0 oy
433 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar altın almış başı gidiyor bilgisi olan varmı düşecek mi bu Melet?  Aralık ayında elimize 3 5 bise kalacaktı maastan altın yaparız dediydim sansıma edeyim yaaa :D

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence artık düşmez
tarafından
Allah sonumuzu hayır etsin bacı et almadan cıktıgım alısveris 1100 ü buluyo ya. 2 kişiyim faturalar 500 600 tutuyo ben napayım millet napsın ya
tarafından
İnan ki haklısın artık hiç bişey alınmıyor herşey resmen ateş pahası bide kira falan Rabbim yardımcımız olsun resmen kıyamet alamet
tarafından
Aynen öyle bacı kirası faturası ev alışverişi aha bebe geliyo ona al derken meteliğe kurşun sayıyoruz ya
tarafından
Doğru bacım ne biçim devlet diyorum bazen ya gerçekten 1000 liranın bile kıymeti kalmadı
tarafından
Kız ne 1000 lirası evden dışarı nefes almaya çıkınca hooop 50 lira bi anda gidiyor
-Reklam-
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Daha da artacak düşmesini beklemeyin bundan sonra hiç bişeyin 
(2,792 puan) tarafından
Maalesef,hele yılbaşından sonra her şey daha da artacak
tarafından
Asgari ücret ne kadar olucak acaba onu merak ediyorum dalga geçer gibi 199 lira yaparlarsa millet vallahi bu sefer cıldırır
(2,792 puan) tarafından
Artık oda onların insiyatifine kalmış belki de aynı sayacak yerinde bilemeyiz
tarafından
Millet artık para sıkıntısından ne yapacağını sasırdı bir yağ 65 lira olur mu insaf ya
(2,792 puan) tarafından
İşte naparsın işçinin vay haline
0 oy
(193 puan) tarafından
Ben de altına yatırım yapmıştım bozdursam mı diye düşünüyorum. Düşerse bittim, yüksek fiyattan aldım ben de :) 
tarafından
Bacı herkes düşmez diyo valla ya. Bende alcaktım yatırım icin her ay bu fiyata almam mümkün değil
(193 puan) tarafından
Canım 5 günde bin lira kar ettim ama 18 binle girmiştim bu işe. Zarar edersem de çok üzülürüm valla ben de bilemedim. Gerçi bozdursam da yerine ne alayım hepsi uçuk
tarafından
Şuraya bak ya. Bacı baksana herkes düşmez diyo yani 1 senede 2 katına kar edersin
(193 puan) tarafından
İnşallah canım :)
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Benim adam arabayı satıp bankaya koydu akilliya kaç kere dedim altın al diye almadi
tarafından
Valla nakiti altına cevirmek hep mantıklı ama altın düşükken simdi nasıl kar olurdu vallahi
(4,859 puan) tarafından
Şimdi vursun kafasına kaç kere al al dedim
tarafından
Bacı yapcak bise yok gecti vallahi
(4,859 puan) tarafından
Aynen oyle
0 oy
tarafından
Temmuzda 430a almıştım geçen ay bozdurdum 480e..dün eşim para verdi alırım br tane daha diye ama faturaları sıfırladım..kalanı kenara koydum alırım diye ama onu da alamıcam galiba üstüne koycam artık.
tarafından
Kız kaç aydır elime 1 lira kalmıyordu Aralık ayında düze cıkacaktım alırım dediydim fiyatı görünce ben sok
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Türkiye'de yükselen birşeyin sen düştüğünü gördün mü bacım benim adamda gram mı alsak ne diyordu akşam gram artınca her ay maaştan artırıp
(2,055 puan) tarafından
Sorma canım bende adamın borcu harcı bitince bilezik isteyecektim ama artık zor bileziğin gramı olmuş 485 tl artık karnımiz doysa şükredelim bu devirde artık evde 2 kişinin çalışması şart oldu valla herşey para herşey pahalı
tarafından
Bacı hamile olmasam calıscam mecbur eşim 2 işte calısıyor. İnancın olsun alınan para ortada yok. Ne dışarı cıkıyoruz ne fuzuli bi harcama var ortada.
(2,055 puan) tarafından
İnanırım eşim memur olduğu halde bize bile yeri geliyor yetmiyor canım bazen keşke benimde devlet işim olsaymiş diyorum bende de iki çocuk var okul olayı başlayınca artık hepten coluga çocuğa gider
tarafından
Okul deme bacııııı 1 tane kalem olmuş 15 20 lira yeğenimle girmiştim kırtasiyeye yıllar sonra. Benim 2.5 liraya aldıgım kalem olmuş 30 40 lira dedim siz dalga mı geciyonuz
(2,055 puan) tarafından
Öyle canım öyle Rabbim az verip bezdirmesin çok verip azdırmasin inşallah
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Vallahi altın almış başını gidiyor İyi ki altınlarımı bozdurmadım daha . Düğünden kalan altınlarım var çeyreklerin var Yarım altınlarım var oğluma takılanlar var bir ev aldığım zaman bozarım. Bu saatten sonra altın düşmez zaten her şey Uçar da Uçar.
tarafından
Bacı sen saklamaya devam et aman diyim :) alacak olan bizler düsünsün artık
(5,559 puan) tarafından
Benim 2 bileziğim satıldı ama onu alacaklar söz verdiler yarın öbür gün ev alırsam onu onlar ekler ben de ev için saklıyorum başka hiç kimseye vermem
tarafından
Verme bacı bu devirde altınla borc olmuyo millet alırken veririm diyo altınun durumu ortada
0 oy
(119,519 puan) tarafından

Kiz bu kacimci altin postu :D hep amerikan sucu 

tarafından
Bunlar dış minnakların oyunu :D
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Yok ya çıktı düşmez zaten herşey zamlandi napcaz boyle
tarafından
Bilmiyorum bacı ay sonu gelmiyor ya maaş alındığı gibi uçuyo göremiyorum gı
0 oy
tarafından
Canım bebgim dogdu eşin görev arkadaşları üç beş tane  gram göndermiş bende arkadaşıma çeyrek yapalım çarşıya godelimmi dedim arkadaş da böle biriktir ben iki üç ayda bir bir iki tane yapiorum ama anca iki ayda bitane alabiliyorum böle daha karlı dediler yükseliş daha devam eder kışın az durur ama bahar gelince git gide artar
tarafından
Bahara dogru ucar vallahi kışın da düşecek gibi durmuyor. Gram yatırım olarak cok cok karlı bırak öyle kalsın elleme
tarafından
Öle canm nasibinde ne varsa o olsun diyip kaldırdım ilerde yok akülü araba bisiklet bazı ihtiyaçları falan maaşla karsilayamazsak alırız dedim sağolsun eşim siz bilirsiniz dedi kaldı öle
tarafından
Bacı sen tut. Cocuklu evin hastalığı bitmez gideri bitmez ani birşey olur Allah göstermeye. Güvence olarak kalsın
tarafından
Öle canm haklısın teşekkürler
0 oy
(1,580 puan) tarafından
535 olms suan
(1,580 puan) tarafından
Gerçek ayy bak gör bide yılbaşı geliyo herşey iki kat artıcak kiraya bile çok zam yapcaklar belki ama asgari ücret zaten hiç bişey yetmiyordu şimdi aylık ekmek parasını karsilamicak hele bide kalabalık ailen varsa ve tek kişi calsiyosa borç batagi direk
tarafından
Yılbaşı zambaşı resmen. Cok merak ediyorum sadece asgari ücreti ne kadar yapacaklar bu utanmazlar. 2 kişiyim bacı 7000 lira eve maaş giriyor eşim 2 işte çalışıyor. De ki eline ne kalıyor 3 in 1 yani. Bi Aralık ayında düze cıkacaktım 400 500 ama altına yanaşamıyorum. Cocuk da geliyo. Rabbim asgari ücretle gecinene yardım etsin biz bu haldeyken onları cocuklu olanları düsünemiyorum.
tarafından
Fuzuli harcamam yok ve dışarı bile cıkmıyoruz. Giderlerde bogulduk
(1,580 puan) tarafından
Benim de fuzuli harcamam yok bide bu dönemde eşim issiz kaldı çocuk var ev kirası flan borçlar gerçekten çok zor ya çalisirkende 3000 aliyodu yetmiyordu ama biyerlerden kisiyoduk çocuk olunca öyle olmuyo ya şu asgari ucreti resmilestirenler kendileri bu kadar almiyolar zorluk ne darlik nedemek bilmiyolar el bebek gül bebek ler kendileri bizim halimizi tabi anlamazlar çok sinir oluyorm ya
tarafından
Aynen öyle bu virüs zamanı eşim 2 3 ay işe gidemedi orda battık içeri felaket girdik zaten. O koltuklarda oturanlar 20 30 belki de fazlasını aldıkları icin giderleri devlete ait olduğu icin anca konuşuyorlar bu milletin hakkını ödeyemicek kimse

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 135 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde .SU. (5,008 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 121 göst.
28 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ht (2,093 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 368 göst.
7 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Esraesraa (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 314 göst.