0 oy
569 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kızlar hani engelli bireyleri birbirleriyle evlendiriyorlar ya bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz Allah'tan gelen biseydir rabbim kimseyi darda hastalık sıkıntıda bırakmasın ama ben pek doğru bulmuyorum belki güzel tarafları vardır onlarda insan hakları var ama mesela zihinsel bı hastalığı olan hastalar falan evlendirilmemeli bı tanıdığım var adam hasta karısı hasta bide 5 tane çocukları olmuş bakan çeken yok çocuklar çok sefil reziller Allah göstermesin asla kinamiyorum ama sizce ne kadar doğru ki bunların yapılması mesela internette gördüm yine iki tane zihinsel sıkıntısı olan kadın ve erkek evlendirilmis 1 tane yeni bebekleri olmuş ikisi de nasıl mutlu ama anlatamam izlerken ağladim resmen aslında güzel bişey ama kadın kendisi bakamıyor hasta olduğu için kocası da yardım edemiyor pek kızın annesi onlarla yaşıyormuş bebeğe o bakıyor ilgileniyor mutlu olsunlar diye evlendirdik diyor yorumlara yazanlarda siz iyi bişey yaptık sanıyorsunuz ama onlara hayatlarının en zor şeylerini yasatiyorsunuz yazmış bir çok insan haklılar bence yarın bir gün kızın annesine bişey olsa o kadın nasıl bakar konuşamıyor gulemiyor bile Rabbim kimseye vermesin bu sıkıntıları bide evlendirip daha da zora sokuyorlar elbet iyi örnekler de vardır ama ne bileyim siz ne düşünüyorsunuz:ermm:

13 Cevaplar

+1 oy
(3,036 puan) tarafından
Kesinlikle doğru bulmuyorum hafif zihinsel engelli bireyi bile bazen kontrol etmesi güç olurken 2 tane engelli birey evlenmesi ve ortada rezil olan çocuklar oluyor bide genelde çocuklarda engelli  doğuyor hani bedensel işitsel görme engelli olsa çok normal ama zihinsel engelli otzm ve down sendromlu bireylerin evlendirilmesine karşıyım rabbim ailelerine sabir versin.
tarafından
Hayat daha da zor olur onlar için Allah yardımcıları olsun inşallah
(3,036 puan) tarafından
Ya öfke kontrolleri yok allah korusun bizim burda bitane zihinsel.engelli cocuk kriz geçirmiş ilaçlarını almamış annesinin kafasini çaydanlikla ayırdı
-Reklam-
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Bn çok doğru buluyorum Allah tan gelene razıyız biz tabi ki evlenmeye yuva kurmaya hakları var böyle aksini düşünürsek dışlamış oluruz ve gercek olan şu hepimiz bir engelli adayıyız biz. 
tarafından
Dışlamak değil asla ama daha da zor olmaz mı onlar için dediğim gibi onların da hakkı var elbet
(2,678 puan) tarafından
Aşkı sevgiyi en masum yaşayan onlar canm eğer ki aileler destek olacaksa neden olmasın evet bazı şeyler zor olacak fakat sevgi üstesinden geliyor devlet yardım ediyo çok kez duydum bunu canm
tarafından
Benim gördüklerim hep zorluktan geçmişti
(2,678 puan) tarafından
Zorluk çeken vardır csnm bnm fakat zihinsel engelli çok zor bedensel olanlar için doğru buluyorum Bn
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Evlenmek imanın yarısıdır demişler engelli de olsa malesef cinsellik konusunda Zap lt etmek zor olur en güzeli bı buyul var ise aileler de onların mutlu olması ister 
(12,776 puan) tarafından
İnsanlar boşanacagini bilerek evleniyor mu yada güzel anne baba old biliyor mu  o kadar insan var çocuğu olup sağa sola atan zihinsel engel tabiki keşke olmasa ama bunu tutup da saçma bulmak asıl saçmalık nice insanlar var zihinsel engelli olup dolu insandan iyi olan
(4,961 puan) tarafından
Doğru bişey değil zihinsel engellilerin yuva kurması en azından belirli derece üstü için
Biz aklı başında zor idare ediyoruz bazen cinsellik olsun dye yuva kurulmas evlilik aklı selim kişilerin yaşaması gereken bir kurum
Aklım başımda diyip ***** saçma hareket yapanlari da katmiyorum aklı selim grubuna
(1,165 puan) tarafından
Böyle birbirlerini idare eden engelliler olabiliyo ama çocuk olmaması için önlem alınabilir. Bizim akrabaların öyle yapıldı mesela birbirlerine iyi bakıyorlar ama çocuk sorumluluğu alamazlar.
(12,776 puan) tarafından
Zaten ben %100 engelli olan demedim farkında iseniz verdiğim örn tanıdığım var ama cok ilerisi değil diye verdjm ve ne olursa olsun zaten anne baba en iyisi bilir bu kadar ileri derece engelli olan evlendirmek kendilerince nedeni olabilir
(1,165 puan) tarafından
Azamelia katılıyorum anne baba bilir evlenebilir mi evlenemez mi. Bazen normal insanlardan çok daha iyi idare ediyorlar birbirlerini. Ama çocuk için sıkıntı olabilir. Bu yüzden önlem almak daha doğru diye düşünüyorum
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Bedensel engelli olanlar evlenmeli ama zihinsel kesinlikle sağlıklı bi eşle evlenmeli illa evlendirilecekse. Eşimin bi akrabası var kadın evlenmiş çocukları olmuş, kızı 14-15 yaşında kocaya kaçmış. Sağlıklı anne ile ergenlikte çok zorlanırken yazık olan çocuklara oluyo
tarafından
Evet çok zor Allah kimseye vermesin
(5,491 puan) tarafından
Amin canım benim
0 oy
tarafından
Benim eşim zihinsel deil ama bedensel engelli iyiki eşimle evlenmişim iyiki rabbim karşıma çıkarmış 
tarafından
Hep mutlu olun inşallah canım Rabbim herzaman yardımcınız olsun ❤️☺️
tarafından
Saol kuzum benim saol o bana rabbimin emaneti o benim canımın ta ici :)
tarafından
Allah yardımcınız olsun rabbim daim etsin inşallah
0 oy
tarafından
Evlenmelerine bişey diyemem ama çok çocuk olayına kızıyorum ailelerinin yardımıyla bir tane olsun sonra önlem alınmalı çünkü bir çok çocuk o şekilde dünyaya geliyo yazık oluyo
tarafından
Evet katılıyorum zaten eğer görme veya zihinsel engelliyse çocuk konusunda bencede birşeyler yapılmalı çocuklar mağdur olmasın diye ama eğer her ihtiyaçlarını rahatça görebiliyorsa ve çocuğa bakabiliyorlarsa 1 çocukları olması ilerde onlara bakması açısından iyidir diye düşünüyorum Allah yardımcıları olsun.
tarafından
Ne yazikki öyle
0 oy
(11,013 puan) tarafından
Bende ne yazıkkı hata oldugunu dusunuyorum. Bakıma muhtaç iken bir tane de bakıma muhtac olan bir bebek dunya ya getirmelerini saglamak hos degil. Her canlı içgüdüsel olarak uremek ister. Ne yazıkkı bu bireylerde de boyle. Allah yardımcıları olsun. 
tarafından
Amin amin
0 oy
(120,139 puan) tarafından
Yorumlara baktimda farkli goruslerde var 
tarafından
Ee herkesin kafa yapısı farklı
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Yazıyı tamamaen okumadım ama zeka engelli olan insanların evlenmesi tamamen cinayet gibi .. aileler başka türlü düşünüyor ama doğacak çocuklara yazık günah diyorum .. biz aklı başında zor evlilik surdururken sırf aileler ne dusunuyo bilmiorm ama sonradan yine onlar cekiyo derdi 
tarafından
Bu konuda haklısın işte
0 oy
tarafından
Evensinler mutlu olmak onlarında hakkı ama çocuklarının olması engellesin bana gore böylece ne çocuklar nede onlar perişan olur 
0 oy
(6,202 puan) tarafından
Zihinsel engeli olan kişilerin asla evlendirilmesi gerekiyor ama yürüme,görme,işitme vs gibi engeli olan bireylerin evlenmesi taraftariyim
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Benim annemin dayisiyla yengesi zihinsel engelli. İkisi birbirine destek olsun diye evlendirdiler ve gerçekten birbirlerine destekler. Ama çocuk olmaması için en başta önlem alındı ve yengesinin tüplerini bağlattilar. Çünkü hem bebeğe bajacak kafada değiller hem de Allah korusun genetikse bebekte de problem olabilir. Ama çok şükür ki kendilerine sahip çıkabiliyolar. Zaten köyde yaşıyorlar büyük şehir olsa çok zor idare etmeleri. Yani durum ve şartlara göre evlendirilebilir ancak çocuk olmaması için önlem alınmalı. Bu yorumum zihinsel engelliler için bu arada yanlış anlasilmasin
tarafından
Tuplerini nasik bagladilar devlet hastanesinddmi cocuksuz olani baglamiyolar diye biliyorum galiba engelli oldugu icin baglatabildiler
(1,165 puan) tarafından
Canım benim yakınlarım bulgaristan da nasıl yapılmış bilmiyorum. Zaten genç değiller nerdeyse 25 senelik evliler. Türkiye de süreç nasıl bilmiyorum açıkçası.
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben doğru  bulmuyorum  birde  çocuk  yapıyorlar  o cocuklar da % 80 %90 engelli doğuyor aile  nereye  kadar  bakabilirdi  bunun  yaşlılığıda  war yani  o bebekler  heba  oluyor  bence  doğmadan  ne yaşayacakları  belli  birde  bile  bile  zihinsel  engelli  çocukları  olacağını  bilerek  evdirmelri  hepsine  yazık  ya 
tarafından
Saglik ocagina gittigimde bir bebek vardi babasi zihinsel engelli ama kizina o kadar içli davraniyoduki elifim elifim diyodu asiya getirmisler esimle konusmus ateşi cikti elifimin diyomus cok uzulmustum onlara kadin normaldi ama esi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 146 göst.
28 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 566 göst.
12 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zehraTekin (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 231 göst.
0 oy
1 cevap 100 göst.
12 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 20202021 (356 puan) tarafından soruldu

385,487 soru

11,526,910 cevap

35,198 kullanıcı

...