0 oy
379 göst.
Diğer kategorisinde (1,134 puan) tarafından
Kızlar 40 haftalik olmama son 3 gün. Karnım baya baya indi makatim ağrıyo batma oluyo karnım taş gibi oluyo devamlı bebeğim toplanıp kasılıp duruyo af edersiniz büyük tuvalete de çok çıkar oldum alt tarafım da batiyo pazartesi kontröl var açılma olması için yarın ne yapayım ben doktora gitmeden çatı muayenesi olmadım belki olurum korkuyorum da 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Acile git sancım.cok de alttan muane ederler açılır birde cinsel ilişki sperm
(1,134 puan) tarafından
Meleklerivar  kociss yanimda değil ki canim doğumda yanima gelicek çalışıyo o ayrı yerde ben ayrı yerde ilişki kizimda hiç işe yaramadı hoş kocada yok ya
tarafından
Hadi bakalım bende saliya kadar umarım doğurmam;)) çünkü 36+3 uz doktor saliya kadar beklese iyi dedi eve gönderdi beni yani 37 ye girse iyi gelişimi Ultrason da 37 gözüküyor ama işte içim içimi yiyor
(1,134 puan) tarafından
Sende sağlıkla firtlat kız ağrısız sancısız  insan sabirsizlaniyo doğsun istiyo agirlaşmak ta cabasi
tarafından
Amin canım.aynen rahatlamak istiyor insan ama.iste sağlığı yerinde olsunda beklerizde diyor anne yiregi
(1,134 puan) tarafından
Aynen ya oda doğru sağlıklı olsun gününde gelsin istiyorum bi yandan da doğsun artık bende rahatliyim  ortalık daha kötü olmadan kucağıma alayim diyorum
-Reklam-
0 oy
(2,792 puan) tarafından
40 haftalığım benimde pazartesi kontrolüm var bakalım nolcak bizim kızın gelesi yok gibi 
(1,134 puan) tarafından
Valla canim benimde aynı gelen giden yok bu dediklerim hariç herhal bunlarda yalancı sancı
(2,792 puan) tarafından
Evet onlar bende 10 gündür var
(1,134 puan) tarafından
Aynı şekilde bende de var canim insan doğsun istiyo artık her gün wc'de peceteye bakıyorum bi ümit heycanla nişan var mı diye
(2,792 puan) tarafından
Aynen bende öyleyim vallaa
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Çatı muaynesinde eğer kendini kasmaz isen hiç bir aci yaşamassın. 

Çömel kalk yap, sıcak suyla duş al sıcak suya çömel
(1,134 puan) tarafından
Bu dediklerini yarın yapicam canım inşallah işe yarar
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Açılma yoksa yoktur.Acilman varsa eğer sıcak su,çömelme işe yarar tabi oda bunyenle bagli
(1,134 puan) tarafından
Yarın deniycem canım sıcak su çömelme merdiven inip çikicam bakalım inşallah açılmam olur
0 oy
(55 puan) tarafından
41₺3de doğum yaptım sezaryanla ilk bebegimdi ve eşim son 3ay ilişkiye girmedi bebege zarar verir diye artık eşi çürümeye başlayınca acil aldılar suni sancı verdiler 4saat hicbirsekilde açılma olmadı ama her 5dk da bir kontrol mafoldum ve hemşirenin bana söylediği tek şey niye eşinle iliskiye girmedin bebeğe zararı yok faydası olurdu diye ablam ilişkiye girdiği gece sancısı tuttu sabahına normal doğum yaptı 
(1,134 puan) tarafından
Bende işe yaramadı canım ilişki kızıma gebeyken ilk baştan sonuna kadar  olurdu ama gelen giden yoktu 40 haftada suni sancıyla doğum yaptım bünyeyle alakalı bence birazda
0 oy
(392 puan) tarafından
Benim 41 haftalikti artık suni sancı ile doğum yapacaktım veya sezaryen. 1 gün önce kendi sancım geldi. Açılma egzersizleri yaptım YouTube ta var. Sonra hurma yedim bol bol ve sıcak duş aldim. Bunu bir hafta yoğun şekilde yaptım ve nişanım geldi. Sancılarım başladı. 16 saat sonra doğurdum :) 
(392 puan) tarafından
Hurma bence ise yaramıyor canım. Ama ben yedim :)) en çok işe yarayan egzersiz. Hatta bir duruş var tuvalete oturur gibi çömelme pozisyonu. Onda durunca bile yavaş yavaş acildigini hissediyordum. Bol bol yürüdüm mesela evde. Korona var diye çıkmıyordum. Merdiven inip çıkmakta iyi geliyor. İnşallah kendi sancinla dogurursun canim. Nefes egzersizleri yap. Ve normal doğum sırasında yapılması gerekenleri araştır öyle git doğuma
(1,134 puan) tarafından
Tmm canım çok sağol deniycem bu dediklerini inşallah kuzum ya benim istediğim de o kendi sancimla doğum yapmak rabbim kimseyi bu yolda koymasın
(392 puan) tarafından
Bende 40 haftama geldiğimde böyle bir post açmıştım şimdi aklıma geldi :)) Allah kurtarsın bir avazda. Ama bence canım hastaneye gitmekte çok acele etme. 5dkya düşünce sancılar öyle git. Şimdiki aklım olsa sancımi evde çekerdim rahat rahat. Hastaneye gidince müdahale ediyorlar. Uzuyor süreç. Hakkında hayırlısı
(1,134 puan) tarafından
Aminnn cnm sağol zaten öyle kendi ağrım gelirse hemen gitmiycem  dediğin gibi ağrılarim  artınca giderim
(55 puan) tarafından
Ben hamileliğim boyunca sürekli hurma yedim çalışıyordum zaten yürüyüş merdiven in çık son bı hafta kala sıcak suda oturuyordum şans işte hiçbir şekilde ne sancı ne Nisan ne açılma olmadi
0 oy
(8 puan) tarafından
Canım ben zeytin yağlı suya oturdum bi 10 dakika kadar 7 bucuk santime kadar açılmisti hastaneye gidene kadar. Hemen doğum yaptim zaten . Ama cok dikkat etmen gerekir yani .bi leğene ılık su koyup içine zeytin yağı koyup oturucaksın sonra yıkan sıcak suyla ve bi 10 dakika kadar yürü hemen açılman olucak
0 oy
(28 puan) tarafından
Squat yapmanı öneriririm yani çömelme hareketini çok etkili gerçekten 
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Yürüyüş yap net uzunca yürü baya yorulana kadar dogurursun:)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 364 göst.
8 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 164 göst.
1 Ocak 2022 Diğer kategorisinde busra01busra (999 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 174 göst.
30 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya9519 (272 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 222 göst.
12 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde OgretmenAnnee (1,685 puan) tarafından soruldu

380,087 soru

11,378,471 cevap

34,863 kullanıcı

...