0 oy
690 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Cennete giremeyeceklermis..... lütfen namazlarınıza önem verin Allah için uyarıyorum sizi yanlış anlaşılmasın.

7 Cevaplar

+1 oy
(7,285 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Sualde namazdan geçen her şeyden geçermiş derler  ... Rabbim hakkı ile kilanlardan eylesin... 
tarafından
Amin amin canım
-Reklam-
+3 oy
(7,411 puan) tarafından
Allah razı olsun canim. tabiki namaz dinin diregidir buyrulmustur. ilk 5 vakit namazdan sual olunacagiz. layigi ile kilmayi nasip etsin Rabbim 
tarafından
Amin inşaallah canım
+2 oy
tarafından
Ya namaz kılıp  neler yapan var ALLAH askina nerden biliniyor cennete girilmeyecek diye RABBIM merhametli vicdanli kisilerden eylesin bizi kil.veya kılma gunah isledikten sonra kılsam nolacak kötü  kalpli olup namaz kilayim cennete gidecem yok oyle bisey
tarafından
Hoca kendi bakış acısına göre de anlatmıyor nakil yapıyor çok sevdiğim müstakim ehli sünnet bir hocadır.
tarafından
Her hoca farkli soyluyor her hoca ustune yorum katarak konusuyor yada kitap çıkariyor
tarafından
Çok değişik hocalar var işte her hocayı dinlememek lazım. Sapık görüşlü hocalar var. Hem kendi sapıtmış hem milleti sapittiriyor
tarafından
Aynen en basiti ben bu.paltformda gordum kimisi nihat hatipogluna inanirken kimi ehli sunnet uymuyir diye adama inanmıyor iste herkes inandigi farkli oldugu icin ortaya karisiklik çıkıyor
(1,165 puan) tarafından
Arkadaşlar İslam alimleri namaz kilamayana mühlet verir bu süre alimden alime değişebilir. İmam Ebu Hanife kişi namazı inkar etmediği sürece kafir değildir dese de doneminde namazı terk edene ciddi cezalar verilmistir. İmam Ebu Hanife ye göre kafir olmasa da fasık ve günahkar olur. Bu konuda imam malik ve imam safii daha katıdır ve küfre gireceğini söyler. Yani kişinin namazı dünyalık sebeplerden dolayı terketmesi asla kabul edilmez. Bu konu da Allah bilir kisinin durumunu diyemeyiz çünkü bu hükümleri zaten Allah bildirir. Eğer ortada bir din varsa yasanmak içindir kalpte durması için değil.
+1 oy
tarafından
 Rabb'im bizi  doğru düzgün namaz kılıp ibadet eden kullarından  eylesin cenneti ile mukafatlandirsin bizleri çok şükür kılıyoruz
tarafından
Amin amin hayırlısı ile canım Allah daim eylesin
tarafından
Ecmain cnm inşallah
0 oy
tarafından
Bende kılmak istiyorum hatta kapanmak istiyorum ama cesaretin yok bikere yaparsam geri açılımının yanlış bişey yapamıyorum diye dusunuyorum
(2,055 puan) tarafından
Canım bunun cesaretle alakası yok besmele çekip niyet edersen kapanmaya geriside gelir bu paylaşım kapanmana vesile olur inşallah;)
tarafından
İsallah canım Rabbime diyorum içime bişey Verde yapiyim diye
tarafından
Kapanmaktan önce namazı yapmaya çalış gerisi gelir insaAllah
(2,055 puan) tarafından
Canım daha ne versin herşey bir alamet virüs depremler bunların hepsi alamet
(1,241 puan) tarafından
Belki İzmir depreminde ölenlerden de senin gibi düşünen vardı canım öyle öyle şeytanın vesvesesi ile ertledi ve hiç ummadığı anda öldü. Zararın neresinden dönersek kardır. İnan bir kapan gerisi gelir bı iznillah
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Ben buna katilmiorm pek ilk sorulacak hesap namaz tamam

Ama namaz kılmayan cennette giremeyckse ozmn herkez istediğini yapsın zaten namaz kilmior nede olsa cehennemlik 

Yada 5vakit kılsın her istediğini yapsın nede olsa kılıyor kesin cennetlik dir..

Cehennemlok yada cennetlik sadece Yaradan bilir..
(3,769 puan) tarafından
İzlemedm video yu ve dedgm lafları istediğin yerlere çekip yorum yapıyorsun senin düşüncelerin bunlar benim dgl..
Seninle bunu tartismayacfm cnm çünkü herkesin ibadeti kendine sen benimkinden sorumlu dglsin bnde seninkinden
Allah namaz kılmayı nasip etsin hepimzie elimizden geldiğince de kılıyorum zaten
Rabb'im kabil etsin
tarafından
Benim düşüncelerim değil nakil yapıyorum
(3,769 puan) tarafından
Ne demek istediğini anlamdm
Ama çokta önemli değil
Saol  böyle güzel bir post actfn için her ne kdr anltmn biraz eksik olsada
(1,165 puan) tarafından
Canım namaz kılmayan ne yazikki gunahkardir. Bir an önce durumunu duzeltmelidir. Ancak her namaz kılma da cennetlik diye bişey yok tabi ki. Namaz dışında kul hakkı yalan dolan bir sürü eylem vardır. Ya da namazının kabul olmamasi da mümkündür. Bu yüzden namaz kılan kişi de kabul olmamasi dolayısıyla cehennemlik olabilir. Simdi arkadaşın paylaşımı şudur ki namaz yoksa iman zamanla kalpten uzaklaşır. Çünkü her gelen peygamber namazı ve zekatı emretmiştir.
(3,769 puan) tarafından
Bende hemen hemen böyle ama farklı şekilde dedmdi cnm ama arkds istediği gibi anladı maalesef
0 oy
tarafından
Amel imandan bir cuzdur bu sebeple namaz kılmayan kişi islamdan çıkmış olur.
tarafından
Ya kardeş sen hangi mezheptensin değişik değişik görüşlerin var
tarafından
Bende hangi mezhepten oldugunu merak ediyorum
tarafından
La ilahe illallah Muhammedun Rasulullah mezhebinden

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 765 göst.
+1 oy
5 cevap 164 göst.
28 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu