0 oy
1,616 göst.
Aile kategorisinde (327 puan) tarafından
eşiniz alkol icerken sizde içiyor musunuz yoksa saygi duyup icmesine razi mı oluyorsunuz 

49 Cevaplar

+7 oy
(1,165 puan) tarafından
Sen ara ara bu soruyu soruyosun neden acaba? Gerçekten merak ettim. Nasıl bı cevap gelmesini bekliyosun ki önceki postundaki cevaplar tatmin etmedi mi? Alkolün haram olmasından öte bı yorum var mı? 
(2,792 puan) tarafından
Burda biri yeni hesap açıp şey sormuştu o geldi aklıma
Emziriyorum ve eşim içerken bende içiyorum bebeğime geçer mi bişey olur mu diye
Hatırlayan var mı
(1,165 puan) tarafından
Hatırlamıyorum canım. Ama ilginç gerçekten bu arkadaş aynı şekilde daha önce de sormuştu. Ara ara canı sıkıldıkca soruyo:)
(2,792 puan) tarafından
Bilmiyorum ben görmedim sanırım bu arkadaşın sorduğunu ama o yeni hesap açan kadın aklımda kaldı benim ciddi ciddi emzirirken kasıtlı olarak içtiğini ve bebeğine geçip geçmediğini sormuştu sonradan baya linç yedi tabi ortadan kayboldu öyle
(813 puan) tarafından
Biz kola içmeye korkuyoruz bebeğe zararlı diye  içki içmek ne ya millet ne rahat
(2,792 puan) tarafından
Aynen öyle valla
-Reklam-
+2 oy
(16,506 puan) tarafından
Allah korusun 

Yuvamdan uzak tutsun 
(327 puan) tarafından
Bende öyle dua ediyorum
+1 oy
(4,725 puan) tarafından
İkimizde içmiyoruz, içmedik de. Sigara içiyor olsaydı kabullenirdim ama alkol icseydi evlenmezdim
+1 oy
tarafından
Cok şükür eşim icmiyor icseydi de saygi duymazdim haramın olduğu yerde ne huxur vardir ne bereket Rabbim bizi muhafaza etsin
+1 oy
tarafından
Keşke ülkede satışı yasaklansa kimse içmese

Hem ahiretini, hem sağlığını, hem cebini insanoğlu ama bile bile içiyor

Yorumlarda içiyoruz diyen arkadaşlar içinde o kadar üzülüyorum ki keşke içmeseler böyle birşeye müsade etmeseler 
+1 oy
(2,792 puan) tarafından
Evime girmedi girmesin de inşallah eşim de içmez çok şükür 
0 oy
(1,793 puan) tarafından
İcmese iyi ama içiyor o yüzden saygı duyuyorum,..
(327 puan) tarafından
Evliliginizi etkiliyor mu mesela tartistidiginiz zaman gidip içer mi
0 oy
(2,745 puan) tarafından

:DEsimde içmiyor  bende icmiyorum yuvamdan eksik kalsın

(327 puan) tarafından
Ne guzell
(2,745 puan) tarafından
Baştan  taviz vermedim ben kazandim❤
0 oy
tarafından
İkimizde kullanmıyoruz canım eşim içse eşlik edemem herkes ayrı mezara girecek ben bunun hesabını veremem 
(327 puan) tarafından
Çok doğru konuştunuz
tarafından
Sen içme canım bazı insanlar günahına ortak ararlar seni alet etmesine müsade etme kendi içiyor diye eşinin içmesini isteyen adama karşıda bi sinirim var benim zaten sende uyar eşini bırakması yönünde bırakmıyorsa kendi nasıl istiyorsa öyle yapsın eşi olarak görevini yerine getirmiş olursun
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Her zaman değil tabi bu ara bebeğim de var eşlik de ederim yalnız almasına da müsade ederim. 
(327 puan) tarafından
Sarhos olacak kadar içer misiniz
(13,202 puan) tarafından
Zamanında yaptık o haltı da sonra ben ertesi gün ziyan oluyor diye bıraktım eşim de sarhoş olmaz olsa da senede birdir.
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Bebek yokken içiyordum da şimdi içip kafayı bulupta çocuğa bakamam diye içmiyorum :) eşim evde içer mezesini bile yaparım koyarım önüne ama çok nadir içer o yüzden sıkıntı tinnneeee :))
(327 puan) tarafından
Kocamın hayal ettiği kadın tam siz gibi :D icmedigim için esimi anlamıyorum
(4,859 puan) tarafından
Hiç denedin mi yani bende içiyorum ama eşim alipta sende bı duble iç derse yada bende içeyim mi diyorum anca öğle bı jere sarhoş oldum aman aman :)
(327 puan) tarafından
Kız eşim bağımlısı zaten biraktirmaya çalışıyorum izin vereyim dedim kafasi güzel oldu taniyamadim:D kusana kadar içiyor eşim bagimlisi biraksin istiyorum bende icmedigim için onu anlamıyorum
(4,859 puan) tarafından
İcsende anlamayacaksin ki canım :) kafa gittim mi ne yaptığını da hatirlamazsin bazıları öyle ben eşimden o konuda şanslıyım adam.ne kadar içerse içsin kafayı bulmuyor arkadaş :) sadece normalden daha fazla konuşuyor o kaaaa
0 oy
tarafından

Esimde icmez bende Allah korusun :ermm:

(327 puan) tarafından
Icmiyorsaniz sıkıntı yok  :)
0 oy
tarafından
Evlenmeden öncesi ben ve eşim alkolle son derece iyiydi aramız müthiş alkol kullanan insanlardık :) ama evlendiğimiz gün ikimizde tövbe ettik bir dahada alkol lafı evimizde hiç geçmedi. Evime dahi sokmadım sokmam da :)
(327 puan) tarafından
Esiniz alkolu nasıl bıraktı benim eşim iradesiz yaaa:)
tarafından
İkimizde cidden alkolsüz duramazdık yani su gibi içerdik. Ama ben daha demeden kendisi dedi alkol bugün itibari ile bitmiştir diye. Ben sok ben mutlu :) dedim hiç sorun değil bana böyle gel :)) iradesi cok güçlü eşimin ve kendi isteği ile bıraktı bende öyle :)
(327 puan) tarafından
canım icmedigim için bilmiyorum ama eşim morali bozuk olduğunda hep içmek ister birakti gibi bakalım:)
tarafından
İnsallah tamamiyle bırakır canım. Şimdi anlıyorum yani ne kadar igrenc bise ya Parana saglıgına yazık ediyorsun baştan yere. Ve zararlı yani dinen de yasak. Rabbim evlerden ırak etsin
(327 puan) tarafından
Amin canım benim
0 oy
(326 puan) tarafından
hamile kalana kadar iciciydim ama hamile oldugumu ogrendim tabikide biraktim esimde kendi istegiyle icmicem bende dedi yani birlikte icerdik cunku bende kullanirdim 
(327 puan) tarafından
ben bu konuda çok katıyım ya icsin istemiyorum cocuklarim için vazgecsin istiyorum iki tane erkek evladi olucak bakalim bıraktı gibi
(326 puan) tarafından
imsallah birakir canim karsiysan eger alkole  zor gercekten
(2,704 puan) tarafından
İpek doğurdun mu? :D
(326 puan) tarafından
yok yaa bu persembe nasipse :D
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Esim icmiyor.Ben eskiden içiyordum hamilelikten önce biraktim
(327 puan) tarafından
Size karışır eder miydi
(6,203 puan) tarafından
Hayır karışması hiç ama şuan kalkipta ben içki icicem dersem asla izin vermez çünkü bebeğimi emziriyorum
0 oy
(12,777 puan) tarafından

Yok şükür icmeyiz ailemiz de de yoktur bizim kötü aliskanligimiz sigara :D

(327 puan) tarafından
Olsunn
0 oy
(84 puan) tarafından
Ya alkol agzima koymadim ama 3 gun hastanedeyim sutumde az geliyo coviliyik odadanda cikarmiyolar canim nadil sigara istiyo bi kacabilsem alt kata bi sigara icmek istiyorum stresten ölucem simdi.
(327 puan) tarafından
Seni anlıyorum canim bende şükür o zamanlari atlattim zor gerçkten doğum ve doğum sonrasi
(84 puan) tarafından
Hemde nasil Alllah kimseye vermesin
0 oy
(119,456 puan) tarafından
Esim icmiyo benim haci kendisi bende koladan baska bisi icmedim
(16,506 puan) tarafından
Eşin hacı mıı
(119,456 puan) tarafından
Hee kiz bekarken gitti dugunden 3 ay oncede umredeydi
(16,506 puan) tarafından
Aferın ona :)
Nedense merak ettim enişteyi ahah:)
0 oy
tarafından
En son 2020 yılbaşında içtim içemedim hatta birşeyler oldu..

Eşimle ikimizde sadeve özel günlerde genelde yılbaşında belki cook cook nadiir ortam olursa 

Evime bir tek yılbaşında soktum başka da yok allahim izin verirse evime oglumun önünde asla kötü bit örnek olmak istemem. Öyle yapan ark. Var çünkü büyük konuşmuyorum ama yapmam esimde yapmaz o hatta benden daha anlayışımı babasından  çektiği için 

Sukur öyle herzamn kafamız atınca içen insanlar degiliz ama nişanlıyım ortam fazla varken içerdik gece clupleri şimdi şükür allahima 
(327 puan) tarafından
Benim öyle hayatım hiç olmadi ama saygı duyarim sız cocugunuz için kendi hayatinizi duzene soktunuz evladiniz çok sansli:)
tarafından
Öyle gerekti artık hem çocuğum hem onun rizki hem günah kırık yılda bir yeter. Onada gerek yokta işte olursa yeter olamasa dert degil şükür
0 oy
(649 puan) tarafından
Eşim içmiyor bende içmiyorum içki ve sigara kullanmıyoruz 
(327 puan) tarafından
Ne guzell sevindim sizin adiniza

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 118 göst.
18 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gammmze (1,315 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 118 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Selinnnn (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 98 göst.
26 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Malefizz (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 280 göst.
21 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu

380,880 soru

11,403,378 cevap

34,941 kullanıcı

...