptırcağımızı de 2 ay var mış üstüne gitmeden sakın bişekilde ikna etmeye çalış
tarafından
Bilmiyorum ya kendimi çok çaresiz hissediyorum
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Elalem ne der laflarını unutsun eşin milletten ona ne onun çocuğu olacak bizde tup bebek yaptirdik 
tarafından
Eskiden elalem bisey der çocuğu olmuyo der olsun die uğraşalım dedi ameliyat oldum değişti simdi olmasin dio
(2,874 puan) tarafından
Erkekler değişik ya bende zorla ikna ettim illa normal yoldan olursa olsun yoksa yaptırmam dedi bende ağladım kaç kez hastaneye kendim randevu aldım ben ugrastim
tarafından
Bende hep öyle yaptim ameliyat olucaksin gitme dedi bende başka çarem yok dedim oldum ameliyat
0 oy
(2,444 puan) tarafından
canım siz elalem için mi yaşıyorsunuz? Eşin o zihniyette olmasa takmaz dinlemez kimseyi kusura bakma ama 
tarafından
Zihniyetine tüküreyim onun 20 yasinda 4 ameliyat oldum çocuk istio die şimdi yok dio
(2,444 puan) tarafından
çok yazık böyle insanlara gerçekten bıçak altına kendi yatar mıydı acaba çocuk için ya da problem kendinde olsaydı böyle düşünür müydü sen üzme kendini canım Allahtan ümit kesilmez niceleri var hiç olmaz deyip hamile kalan sabret sabrın sonu selamettir biraz kendini toparla sonra tekrar konuşursun eşinle. simdi kendini düşün önce can sonra canan unutma ❤
tarafından
Unutmam ilk önce sağlığım düzelsin bi bakalim sonumuz ne olucak
(2,444 puan) tarafından
hakkınızda hayırlısı canım
0 oy
tarafından
Kimseye birşey demeniz gerekmiyor o ne der bu der diye düşünmeyin kimsenin ağzı torba degilki buzesin eşinle düzgün bı şekilde konuş snne olmak istediğini söyle 
tarafından
Yeter dicem bugün ya ne derse desin ben anne olmak istiyorum
0 oy
(402 puan) tarafından
Önce  sakin olmayı denemelisin iyileş toparlak kendine gel daha geçsin yaşın 20 yolun çok başındasın eşine zaman tan seniı anlayacaktır eninde sonunda 
tarafından
Inşallah ya sinirden aglaya aglaya bi hal oldum
0 oy
(895 puan) tarafından
Hem agriyla hem psikoljik agriyla ugrasmak ne zordur.Rabbim yardimcin olsun cnm.madem elalaemi dusunuyo esin ozamn kimse bilmk zorunda degil tupbebek oldugunu.bence oda suphe duyuyo hastnlrden.karisirmi diye sanirim.dok gidip konusun bence
tarafından
Doktor cagir ikna edelim dedi de diyemedim eşime kizar die
0 oy
tarafından
Kimseye söylemeden gidin tedaviye kimseye bişey anlatma sırf bu laflar yüzünden ben öyle yaptım kimseye anlatmadm çok yakınım olanlar dışında kimse bilmez sekiz ay oldu çoktaaan kapandı bile mevzu 

Unarım ikna edersin seni çok iyi anliyorum 
tarafından
Inşallah yaa inşallah su mübarek gün hürmetine
0 oy
(76 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm bence eşini al doktora götür doktor konussun akrabalara göre hayat yasarsaniz sonunda üzülen siz olursunuz 
tarafından
Yemin etti ben gitmem hastaneye dio
(76 puan) tarafından
Bu zihniyeti zor degistirirsin ozaman cnm allah yardimcin olsun
tarafından
Allah yardım etsin bu günün hürmetine
0 oy
(27,340 puan) tarafından

Akarabalara ne ya her b.ka burunlarını sokup laf ediyorlar kimin haddine 

Esin cok abartiyor bunun nesi kotu yada nesi laf edilecek bir konu

Cevrenizdeki cahil insanlar laf edecek diye kendi mutlulugunuzu arka plana atmayin

tarafından
Ahh beni su dağlar anladı eşim bi anlamadı anlasa onlardan fayda olmadığını ama kimin umrunda
(27,340 puan) tarafından
Yorumlari okudumda  
Bacim kusura bakma ama senin esinden bir cacik olmaz bugun bunu sana diyen yarin daha cok kotu seyler yasatir iyi dusun doğru kararlar ver yasin cok genc daha :/
tarafından
Eşimden bu zamana kadar bisey yaşamadım bi dedigimi iki etmez böyle biri diil bu ara isten çıkarıldı dükkan falan uğraşiolar sıkıntıda tabı benim annemle de biraz sorun yaşadı ondan sinirlendi sinirini benden çıkartıp dedi bunlari simdi mesaj atmis ne dediler hastanede neyin varmış die aile baskısı eş dost derken o da bana patlaıp inşallah geçer bu zamanlar
(27,340 puan) tarafından
InsAllah gecer
0 oy
tarafından
Sizde akrabalara tüp bebek olduğunu soylemezsiniz olur biter sartmi akrabaların tüp olduğunu bilmesi ya bı zihniyette insanları anlamıyorum rabbim yol göstermiş dermanını göstermiş insanoğlu niye bu kadar zoru seviyor anlamıyorum .. inseallah biannonce kabul eder eşin kuzum 
tarafından
Inşallah canm ya insallah
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Eşin elaleme bakarak mı yola çıkıyo başta eşin cahillik yapıyo canm kusura bakma sizin kimseye açıklama yapma gibi durumunuz yok. Tüp bebek babadan alınan sperm ile yapılıyor kimseye hesap verme durumunuz yok başta bunu anlayın. Senin için üzülüyorum tek etrafın cahil insanlarla dolu 
tarafından
O da istio da bu aralar sıkıntıdayız ondan cok bunaldı acisini benden çıkardı özür için sebeklikler yapio ama bilmiyorum dedikleri yetti ya inşallah geçer bu günler ben anne olmak istiyorum uzaktan insanlari seyredip ağlamak diil
(2,678 puan) tarafından
Oyys canm benim seni çok iyi anlıyorum bnmde 4 yıl olmadı hep düşük oldu şimdi ise 3 aylık oğlum var senin gibiydim hep ağladım üzüldüm ama umudumu kaybetmedim sende kaybetme veren Allah çünkü.  Eminim oda sıkılıyor sataşacak yer arıyor ama bu sen değilsin canm çünkü sen zaten yaralısın yorgunsun seni anlaması gerek al karşına konuş canm böyle için için üzülürsen hasta olursun
tarafından
Hasta oldum zaten 20 yasinda onca ameliyat onca dert
(2,678 puan) tarafından
Üzülme canm güçlü ve bu durumu eşine anlat yada birinden destek alın kuzum
tarafından
Hakkımızda hayırlısı olsun canm
0 oy
tarafından
O kadar problemse elalem tedavi oldum geçti normal şekilde gebe kaldım de kimse sizin yatak odanızı bilmez
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Esinde o zihniyette canım kusura bakmasın zaten yaşın 2o çok ufaksin önünüzde bı ton zaman var eşinde düşünceleri değişir tüp bebek konusunda eşin geri kafalı olarak kalsa bile sizin aranızda kalır tedavi işlemi herkes bilmek duymak zorunda mi
tarafından
Ya diorum 1 yavrumuz olsun baska istemiosan isteme ama bi tane olsun diorum dinlemio isteme cocuk falan dio ya ben anne olmak için onca acı çektim nasil istemim
(4,961 puan) tarafından
Canım bu anlayisla karsilanacak bı durum değil açık soyliyim boşanma sebebi
Akrabalar böyle diyecek diye olmamış biseye bahane bularak çocuk istememek kabul edilir bişey değil ya akla mantiga aykırı
tarafından
Kafam allak bullak kafayi yicem bide kayın bbamlarsa korona çıktı bize yapılmadı kafayi yicem ys
0 oy
tarafından
Millet konuşacak diye ben anne baba olmayacakmiyim millet için kendimi neden bu duygudan mahrum edeyim böyle bı saçmalık olmaz ya kuzum sen anne olmak istediğini onlar için bu duyguyu yaşamanın kıymetini falan şöyle çocuğu olan birisi anlatsın belki anlar 
tarafından
Bilmiyorum ya ilk önce bi sağlığım toparlasın 2 ay sonra ilaçlar bitince tekrar konusu cam ikna etmeye calısıcam

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 351 göst.
28 Ekim 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.
12 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde HASRETiM160121 (2,297 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 107 göst.
6 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Azracan11 (871 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 346 göst.
28 Ekim 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,421 soru

11,327,030 cevap

34,780 kullanıcı

...