0 oy
357 göst.
Diğer kategorisinde (457 puan) tarafından
Kızlar TV bozuldu iki hafta oldu neyse tamire verdik yapılacak bişey yok demişler yani olmadı aslında yenisini almak istemiyorum hazır yokken daha cok namaz kılıp evladımla ilğilenmek istiyorum eşim alalım diyo izlediğide yok yani eve gelir oyununun başına oturur bişey izlemez  televizyonun beni oyaladığını biliyorum evinde TV olmayan var mı bu seferde ben telefona sardım iyice onuda bırakmak istiyorum önerisi olan

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Annemlerde yoktu bi ara çok iyiydi tam benim lise zamanları üniversite hazırlık yıllarımdı çok iyi olmuştu o zamanlar telefon bu kadar vakit almıyordu ailecek kitap okuma saati kuran tecvid saati yapardık dvd ye film yükletip günde bi tane film izlerdik akşamları oyun oynardık çok güzeldi 
(457 puan) tarafından
Eşimde biraz dindar olsa belki  o dediklerini yapabilirdik normal kitabı bile okumaz
tarafından
Benimki de aynı malesef okumaz kesinlikle benim okuduklarımı da taşınırken ne gerek var atalım dedi ben de sen gibi cahil  mi kalayım okucam dedim hepsini götürdüm kitaplarımın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşimin yeğeni var evlerinde 10 seneden fazladır tv yok gazete kitap okurlar alışmışlar ama ben duramam valla ben dursam çocuklar durmaz illaki çizgi film izliyorlar yani aldır bence insan sıkılıyor 
(457 puan) tarafından
Bilmiyorum canım şimdilik  takılıyorum böyle
0 oy
(13,202 puan) tarafından
İzlemesen de evde ses oluyor canım. Ne bileyim. Hep açık TV geceye kadar sor kaç kere kafamı kaldırıp bakıyorım. Ama o da olmasa evde yalnızım kaynana ile kötüyüm. Arkadaş yok bebek küçük ortam kötü insan kafayı yer. Namaz dua tamam Allah kabul etsin de bak telefona dalıyorum diyorsun. Canın sıkılır hepten 
(457 puan) tarafından
Sıkılmıyorum aslında telefonuda bırakmak istiyorum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
TV siz ev düşünemiyorum TV olunca da bu dediklerini yapabilirsin 
(457 puan) tarafından
Yapamıyorum valla kız dalıyorum :)
0 oy
tarafından

Basligi yanlis yazmissin bizim evde her aksam catisma cikiyor 2 tv 3 kisiye yetmiyo :D

(457 puan) tarafından
Bi tane daha alın kavga etmeyin :)
tarafından
Ahahahh demi
0 oy
(5,134 puan) tarafından
En azından ev de bir ses olurdu 
(457 puan) tarafından
Bebişimin sesi yetiyor canım :)
0 oy
tarafından
Olmasa çok güzel olur ama işte yapamıyoruz illa olacak
(457 puan) tarafından
Şimdilik mutluyum canım biraz denicem böyle alışırsam almam
tarafından
Aynen alma zaten evin bütün bereketini onun yüzünden kaçırıyoruz valla
(457 puan) tarafından
Dogru diyorsun cnm
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Vala bende var ama 7 aydir hiç acmamışim sogum yaptığim günden  fisini kaldırdim  kozim izlemesindiye ona izletirmek istemiyorum ondam dır 7 aydan beri benle esim hic acmamisız gercektende tv siz cok iyi evde sohbet dahada attiyi kızim la daha cok ilgileniyorum ailecek tv siz daha iyi vakit geciriyoruz kendim8ze aktiviteler falan  yapiyoriz.
(457 puan) tarafından
Bakalım bende alışırsam almam inşallah
(1,018 puan) tarafından
Alısirsin inan ben tv bağımlisiydim dogum yaptığimdan bu yana hic acmamişim hersey kizim icin gunduzleri heo kizimla ilgileniyorum onla oyun oynuyorum ona kitap okuyorum aksamlarida esim geldigin beraber kitap okuyoruz kizla beraber oyunlar beraber aktiviteler  yapiyoruz  sohbet ediyoruz cok iyi oluyor.
(457 puan) tarafından
Eşim  bize katılmıyor o kendi oynuyor oyununu :) sohbet etmiyor beni deli ediyor
(1,018 puan) tarafından
Hmm insallah allah sohbetinizi muhabbetinizi artırır canim
(457 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(14,043 puan) tarafından
Biz evlendiğimiz de almamıştık 6 ay falan yoktu bence gayet güzel hem evde bebek varsa olmaması onun için faydalı 
(457 puan) tarafından
Demi canım zaten her yerde var Bali evde izlemesin
0 oy
(85 puan) tarafından

Biz tv almadık evimize. Zaten olsa da izlemiyoruz.  Eşyalı eve tanışınca evin içinde vardı.  Laptop umu bağladım,  sadece kuran dinlemek için açıyorum.  Oğlum kuran sesiyle uyumaya alıştı , Elhamdülillah . 

Haftalık 1 hatim olacak şekilde ayarlayıp dinliyoruz. Hem evin içinde güzel bir sükunet oldu (maşallah)
Aynı zamanda hamileyim,  kızıma dinletmek için kullanıyorum tv yi. Onub dışında tamamen kapalı duruyor süs gibi. 
(457 puan) tarafından
Ne güzel maasallah
0 oy
tarafından
Bizde yok 4 senelik evli olmak üzereyiz 
(457 puan) tarafından
Ne güzel valla
0 oy
tarafından
3 seneyi geçti evleneli. TV almadim. Almayı da düşünmüyorum. Artık telefonlardan herşeye ulaşılıyor. Kitap ve Kur'an okuyorum gün içinde. Kızım çizgi film izlemek istediğinde 2 3 günde bir telefondan açıyorum belirledigim sürede izler kapatırız. Kızımı ekran karşısında bırakmak yerine evin içinde beraber hareket ediyoruz hep. Hiç eksikligini yaşamadım. Anne evindeyken de TV acmazdim küçük kardeşlerim olmasına rağmen..  
(457 puan) tarafından
Bende kitap okurken sıkılıyorum ya
0 oy
tarafından
Tv izlemeyen biri isen sana dokunmazsa alma 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 750 göst.
0 oy
23 cevap 463 göst.
7 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Allizzwell11 (509 puan) tarafından soruldu

382,149 soru