0 oy
441 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kizlar buyuk oglum 4 yasinda 2.ye de nasip olursa haftaya sezeryan olucam ama oglum bebeğe yaptigimiz aldigimiz herseyi bu benim diyerek sahipleniyor simdiye kadar boyle bi sıkıntımız yoktu ama ne zmanki bebek icin biseyler yapmaya basladik benim diyo hemen

Mesela emzik aldim 2li birisi benim olsun diyo besigini kurduk bebegin hemen icine giriyo artik burda uyucam diyo senin daha guzel yatagin var diyoruz ama hayir bu benim yatagim diyip icine sığmaya calisyor küçük küçük orneklerdi kızlar bunlar sadece
2 cocuklu anneler nasil davranmaliyiz boyle seyler söyleyince ne demem dogru olur onun icinde üzülüyorum o da kucuk daha yavrum benim yaa:'( 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Benm kizimda 4 yaşında valla anlattıklarından fazlası vardı eksiği yoktu karnıma vuruyordu bildiğin kardeşim gelmesin diye. Ben de ona göre davrandm evet gelmesin kardeşin nasil olsa sen tek başına oynarsn sana arkadaşa Gerek yok gibi yada beşik kurduk aynen içine sigamaya çalıştı. Bende ben zaten bunu sana aldım sana olmazsa kardeşine veririz ama içinde uyumayı dene dedim denedi ama rahatsız oldu neyse kardesimn olsun dedi gibi. Birde artık kızıma sakız bile alsam kardeşin sana Allah'tan bunu göndermiş ablası sen olduğun için çok mutluymus falan dedim. Doğum cantasina çikolata oyuncak sakladım sonra kapıya mektup koydum kardeşin sana mektup göndermis gel okuyalm dedim kardeşi güya ablasına sürpriz hazırlamis çikolata oyuncak göndermis derken derken şimdi sabahları benden erken uyanıp karnımin başında dua ediyor Allah'ım kardeşim artık gelsin bak açtım annemin karnını nolur diyor :D
tarafından
Ayy yavrum yaa:)) masallah
Benimkinde oyle istememe gibi bisey yok ama herseyi benim olsun diyo dedigin gibi yapiyim birakiyim besikte yatsin bi gece bakalim 2.yi isticekmi:D
tarafından
Valla aynen öyle yap sonra kendi vazgeçiyor. Hatta kıyafet aldım kardeşine mecbur. Bunlar benm dedi bende evet senin hadi istediğini giy parka gdicez dedim saatlerce giymeye çalıştı ağladı zorladı hiç gitmedim yanına. En son kendi kıyafetini giymiş ben onları sevmedim çok rahatsizlar iyrencler anneee dedi vazgeçti :D ters psikoloji uygula acayip yarıyo ise valla
tarafından
Tmm cnm ya cok saol :)
Cok tuttum bu taktigi:))
tarafından
İnşallah ise yarar da rahatlarsn :)
tarafından
Insalalh ya:)
-Reklam-
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Vlla kuzu benimde ikinci bebegim olcak daha 10+6 yim ama alistirmaya basladim kizimi mesela meyve suyu aldım bak.annecim kardeşin aldi sana diyorum hatta gecen battaniye aldik karnimi optu ve bak kardeşim battaniye aldim sana sevindin mi deyip optu inşallah boyle devam eder daha 3.5 yasinda kiskaniyodur kuzum oda cocuk daha ne desek anlamazki inşallah alisir 
tarafından
Aynn cnm oglumda gelip karnimi falan operdi ben abi olucam kardesim olucak derdi taki haziliga baslayana kadar:)
Bakalim cnm insallah alisacak
0 oy
tarafından
Canım bi resim atıcam yeni doğduğunda aynı böyleydi 
tarafından
At bakalim kuzum
0 oy
(249 puan) tarafından
Benim kizim 3.5 oglum 2 yasinda bide yeni dogan kizim var kızım kardesini daha dogmadan cok sevdi karnimi felan seviyodu iste kiyafetlerini beraber hazirladik simdi annemin yaninda kaliyo. Bana diyodu ne zaman gelcek kardesim gelsin bian once kardesinin eve geldigi gun nasil seviyo bi gorsen hep anlattik ama oyun oynuycaniz iste beraber gezmeye gidicez filan ama oglan oyle değil beni herkesten cok kiskaniyo o birazcik zorliycak ;))) 
tarafından
Ay masallah ya peş peşe olmus cnm seninde :)
Evet ya erkekler biraz daha zor oluyo kizlara gore sanirim Allah yardimcimiz olsun
(249 puan) tarafından
Evett kuzum oyle oldu uyku denen bisi yok zaten saat malum :)) resmen oglanla koala gibi yapışık geziyoduk kayinvalidemin yaninda suan gelcek iste 1 ay sonra onlara yasam alanı hazırlıyoruz istediklerini yapsinlar orda :))))
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Ayni benim oglumu anlatmişsin 15 ay oldu dogum yapali hala ayni ayni kardesi ne yapsa oda onu tekrarliyo..asla kardeşine zarar vermez aksine hep korur birlikte oyunlar falan oynarlar..cok ustune dusme  bu senin deyil kardeşinin falan diye o zaman daha kiskanc olur..
tarafından
Oyle dememeye calisiyoruz ama bakalim insallah bizimkide sever korur kardesini
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Aynen benim kızımda of öyleydi zamanla geçiyor arada yapıyor yine ama ilk zamnalar gibi degik
tarafından
Iyi ya cabucak alışır insalalh benimkide
0 oy
tarafından
Aynı korku bende de var bende beklım csnım 
tarafından
Oku cnm sende yorumlari ise yarar seyler var:)
tarafından
Valla kuzum baya mantıklı seyler var bende okudum ınsallah bızımkıler de alısır :)
0 oy
tarafından
Ben 2. Doldurduğum da oğlum 1 yaşındaydı pek anlamadı yani böyle şeyler de yaşamadım bebeğe bişi alırken onada alın küçük şeyler kardeşin sana hediye almış diyin mutlu edin o zaman yapmaz 
tarafından
Aynn cnm bizde aslinda 2.yi cok büyümeden olsun istedik ama bi kere dusuk yaptim sonra kalbi durdu bi kerede kurtaj oldum bu zmana kadar nasip olmadi
Inslalah sag saglim kucagimiza aliriz evladimizi sonrasini iyi kotu halledicez artik insallah:)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 108 göst.
0 oy
1 cevap 97 göst.
17 Mayıs 2022 Aile kategorisinde OzleMuhammed (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 410 göst.
17 Nisan 2022 Aile kategorisinde OzleMuhammed (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 146 göst.

379,107 soru